czy części są od tego samochodu fabrycznie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: bazylek » pn lis 04, 2013 15:37

jak sprawdzić czy np tylny zderzak jest od samochodu którym jezdze a nie był wymieniany za poprzeniej kadencj?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: Qto » pn lis 04, 2013 15:38

Można porównać daty produkcji z innymi elementami...a jak nie to... szklana kula ??



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: bazylek » pn lis 04, 2013 15:40

SZKLANA KULA? co to takiego?
zauwazylem że tylna szyba w klapie bagaznika byla wymieniana i chce sprawdzic czy auto w dupke całowane nie było!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: jhosef » pn lis 04, 2013 15:56

Masz numer części i datę produkcji. Poza tym nic. Ogólnie data musi być sprzed wyprodukowania auta ale nie koniecznie dokładnie z produkcji. Zdarzają się też auta, które maja np szyby z inną datą fabrycznie...

Ogólnie fabryki dążą do minimalizacji zapasów na magazynach produkcyjnych, najlepiej w trybie Just-in-time.

Jeśli był naprawiany poza ASO to zamiast nowego może mieć używkę. Równie dobrze mógł ktoś trafić z datą używki zbieżnie z budą i niewiele to powie. Najlepiej szukać śladów ponownego malowania.
Nowy zderzak z ASO nie będzie miał zbyt dawnej daty produkcji najprawdopodobniej.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: Qto » pn lis 04, 2013 15:56

bazylek pisze:SZKLANA KULA? co to takiego?
Obrazek



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Re: czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: bazylek » pn lis 04, 2013 15:58

jhosef pisze:Masz numer części i datę produkcji. Poza tym nic. Ogólnie data musi być sprzed wyprodukowania auta ale nie koniecznie dokładnie z produkcji. Zdarzają się też auta, które maja np szyby z inną datą fabrycznie...

Ogólnie fabryki dążą do minimalizacji zapasów na magazynach produkcyjnych, najlepiej w trybie Just-in-time.

Jeśli był naprawiany poza ASO to zamiast nowego może mieć używkę. Równie dobrze mógł ktoś trafić z datą używki zbieżnie z budą i niewiele to powie. Najlepiej szukać śladów ponownego malowania.
Nowy zderzak z ASO nie będzie miał zbyt dawnej daty produkcji najprawdopodobniej.
ale jak kupiłem auto to obok koła dojazdowego w bagażniku znalazłem mase kryształków szkła z czarną powłoką jak na tylnej klapie i dlatego jestem prawie pewien, musze to jakos sprawdzic
jutro jade do aso po całą historie a wiem ze byl serwisowany na sto procent, tylko czy to akurat tam naprawiał oto jest pytanie
teraz kminie jak szukać



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: jhosef » pn lis 04, 2013 16:00

bazylek pisze:ale jak kupiłem auto to obok koła zapasowego znalazłem mase kryształków szkła z czarną powłoką jak na tylnej klapie i dlatego jestem prawie pewien, musze to jakos sprawdzic
zdejmij zderzak i po tylnym pasie się dowiesz. Jeśli ktoś wpasował się na tyle mocno, że szyba puściła to będzie znać na budzie.



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Re: czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: bazylek » pn lis 04, 2013 16:02

jhosef pisze:
bazylek pisze:ale jak kupiłem auto to obok koła zapasowego znalazłem mase kryształków szkła z czarną powłoką jak na tylnej klapie i dlatego jestem prawie pewien, musze to jakos sprawdzic
zdejmij zderzak i po tylnym pasie się dowiesz. Jeśli ktoś wpasował się na tyle mocno, że szyba puściła to będzie znać na budzie.
a mechanik zauważyłby to jeśli brał auto na podnośnik i wsadzał banie od spodu i oglądał? kurde najlepiej to po tych numerach



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: jhosef » pn lis 04, 2013 16:06

bazylek pisze:a mechanik zauważyłby to jeśli brał auto na podnośnik i wsadzał banie od spodu i oglądał? kurde najlepiej to po tych numerach
Mechanik mechanikowi nie równy.



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: bazylek » pn lis 04, 2013 16:06

nie no rozumiem, sprawdze sprawdze bo to az mnie ciekawi teraz to juz po ptakach ale chce się upewnić, to normalne



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: doggie » pn lis 04, 2013 17:43

trzeba było sprawdzać przed a nie po zakupie, elementy plastikowe mają datę :dol: ale blachy, poszycia już nie, strasznie dużo problemów się doszukujesz z tym autem, to że masz odłamki szkła to co z tego, wybita szyba o niczym jeszcze nie świadczy, czy tak trudno zbadać wypadkowość auta? Kup sobie czujnik lakieru, zdemontuj wszystkie poszycia plastikowe do gołych blach to wszystkiego się dowiesz, ale jak już pisałem trzeba było to zrobić przed a nie po

Obrazek


Qto, dooobreeee :rotfl:



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Re: czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: bazylek » pn lis 04, 2013 19:43

pierwszy samochód w życiu, więc staram się dbać o takie rzeczy

doggie pisze:trzeba było sprawdzać przed a nie po zakupie, elementy plastikowe mają datę :dol: ale blachy, poszycia już nie, strasznie dużo problemów się doszukujesz z tym autem, to że masz odłamki szkła to co z tego, wybita szyba o niczym jeszcze nie świadczy, czy tak trudno zbadać wypadkowość auta? Kup sobie czujnik lakieru, zdemontuj wszystkie poszycia plastikowe do gołych blach to wszystkiego się dowiesz, ale jak już pisałem trzeba było to zrobić przed a nie po

Obrazek


Qto, dooobreeee :rotfl:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: jhosef » pn lis 04, 2013 19:49

bazylek pisze:pierwszy samochód w życiu, więc staram się dbać o takie rzeczy
Tylko kolejność trochę niewłaściwa. Radzę więc nie brać już do głowy



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: czy części są od tego samochodu fabrycznie

Post autor: doggie » wt lis 05, 2013 11:25

jhosef pisze: Radzę więc nie brać już do głowy
dokładnie, czasami lepiej juz nie wnikać

przykład znajomego, było to w 2011 lub 2012 dokładnie nie pamiętam - kupił Sharana z 2002 roku "funkiel nówka nie smigana" z przebiegiem 160kkm - żeby było weselej od szwagra, który osobiście go mu sprowadził, w związku z tym auto pewne na 200% jak to niektórzy obliczają , kupił go w 2009 roku, po kilku latach tj. 2011 lub 12 /nie pamiętam dokładnie/ dzwoni o mówi, słuchaj a może byś tak sprawdził mi ten przebieg .... nie żeby coś się działo tylko tak dla siebie chciałbym wiedzieć, no bo przecież wiem co kupiłem...." OK, i co wyszło? - w 2009 roku w DE przy ostatnim przeglądzie miał jakieś 460 tys km, szcerze to nie wiem czy z szwagrem już się pogodził :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości