Woda w innym miejscu niż wszystkie.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Woda w innym miejscu niż wszystkie.

Post autor: Jing » wt paź 22, 2013 11:35

Witam

W moim Golfie 4 3D pojawiła się woda, tylko że w dziwnym miejscu.

Obrazek

Miejsca zaznaczone na czerwono tam wystąpiła woda, czyli pod siedzeniem pasażera z tyłu, nie było tego bardzo dużo raczej tak jak rosa wygląda na trawie, małe kropelki. Nie wiem od czego to może być, bo gdyby kanaliki odpływowe pod deską były zapchane to nie przelewało by się pod siedzisko szczególnie że pod fotelem kierowcy jest sucho.Obrazek
Obrazek

Przepatrzyłem bagażnik i zdemontowałem wykładziny a w miejscu gdzie jest koło zapasowe jest dziura, Czy ona ma być zatkana takimi gumami jak widać na wcześniejszym zdjęciu, a może ta w bagażniku ma tak być ? Jeszcze nigdzie się do mechanika nie wybierałem z tym chciałem zaczerpnąć waszej opinii co o tym sądzicie dodam że nie mam szyberdachu. Trzeba działać puki jest to świeża sprawa i nie ma jakiś problemów z elektryką.
Pozzdrawiam :)


Quattro - AVF

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Woda w innym miejscu niż wszystkie.

Post autor: jhosef » wt paź 22, 2013 11:39

Sprawdź wężyk spryskiwacza. Powinien być gdzieś po lewej pod wykładzinką. W Polo ma w tym miejscu łączenie i często się rozłącza.



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Woda w innym miejscu niż wszystkie.

Post autor: przemal » wt paź 22, 2013 12:34

Jing sprawdź uszczelkę lampy i ogólnie połączenia blach wokół pasa tylnego. U mnie w podobnym miejscu była woda. Kupiłem auto które wcześniej miało delikatnego dzwona w okolicach lewej tylnej lampy. Niby wyciągnięte, wypukane a powstała mała szczelina, którą nikt się nie zajął (bo nawet nie do zauważenia). Woda po myciu czy deszczu płynęła po uszczelce lampy wprost na te połączenie i w bagażniku mokro. Pierwsze co, to zdemontuj ten zamykany boczek i wewnętrzną osłonę pasa tylnego. Potem lej wodę i oglądaj skąd płynie.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
Jing
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 17:11
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Audi A4
Silnik: AVF

Woda w innym miejscu niż wszystkie.

Post autor: Jing » śr paź 23, 2013 10:22

jhosef, na pewno dojdę do podfotela bo czuć że coś pod wykladzinami tam jest w sensie jakiś wężyk, jeszcze nie mam rozebranego wszystkiego.
przemal, wydaje mi się to mało prawdopodobne autko nie miało żadnej historii powypadkowej ;)
Panowie, szukania przyczyny ciąg dalszy, grzebałem przy lewej stronie od lampy tam gdzie znajduje się apteczka samochodowa itd.
Doszukałem się wody około 200ml nie więcej.
Obrazek
Tutaj trzeba się dobrze wpatrzyć w przebarwienie wodne.
Obrazek
Już po zdemontowaniu i ujrzeniu pierwszego efektu co tam się skrywało.
Obrazek
Teraz mam pytanie utknąłem na demontażu już jasnej tapicerki, przyblokowaly mnie te grube kołki, ktoś się orientuje czy one są dostępne w ASO i w jakiej cenie bo jak tak to je uszkadzam co bym szybciej to zdemontował.

EDIT:
Obrazek
a więc tak, wyczyściłem te miejsce i odstawiłem auto na noc pod gołe niebo, tak się złożyło że padał deszcz i spowrotem się tam woda dostała, natomiast nie ma tam żadnej dziurki co by stanowiło odpływ. Wyciągnąłem korek i narazie tak będę jeździł co by sprawdzić czy to jest powodem wilgoci. Tylko Ciekawi z kąd tam woda ścieka, Czy z nad kola ? Bo boczek od strony gdzie jest głośnik tam jest sucho. :chytry:
Kto ma pomysły radzić :D

EDIT 2:
Witam ponownie, wałkuje temat cały czas, i chyba znalazłem rozwiązanie, lampa miała jedną śrubę luźna a druga leżała odkręcona i była szczelina do ktorej dostawała się woda. Dla wszelkiego spokoju dałem delikatnie silikonu i podkładki gumowe i poczekamy na efekt.
Obrazek
EDIT 3:
A więc tak, pomogło to co było w EDIT 2, natomiast nadal minimalnie podlewała woda, przyczyną była stara uszczelka kratki wentylacyjnej, nie wiem jak to się fachowo nazywa, kupiłem nową w ASO cena 46zł i jak ręką odjął. :pub:
ObrazekObrazekObrazek


Quattro - AVF

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości