Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karl44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn lis 14, 2011 19:37
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: karl44 » pt lis 08, 2013 21:26

Witam
Ostatnio mecze się z naprawą pompki wycieraczek, oryginalna działa ale jedno wyjcie jest urwane i nie miałem spryskiwania tylnej szyby wiec zakupiłem inna która nie daje ciśnienia na jednym z wyjść, kupiona na allegro za 15zl wiec to było do przewidzenia. Kolejny sklepem był szik , pompka 21zl a problem ten sam. Nie wiem co jest grane.
Po podłączeniu trójnikiem pod jedno wyjście spryskiwaczy przednich i tylnych działa tylny spryskiwacz i przedni od kierowcy a z drugiego wyjścia pompki płyn leje się jak umieszczę wężyk poniżej poziomu zbiorniczka. Kto ma jakieś pomysły co to może być?? Tylko nie mówcie ze to kolejna padnięta pompka.

Nie zakładając drugiego tematu zapytam jak znaleźć manualna gałkę regulacji lusterek z wewnątrz na allegro? Ma to jakąś specjalna nazwę bo nie mogę tego znaleźć.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: marcinek84 » pt lis 08, 2013 23:23

A próbowałeś bezpośrednio dać zasilanie na pompkę? może to nie jej wina tylko manetki.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karl44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn lis 14, 2011 19:37
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: karl44 » pt lis 15, 2013 21:45

dopiero dzisiaj znalazlem czas aby przetestowac owy sposob. I jest cisnienie na dyszy z tylu i jednej dyszy z przodu (od kierowcy) na drogiej widac slady plynu a jest na pewno sprawna. Mam rozumiec ze manetka do wymiany czy może da sie to jakoś naprawić?
Ale co z ta jedna dyszą dlaczego nie ma na niej cisnienia?

Jeszcze takie pytanko czy ręczny z pasata B3/B2 bedzie pasowal do golfa II/III ?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: marcinek84 » sob lis 16, 2013 00:07

Co do dyszy to mogła się zatkać. Z manetką musisz wyjąć i obejrzeć bo u mnie wyłamała się jedna blaszka od masy i już nie chodziło. Może się wygięło za bardzo i nie styka.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karl44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn lis 14, 2011 19:37
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: karl44 » sob lis 16, 2013 00:23

tylko że jest manetka daje zasilanie na pompke ale pewnie za slabe aby pociagnac plyn na obie dysze. A jak by nie bylo masy to wogole byla by klapa.
A odnosnie pompki spryskiwaczek to jest jakas roznica do ktroej z dysz wychodzacych podlącze dane spryskiwacze np prawa dysza na dylna klape a lewa na przednia. Jest jakas roznica?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: marcinek84 » sob lis 16, 2013 12:36

a jakie napięcie daje manetka jak chcesz tył spryskać? bo u mnie też było napięcie ale za małe bo masa leciała przez przekaźnik jak choinka w tylnej lampie gdy nie ma dobrej masy i mrugaja żarówki po włączeniu kierunkowskazu :). Jak dobrze pamiętam to wylot w prawo idzie na przód ale czy to ma znaczenie to nie wiem.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karl44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn lis 14, 2011 19:37
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: karl44 » śr lis 20, 2013 17:32

Spryskiwacze przednie i tylne mam pod tym samym miejscu w manetce, na odepchniecie od siebie manetki wycieraczek jest +12,11 a na przyciagnieciu (wlaczenie tylnej wycieraczki) -11,67. Z tym + i - może byc na odwrót.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: marcinek84 » pt lis 22, 2013 18:27

Jak dobrze opisałeś przyciągnięcie i odepchnięcie manetki to masz odwrotnie. Bo ja mam do siebie (przyciągnięcie) przód. Co do napięć to jak są takie z podłączoną pompką to powinno pompować według mnie, choć mogło by być większe napięcie ale może mierzyłeś na nie odpalonym silniku.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karl44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pn lis 14, 2011 19:37
Kontakt:

Re: Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: karl44 » sob lis 23, 2013 11:14

Czyli mam odwrotnie spryskiwacze podlaczone, bo zauwazylem wczoraj ze po przyciagnieciu do siebie wlaczaja sie i przednie i tylne wycieraczki, a przyciagajac drugi raz do siebie nie da sie wylaczyc tylnychc wycieraczek, dopiero odpychajac udalo mi sie je wylaczyc. Czy mozliwe ze ktos podpial spryskiwacze pod przewod wlaczenia wycieraczek tylnych? I jak to zmienic?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie działająca pompka wycieraczek, Żadna!!

Post autor: marcinek84 » sob lis 23, 2013 13:30

Jak ktoś grzebal w instalacji to prawdopodobnie może tak być. choć ciężko było by zamienic. Jak wyjmiesz przekaźnik od wycieraczki tylnej to mozesz wtedy spryskać szybę tak samo przód. Jak będę mógł to sprawdzę u siebie to napięcie spryskiwacza jeszcze. bo miałem kiedyś tak że chcąc spryskać przednią szybę wlaczyla się tylna wycieraczka bez spryskiwacza. Masz golfa z 1986 roku, wtedy zmienili z 2 zbiorników spryskiwaczy na 1. mogę wysłać Ci schemat instalacji żebyś mógł sobie sprawdzić.
Sprawdziłem u siebie napięcie na silniczku spryskiwacza i napięcie też bardzo nie przekracza 12V przy odpalonym samochodzie.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości