Zwarcie i brak reakcji

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

uki!!!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 22:38
Lokalizacja: KNS

Zwarcie i brak reakcji

Post autor: uki!!! » pn paź 21, 2013 18:28

Witam. Panowie/Panie mam taki problem. Mianowicie Podlączałem dzisiaj radio (kostke iso) i tak podłączyłem wszystko tak jak ma być (plus stały do przewodu zółtego i czerwonego w radiu sony cdx-r6550) i wszystk ograło, tzn działało radio. Po czym zostało mi zostało podłączyć głośniki i pupa. Nie zaizolowałem sb przewodów i zrobioło zwarcie (prawdopodobnie + zetknął się z - na kablach idących do radia). I stało się pierwsze co to sprawdziłem bezpiecznik spalony- wymieniłem, podłączam z powrotem wszystko jak przedtem i pupa. Nie działa radio. Po wymianie bezpiecznika gdy podłącze kostek do radia na plusie napięcie maleje do 2,5V czyli tak jakby radio odbierało ten prąd (chyba). Po odłączeniu normalnie jest niecałe 12V. I teraz mam takie pytanie mogło się coś w radiu spalić? Jeśli tak to co? Jeśli nie to gdzie szukać przyczyny?


Moje byłe autko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446903" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Zwarcie i brak reakcji

Post autor: powalla » pn paź 21, 2013 18:55

Zanieś to radio do sklepu/salonu CA bo po opisie widać że raczej słabo u Ciebie z elektroniką (nie martw się też się na tym nie znam) . Jak zaczniesz sam rozbierać i szukać, to możesz tylko pogorszyć sprawę .



uki!!!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 22:38
Lokalizacja: KNS

Zwarcie i brak reakcji

Post autor: uki!!! » pn paź 21, 2013 19:01

No zbyt kolorowo u mnie z tym nie ma. Ale po pierwszym podlączeniu na sucho działało wszystko elegancko. Dopiero pozniej przez głupote moją że nie zaizolowałem zwarcie dup i pupa :/ ale dzięki :)


Moje byłe autko: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446903" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości