[mkII] tylne zawieszenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

[mkII] tylne zawieszenie

Post autor: Kapibara » śr lut 16, 2005 14:52

witam wszystkich

mam golfa PN, moje tylne zawieszenie jest wyzej zamocowane niz przednie a do tego mam alumy żebrowane. czasem jak patrze na ta moja furke to wydaje m isie ze tyl wyglada jak powóz z tymi kolami. mozna to zawieszenie tradycyjnie obnizyc czy poprostu cza sprężyny skrocic lub kupic mniejsze. no i jeszcze jedno pytanko czy jak bym chcial kupowac sporotwe spręzyny to mozna na poczatek tylko z tylu wymienic czy trzeba odrazu 4 ??????????????

od Quatro7: uprzejmie prosi sie o precyzowanie tematów



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie

Post autor: MaLiBU » śr lut 16, 2005 15:07

Kapibara pisze:witam wszystkich

mam golfa PN, moje tylne zawieszenie jest wyzej zamocowane niz przednie a do tego mam alumy żebrowane. czasem jak patrze na ta moja furke to wydaje m isie ze tyl wyglada jak powóz z tymi kolami. mozna to zawieszenie tradycyjnie obnizyc czy poprostu cza sprężyny skrocic lub kupic mniejsze. no i jeszcze jedno pytanko czy jak bym chcial kupowac sporotwe spręzyny to mozna na poczatek tylko z tylu wymienic czy trzeba odrazu 4 ??????????????
w obcinanie sprezyn moim zdaniem nie ma co sie bawic, a springi -40 za 400 kupisz nofe, a uzywki za 200 stowy wiec lepiej calosc wymienic. Nie wiem jak bedzie sie zachowywal samochod jak przyd bedzie seria a tyl sztwny, lepiej calosc wymien IMHO


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 16, 2005 15:20

sprawdz jescze czy ktos wczesniej nie wsadzil podkladek pod sprezyny,czasami jak sa padniete to nie ktorzy zamiast wymienic podkladaja jakies dziadostwo i wtedy moze dziwnie wygladac.jak cos moge odsprzedac sprezyny sportowe"zolte".



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 16, 2005 15:50

aha dzieki popatrze na to jutro. a co do sprzezyn to pewnie 200 za jedna?? to narazie mnei nie stac:-(((. wazniejsze od tego jest wymiana gaznika. a tak szybko z innej beczki pytanko bo po co robic nowy temat: gdzie jest filtr paliwa w PN???



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 16, 2005 16:21

nie 200 za komplet 4szt.oczywiscie uzywki



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 16, 2005 22:22

aha, hmmm a to mogze p[omysle nad tym ale zobacze jeszcze. w tym miesiacu sie nei wyrobie jak cos to w nastepnym.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 17, 2005 12:29

patrzylem na te sprężyny trudno powiedziec czy jest tam jakas podkladaka jesli juz to niewielka zaraz pod blotnikiem. alew zauwazylem ze amortyzator jest bardzo wysuniety na dol. wydaje mi sie ze to wlasnei on sprawia ze tyl jest taki podniesiony????????



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » czw lut 17, 2005 17:31

Jeśli chodzi o wysokośc tyłu to odpowiedzialnme za to są sprężyny a nie amorek.Prawdopodobnie ktos wsadził sprinki od jakiegos innego auta albo użył jakis podkładek usztwniających i dlatego tak wyje.
Peroponuje naj[ierw dokładnie zlokalizowac czenu tak jest a pózniej brać sie za wymiane, załuz najpierw jakieś standardowe springi do tyłu, kupisz na szrocie za pare zł a i sam wymienisz bo do tyłu nie poptrzeba zadnych ściągaczy.I wtedy zobaczysz co i jak.


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 17, 2005 20:15

no chyba bede musial to obejrzec kiedys. te speżyny nie sa takie dlugie, to jak kupie -40 to beda jeszcze krotsze?. (z innej beczki) a co do filtra paliwa to powie mi ktos gdzie on sie znajduje??



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw lut 17, 2005 20:22

no i jeszcze jedno, wie ktos moze gdzie jest jakis szrot miedzy krakowem a katowicami, albo w tych okolicach????????????????



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn lut 21, 2005 13:33

dzis zaladowalem bagaznik troszke i mi strasznie sie obnizyl jeszcze troche i bym zaczol charowac kolami o nadkola. czy ja dam takie sprezyny obnizajace to mi czasem nie zacznei charowac??? moze cos z amortyzatorami?



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » pn lut 21, 2005 18:27

Kapibara pisze:dzis zaladowalem bagaznik troszke i mi strasznie sie obnizyl jeszcze troche i bym zaczol charowac kolami o nadkola. czy ja dam takie sprezyny obnizajace to mi czasem nie zacznei charowac??? moze cos z amortyzatorami?

jak dasz krotsze sprezyny to nie bedzi trzec kolo o nadkole bo sprezynki sa twardsze od standardowych. a co do amorow to pokolysz autem z tylu i zobacz jak sie zachowuje.jak bedzie bujac jak łajba rybacka to znaczy ze amory sie wylaly i sa do wymiany ale amory nie maja nic wspolengo z wysokoscia zawieszenia


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn lut 21, 2005 20:44

aha dzieki, no to teraz tylko zbierac kase na sprezynki:-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 533 gości