Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: siwek026 » pn paź 28, 2013 18:26

Witam,
Mam ogromny problem, zakupiłem tylne lampy Magnet Marelli ( czy jakoś tak ), odpowiedniki tych z Pacificy. Od kąd je założyłem to zauważyłem iż po myciu auta czy po spadnięciu deszczu śmierdzi mi w bagażniku a ten zapach niesie się po aucie :/ jest to naprawdę denerwujące. Mam do was takie pytanie, czy lampy mają przepuszczać wodę w zaznaczonym miejscu na zdjęciu?
Obrazek



Po rozebraniu boczka zobaczyłem też takie czarne kóło na spodzie... Tam ma być odprowadzana woda? To normalne że przez lampe ma lecieć woda w to miejsce? Problem w tym że woda kapie mi na żarówki i co jakis czas przepalają się :/
Obrazek



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Noxi » pn paź 28, 2013 19:58

W miejscu, któro zaznaczyłeś nie ma teoretycznie znaczenia żadnego przepuszczalność wody. Lampa powinna być szczelna na styku czyli dokładnie w tym miejscu w którym jest uszczelka i to powinno być wystarczające do zatrzymania wody(oczywiście przy odpowiednim dociągnięciu śrubami). Sprawdź czy lampa nie jest luźna lub czy lampa nie blokuje klapy przy domykaniu. Jeżeli to nie to, konieczne będzie sprawdzenie uszczelki. Do bagażnika i ktoś leje wodą. Tylko tyle na chwilę obecną przychodzi mi do głowy. W ten sposób byś mógł też dokładnie zauważyć którędy dostaje się woda. Wtedy kwestia uszczelnienia. W skrajnym przypadku można zastosować jakiś sensowny silikon.
Ta uszczelka , którą widać po prawej jest?
Obrazek

PS, lampa na rogu nie oparła się o karoserię/lakier? Po lewej stronie na Twoim zdjęciu.



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: siwek026 » pn paź 28, 2013 22:31

Nie po tej lewej stronie jest ok. Ja wiem już gdzie ta woda mi wlatuje... Ona wlatuje przez tę szczelinę którą zaznaczyłem na 1 zdjęciu. I nie wiem czy to ma tak być. A nie mam już oryginalnych lamp żeby sprawdzić czy z nimi też tak było.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Noxi » pn paź 28, 2013 23:12

Kolego, ale nie rozumiesz, że ta tam jest, bo to miejsce nie ma powodować szczelności. Wyjaśniłem Ci. Skoro wiesz to życzę powodzenia w jeżdżeniu z jeziorkiem:)
Miłego.



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: siwek026 » pn paź 28, 2013 23:27

Uszczelka klapy bagażnika jest ok, tylko tamtędy przez te lampy leci mi woda która zbiera się w miejscu z drugiego zdjęcia. A co to jest ta czarna zaślepka( 2 zdj)?



Hera7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 15, 2011 23:30
Lokalizacja: Szydłowiec

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Hera7 » pn paź 28, 2013 23:31

Miałem ten sam problem z przeciekaniem wody w tym samym miejscu, ja uszczelniłem to silikonem i jest spokój już dłuższy czas.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Noxi » pn paź 28, 2013 23:34

Czarna zaślepka to prawdopodobnie otwór montażowy jakich wiele. Nic specjalnego. Przeciekanie w przypadku lampy nie może następować w tym miejscu, gdyż ono nie ma za zadanie utrzymywania szczelności. To jest zadanie uszczelki, a jeżeli ta będzie już słabej jakości to oczywiście zaklejając całą lampę dookoła silikonem i taśmą do karoserii usuniemy efekt cieknięcia. Dlaczego? Dlatego, że nie dopuścimy wody do uszczelki lampy, a więc nie będzie ona musiała spełniać swojego zadania.
Życzę powodzenia z silikonowaniem:)
Fotki:
http://images02.olx.pl/ui/3/16/79/13540 ... arelli.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img18.tablica.pl/images_tablicap ... djecia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://auto-west.pl/allegro/golf4_magic_17.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img02.tablica.pl/images_tablicap ... yzacja.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img03.tablica.pl/images_tablicap ... elskie.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Przyjrzyj się koniecznie czy jesteś pewny tego, co chcesz zakleić.

I zobacz jaka tu jest szczelina:
http://img07.tablica.pl/images_tablicap ... djecia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
I gwarantuję, że mu wcale nie musiało nic zaciekać:)



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: siwek026 » wt paź 29, 2013 16:51

Jak zakleję tę szczelinę to nie będzie woda źle spływać i będzie zbierać się gdzieś przy karoserii i mi jeszcze rdza zacznie się robić?



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Noxi » wt paź 29, 2013 17:18

Kolego. Zdejmij tą lampę i przyjrzyj się uszczelce, o ile takową dałeś... Porób dokładne zdjęcia lampy, karoserii itp po zdjęciu...



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: siwek026 » wt paź 29, 2013 18:05

Żadnej uszczelki tam nie było do tych lamp, przy oryginalnych też takowej nie było. Przyjrzę się jeszcze raz ale i ile dobrze pamiętam to nie miałem żadnej uszczelki.



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: przemal » śr paź 30, 2013 10:41

siwek026 pisze:Żadnej uszczelki tam nie było do tych lamp, przy oryginalnych też takowej nie było. Przyjrzę się jeszcze raz ale i ile dobrze pamiętam to nie miałem żadnej uszczelki.
To sprawa jest jasna. Kup uszczelki, na szrocie wołają z 5-10zł za szt.


Gran Turismo Iniezione

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Noxi » śr paź 30, 2013 16:47

Noxi pisze:Lampa powinna być szczelna na styku czyli dokładnie w tym miejscu w którym jest uszczelka i to powinno być wystarczające do zatrzymania wody(oczywiście przy odpowiednim dociągnięciu śrubami).
Ta uszczelka , którą widać po prawej jest?
Obrazek

A wyraźnie pytałem... Jednak czytanie ze zrozumieniem się kłania...



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: siwek026 » śr paź 30, 2013 18:52

Chodzi wam o te uszczelkę wokól tego wkładu na żarówki? Bo jak tak to ok mam... myślałem że chodzi o jakąś co ma być między lampą a karoseria czyli to co zaznaczyłem na czerowno na zdjęciu...



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Odprowadzanie wody, tylne lampy, duży problem!

Post autor: Noxi » śr paź 30, 2013 20:56

Wiesz co, zaklej to silikonem, taśmą popraw i problem z głowy skoro w nosie masz to co Ci wszyscy piszą być zrobił. Żegnam:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości