linka

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

linka

Post autor: ...radek... » pt lis 15, 2013 18:01

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw paź 02, 2014 19:13 przez ...radek..., łącznie zmieniany 1 raz.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Noxi » sob lis 16, 2013 02:11

Z tego co kojarzę łapa w pewnym zakresie chodzi luźno, a gdy dojdziesz do zablokowania dopiero od tego idzie na tyle ciężko, że nie ugniesz jej ręka(opór sprężyny talerzowej docisku sprzęgła). Montaż linki nie jest możliwy bez jej solidnego zluzowania. Dopiero wtedy ma ona odpowiednią długość by bez napinania łapy dać się "spiąć" i później wyregulować w odpowiedni sposób.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Michał_1977 » sob lis 16, 2013 08:33

...radek... pisze: Linka z samoregulacja
Zablokowałeś ją spinkami?
Co do montażu,to Noxi, Ci napisał jak trzeba postępować z linką.

To co na zdjęciach widać,to odbicie krzywki popychającej łożysko dociskowe.Ktoś musiał bez opamiętania ciągnąć łapę w dół i dlatego tak się stało.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: ...radek... » sob lis 16, 2013 11:13

linka jest spieta tymi bialymi zaciskami. lapa nawet dalej nie pojdzie nawet jak probowalem podniesc ja podnosnikiem- a chyba powinna. az takiego oporu nie powinno stawiac. nie wrzuce zadnego biegu na zapalonym silniku. probowalem wrzucic bieg i nic



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Noxi » sob lis 16, 2013 11:55

Podnośnikiem żeby zapiąć linkę pewnie podnosiłeś bliżej osi obrotu. Mniejsze ramie = mniejszy moment mimo tej samej siły i dlatego pewnie stoi. Żeby "przełamać" sprężynę potrzeba dużej siły na sprężynie. Podejrzewam, że prędzej silnik uniesie się na poduszkach i tylko dlatego nie ma efektu. Luzuj linkę!



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Re: Odp: Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: ...radek... » sob lis 16, 2013 11:57

Mam ja zluzowana na maxa. Spróbuje jeszcze ja podnieść na samym koncu. A czy da sie odkręcić ta łapę od sprzęgła z tym zielonym deklem bez wyciagania skrzyni? bo mam całą ta część i wolałbym ha wymienić niż tylko ten dekiel-bo on jest pekniety

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Noxi » sob lis 16, 2013 15:43

Linka musi mieć taką długośc aby po zluzowaniu dała się założyc na ta łapę. Ja bym nie podnosił jej lewarkiem, ale to Twoja decyzja oczywiście



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: ...radek... » sob lis 16, 2013 17:33

ale mam teraz inny problem. otoz rozkrecilem ta lape od skrzyni i nie moglem jej wyciagnac wiec skrecilem ja z powrotem. wylalo sie troche oleju. po zalozeniu linki biegi wchodza normalnie ale teraz slychac taki metaliczny dzwiek. noxi dzieki za sugestie. mozliwe, ze to z braku oleju??? czy cos tam wylecialo i teraz sie tlucze?



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Noxi » sob lis 16, 2013 18:32

Kiedy słychać metaliczny dźwięk? Przy zmianie biegów? Samym wrzucaniu? Jeździe? Czy może przy naciskaniu sprzęgła?:)
Z tego co pamiętam w czystej teorii nie ma tam co wylecieć po zluzowaniu łapy. Jest tam tylko jeden popychać i to na tyle długi, że nie mógł się wydostać (chyba że ukruszył się jakiś element dźwigni, ale o tym będziemy myśleć jak sprecyzujesz):)

PS.
Brak oleju nie jest dobry, uzupełnij poziom, albo przynajmniej sprawdź jak wiele go brakuje w korku od poziomu. Stoisz poziomo i odkręcasz ten korek->
Obrazek

POZIOM OLEJU PRZY POZIOMYM USTAWIENIU AUTA POWINIEN SIĘGAĆ DOLNEJ KRAWĘDZI OTWORU.



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Re: Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: ...radek... » sob lis 16, 2013 18:50

Noxi pisze:Kiedy słychać metaliczny dźwięk? Przy zmianie biegów? Samym wrzucaniu? Jeździe? Czy może przy naciskaniu sprzęgła?:)
Z tego co pamiętam w czystej teorii nie ma tam co wylecieć po zluzowaniu łapy. Jest tam tylko jeden popychać i to na tyle długi, że nie mógł się wydostać (chyba że ukruszył się jakiś element dźwigni, ale o tym będziemy myśleć jak sprecyzujesz):)

PS.
Brak oleju nie jest dobry, uzupełnij poziom, albo przynajmniej sprawdź jak wiele go brakuje w korku od poziomu. Stoisz poziomo i odkręcasz ten korek->
Obrazek

POZIOM OLEJU PRZY POZIOMYM USTAWIENIU AUTA POWINIEN SIĘGAĆ DOLNEJ KRAWĘDZI OTWORU.

podczas pracy silnika.im wieksze obroty tym glosniej slychac. dzwiek dochodzi ewidentnie z tej czesci. a czy da rade wyciagnac to na zdjeciu zaznaczone bez wyjmowania skrzyni??? bo pasowalo by tez wymienic uszczelke. odkrecilem ten dekiel ale za cholere nie moglem go wyciagnac.Obrazek



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Noxi » sob lis 16, 2013 19:09

Z tego co pamiętam to da się, ale jednak upewnił bym się zasięgając opinii u osób, które zajmują się skrzyniami.
Wyciągnąć nie możesz, bo trzyma go łapa u góry, łapa mocująca skrzynię biegów/silnik do poduszki na "ławie".
Dzięki życzliwości mojego kolegi Misza1122 miałem okazję widzieć i uczestniczyć w rozbieraniu właśnie tej części skrzyni biegów, ale nie pamiętam czy było to na tyle proste - odkręcić i zdjąć. Możesz spróbować zapytać, może On lepiej pamięta.



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: ...radek... » sob lis 16, 2013 19:21

łape tez odkrecilem, ale srub nie moge od łapy na bok wyciagnac. tzn. jednej.



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Re: Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: ...radek... » sob lis 16, 2013 19:38

zamieszczam filmik z tym dzwiekiem. jeszcze jedno- ten dzwiek tylko slychac na puszczsonym sprzegle. jak wcisne to jest cisza. mozliwe ze to lozysko na walku sprzeglowym???




[youtube][/youtube]



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Nie mogę podnieść łapy od linki sprzęgła w skrzyni.

Post autor: Noxi » ndz lis 17, 2013 05:14

Śruby nie wyjmiesz, bo wisi na niej skrzynia. Musisz unieść skrzynię - podeprzeć.
Dźwięk dziwny, sam obstawiłbym że dochodzi z innego miejsca niż skrzynia ale jeżeli ze skrzyni biegów to jest w niej coś, co być tam nie powinno.
W sumie to brzmi mi to na "wrzucany bez sprzęgła bieg". Spróbuj minimalnie poszukać innego miejsca neutralnego lewarka:)) Może to głupie i błedne, wtedy bardzo przepraszam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości