Coś blokuje silnik

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Coś blokuje silnik

Post autor: Sapi12 » pn lis 11, 2013 13:06

Witam. Mam mały a zarazem duży problem ponieważ jak próbuję zapalić silnik to ledwo się kręci i co obrót się jakby blokuje. Miałem koniec szczotek wymieniłem na nowe to zaczeło mi je rozlutowywać to kupiłem inny rozrusznik który sprawdzałem na krótko i chodził, tuleje rozrusznika wymieniłem, Akumulator podmieniałem na inny i ciągle to samo. Miesiąc temu wymieniałem kostkę stacyjki, bo mi spaliło ją. Gdzie szukać przyczyny. Jak wykręciłem 4 świece to normalnie silnik kręcił bez ale. Co może mieć winę ??


Brokuł

Jaro-Ino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 22:32
Lokalizacja: Inowrocław

Coś blokuje silnik

Post autor: Jaro-Ino » pn lis 11, 2013 13:49

Źle dokręcona masa silnika, wadliwe kable prądowe do rozrusznika. Przeczyść klemy, wszystkie styki do rozrusznika i masy do silnika i budy. Do tego sprawdziłbym świece. Może któraś padła i dlatego nie ma siły kręcić. Jak są stare to wymień na nowe. A do ich sprawdzenia wkręć je, ale nie wkładaj fajek na świece i wtedy kręć. Jak będzie słabiutko to szukaj w kablach. Jak będzie kręcił dobrze to po kolei wkładaj fajki i patrz przy której świecy jest duże pogorszenie.



Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Coś blokuje silnik

Post autor: Sapi12 » pn lis 11, 2013 15:50

Klemy czyściłem, styki rozrusznika też, pójdę zaraz poprawić połączenie silnika z karoserią. Świece z pół roku mają. Jak wkręciłem świece do półowy to nie ma sił kręcić.


Brokuł

Jaro-Ino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 22:32
Lokalizacja: Inowrocław

Coś blokuje silnik

Post autor: Jaro-Ino » pn lis 11, 2013 18:36

No to kończy się aku albo rozrusznik. Innej możliwości raczej nie ma.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Coś blokuje silnik

Post autor: jhosef » wt lis 12, 2013 11:07

Jeśli jest za wczesny zapłon to może być takie wrażenie cofania/zatrzymywania silnika.



Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Coś blokuje silnik

Post autor: Sapi12 » wt lis 12, 2013 19:05

Dzisiaj przeczyścilem mase silnika z karoserią i nadal to samo jutro przestawie zapłon i zobacze czy to pomoże.


Brokuł

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Coś blokuje silnik

Post autor: PAPAYOS » wt lis 12, 2013 22:10

Też obstawiam przedwczesny zapłon.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Coś blokuje silnik

Post autor: Sapi12 » śr lis 13, 2013 13:45

Dzisiaj przestawiałem zapłon i to samo. Zdjąłem osłony rozrządu żeby zobaczyć rozrząd i jest ustawiony według znaków tak jak powinno być.http://www.youtube.com/watch?v=nigEMAeZmqw link prowadzi do filmiku który nagrałem po to żebyście usłyszeli jak go "blokuje". Kręciłem dłużej to robi obrót i staje tak jak na filmiku. Rozrusznik i aku na 100% dobre. Rozrusznik sprawdziłem u znajomego w golfie. Kręcąc wałem ręcznie nic nie blokuje ani nie szoruje itp. Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny ??


Brokuł

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Coś blokuje silnik

Post autor: Paweł Marek » śr lis 13, 2013 14:29

cudów niema niema siły kręcić, prąd jest jeśli rozrusznik jest sprawny to znaczy że wina jest w okablowaniu rozrusznika, masę sprawdziłeś to zostaje kabel plusowy od aku. A jesli sprawdzasz to dokoładnie, a może gdzieś w izlolacji się upalił


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Sapi12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:22
Lokalizacja: Człuchów

Coś blokuje silnik

Post autor: Sapi12 » sob lis 16, 2013 16:00

Dzisiaj zmieniłem kabel + do rozrusznika na taki sam tylko nowy i normalnie zaczol krecic. Kabel + nie wyglada na przepalony w srodku pozniej go oskrobie dla pewnosci czy sie przepalił.
Dziekuje za pomoc i zainteresowanie !!


Brokuł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości