Nowy Czujnik temperatury cieczy Problem. .

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kozak_fm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 23:30
Lokalizacja: WgW / Legionowo

Nowy Czujnik temperatury cieczy Problem. .

Post autor: kozak_fm » sob lis 23, 2013 08:52

Siemka! Od pewnego czasu na liczniku nie pokazywało mi temperatury cieczy chłodzącej. . Więc postanowiłem wymienić czujnik. Udałem się do IC kupiłem czujnik EBERSPACHER 90.034.03 (był zółty) po zamontowaniu i uzupełnieniu płynu wskazówka podniosła się ale po przejechaniu ok 15 km zaczeła pokazywać 140st. Silnik nie gotował się ni nic pracował jak zawsze . wcześniejszy czujnik to jakis made in italy firmy na E. . . Dodam że nie ma u mnie termostatu gdyż poprzedni własciciel go wywalił . Posiadam juz termostat tylko brak czasu na montaż , Czy przekłamania temperatury mogą wynikać z braku termostatu czy czujnik lipa ? Silnik to 1.8 90 km ABS. Bo już nie wiem co robić . Kable i wtyczka wyglądają na wporządku. Stary czujnik nie miał żadnego koloru.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Nowy Czujnik temperatury cieczy Problem. .

Post autor: mka 3 » sob lis 23, 2013 12:35

kozak_fm, kolego jak nie masz termostatu to nie wiem czy 60 C silnik osiagnie na tej pogodzie podczas jazdy. W dzisiejszych czasach troche trzeba miec szczescia by kupic dobry czujnik, tez tak milem . ten co kupiles napewno bedzie zly, najlepiej podjedz na jakis zlom i wyciagnij kazy podejdzie lub wymien na inny nowy. Odnosnie termostatu jak mozna jezdzic bez niego? dosc ze auto wiecej pali to i ogrzewanie slabe porazka. wymiana termostatu 1h plus czujnik zmien i bedzie git. Temp otwarcia to 87C dla tego modelu.



kozak_fm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 23:30
Lokalizacja: WgW / Legionowo

Nowy Czujnik temperatury cieczy Problem. .

Post autor: kozak_fm » ndz lis 24, 2013 10:32

Termostat mam nowy firmy WAHLER Tylko nie miałem go kiedy włożyć . Doskonale wiem ze nie można jezdzić bez ale to poprzedni właściciel tak urządził golfika ze jezdził bez. .



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Nowy Czujnik temperatury cieczy Problem. .

Post autor: matisim » ndz lis 24, 2013 19:20

kozak_fm pisze:Termostat mam nowy firmy WAHLER Tylko nie miałem go kiedy włożyć . Doskonale wiem ze nie można jezdzić bez ale to poprzedni właściciel tak urządził golfika ze jezdził bez. .

może też wymienił czujnik, pokazało mu 140st to wywalił termostat, dał stary czujnik i sprzedał- jak to handlarz :)

najlepiej podmienić od kogoś co ma dobry czujnik. Ja kupiłem nowy czujnik tak na zapas, wymieniłem i pokazywał to samo co stary czyli max 70st. Wymieniłem później licznik i na jednym jak i na drugim czujniku równe 90 pokazuje :)



kozak_fm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 23:30
Lokalizacja: WgW / Legionowo

Re: Nowy Czujnik temperatury cieczy Problem. .

Post autor: kozak_fm » ndz lis 24, 2013 19:27

Hee też stawiałbym na licznik bo z 255tys samo przeskoczylo mi na 660 tys przebiegu i wydalo mi sie dziwne . . a Koleżka nie handlarz tylko po po prostu wiejski chlopak nie dzialal termostat to go wywalil tyle ze mnie to denerwuje troche :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości