Wymieniłem pompę paliwa ale nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wloski92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 22, 2013 13:32

Wymieniłem pompę paliwa ale nie odpala

Post autor: wloski92 » pt lis 22, 2013 14:24

Witam, mój problem polega na tym że mój VW golf II 1.3 91 rok na wtryskach jeździł ale miałem problem że nie raz nie miał siły jechać tak jakby po prostu nie dostawał paliwa i stwierdziłem ze to może być pompa paliwa. Jakieś 5 dni temu jechałem i znowu to samo nie miał sił jechać aż po prostu zgasł i już go sie nie dało odpalić. Posłuchałem czy chodziła pompa i jednak przestała w ogóle chodzić już nawet nie buczała. Próbowałem na pycha ale nic nie dawało to. Scholowałem go do domu i na drugi dzień zamówiłem pompę niemal identyczną i byłem pewny że będzie pasować.Poczekałem aż dojdzie nowa pompa wymieniłem ją wszystko tak jak miało być ale okazało się że nie chce odpalić ani drgnąć i nie wiedziałem w czym problem. Wyjąłem wężyki od pompy, włączyłem zapłon i pompa normalnie pompuje z baku paliwo, jak odłączyłem tylko powrót to normalnie paliwo wraca ale w ty samym momencie co pompuje więc nie wiem czy to tak ma być wydaje się że pompa jest ok. Sprawdzałem czy ma iskrę to ma. Wyjąłem wężyk przy wtryskach a tam paliwo nie dochodzi więc już całkiem zgłupiałem próbowałem przedmuchać, zassać i nic i było bardzo ciężko a znowu od strony pompy to da się dmuchnąć i coś tam bulgocze ale nic nie wychodzi od strony wtrysków . Samochód zawsze jakoś chodził na dojechanej pompie więc mam dylemat czy nowa pompa nie pasuje bo niby była wyciągnięta z silnika 1.8 ale jest identyczna, czy coś innego jemu dolega ale wątpie że w tym samym momencie co sie zepsuła pompa coś innego też by sie zepsuło a może coś się zapowietrzyło. Poza tym samochód zawsze był sprawny i wiedziałem że pompkę trzeba wymienić. Może ta nowa pompa nie daje dobrego ciśnienia a może coś z filtrem paliwa bo na logike tak wychodzi, ale wątpię bo zawsze wszystko było ok. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź bo nie co mam zrobić czy może pompa jest zła i trzeba by było ją odesłać czy może coś innego.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Wymieniłem pompę paliwa ale nie odpala

Post autor: władek111 » pt lis 22, 2013 15:18

Do tego silnika są dwie pompy jedna jest w baku a druga która wytwarza ciśnienie na wtryski jest pod podłogą przy prawym tylnym kole i teraz jest pytanie którą wymieniłeś?



wloski92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 22, 2013 13:32

Wymieniłem pompę paliwa ale nie odpala

Post autor: wloski92 » pt lis 22, 2013 15:24

tą co jest bezpośrednio w baku bo ona przestała chodzić



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Wymieniłem pompę paliwa ale nie odpala

Post autor: władek111 » pt lis 22, 2013 15:29

To wygląda na to że ta druga odmówiła posłuszeństwa jak przy wtryskach nie podaje paliwa najlepiej weź miernik i sprawdź czy do tej drugiej dochodzi prąd jak tak to pompa walnięta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość