odswiezanie skorzanej kierownicy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: power3 » czw paź 17, 2013 22:32

Mam skorzana kierownice ktora chcialbym odswiezyc. Chodzi o to ze ma kilka glebszych zadrapan. Ubytki chce uzupelnic szpachla do skory. Jednak czym ja polakierowac. Poprzedni wlasciciel lakierowal ja jakims sprejem widac czarny pylek na elementach metalowych kierownicy. Dodam ze kierownica sie szkli i jest dosc gladka. Chcialbym uzyskac podobny efekt. Do glowy przychodza mi trzy rozwiazania.
1. Lakier vinyl mototip- dosc drogi
2. Lakier akrylowy bolla polysk- ku tej obcji bym sie sklanial
3. Renoskór- -..



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: grg474 » pt paź 18, 2013 09:13

widziałem zrobioną kierownice renoskórem a potem lakierem(kupione jako zestaw gdzies na allegro) - zrobione przez forumowicza jak pamięta. Widziałem to kilka miesięcy po renowacji a wyglądało jak nówka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
CRS200
Forum Master
Forum Master
Posty: 1257
Rejestracja: czw lip 21, 2011 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: CRS200 » pt paź 18, 2013 12:41

ja uzywam renoskor, kierownica wyglada jak nowa no ale trzeba co jakis czas znowu przetrzec gabka bo sie sciera no ale pare miesiecy mozna jezdzic spokojnie ;)


Sprzedam części do: VW GOLF IV różne wersje silnikowe


Awatar użytkownika
Pioter_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: Pioter_ » pt paź 18, 2013 12:47

Ja kupiłem jakiś czas temu na allegro taki zestaw, gdzie był jakiś rozpuszczalnik do zdjęcia starej powłoki, właściwy środek konserwujący i lakier.. Fakt, że teraz, po pół roku trzeba by kiere znów przedrzeć lakierem, bo się wytarł, ale generalnie nie wyglądało to źle...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk


MK4 Blue Brzydal :-)
1.9 TDI ALH
90KM -> 120 KM

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: grg474 » pt paź 18, 2013 20:40

Pioter_ pisze: Fakt, że teraz, po pół roku trzeba by kiere znów przedrzeć lakierem, bo się wytarł
ile warstw nakładałeś ?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Pioter_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: Pioter_ » sob paź 19, 2013 09:18

grg474 pisze:
Pioter_ pisze: Fakt, że teraz, po pół roku trzeba by kiere znów przedrzeć lakierem, bo się wytarł
ile warstw nakładałeś ?
Lakieru? 3 warstwy zgodnie z instrukcją..

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk


MK4 Blue Brzydal :-)
1.9 TDI ALH
90KM -> 120 KM

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: Seru79 » ndz paź 20, 2013 09:25

http://allegro.pl/krem-do-renowacji-sko ... 63183.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Po trzech miesiącach stwierdzam że jestem zadowolony i nie widzę wytarć.
Nie trzeba lakierować. Skóra na początku świeciła się ale była bardziej matowa. Po około 2 tygodniach wróciła do normy.

Żywica zawarta w tym produkcie wzmocni powłokę i wypełni (złagodzi brzegi) drobne nierówności.
W aukcji pisze że wypełni wszystkie rysy ale to ściema. Widać dokładnie na zdjęciach przykładowych (kierownica od VW).
Przy głębszych rysach bez szpachli się nie obejdzie...
Musisz tylko załatwić sobie zmywacz do skóry żeby ją przygotować.

Ja do renoskóru nie mam przekonania bo on chyba utwardza skórę co raczej da ci efekt papieru ściernego jeżeli wcześniej nie poszpachlujesz i nie złagodzisz dokładnie wytarć na nierównościach.

Tubka jest malutka ale jest tak wydajna że natarłbym chyba z 10 kierownic.
Jeżeli się zdecydujesz to proponuję wcierać szmatką w gumowych rękawiczkach i profilaktycznie za kilka godzin powtórzyć czynność ale wtedy delikatnie ze zmywaczem.
Ostatnio zmieniony ndz paź 20, 2013 09:44 przez Seru79, łącznie zmieniany 2 razy.


kiedyś MK IV

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1202
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: mariusz33 » ndz paź 20, 2013 09:39

Witam .Ja kupilem tluszcz koloryzujacy do skory w sklepie obuwniczym maja rozne kolory i przeciagnelem fotele .Efekt fajny ,wiadomo rys nie pokryje ale niebo a ziemia no i 9 zeta.


Mariusz

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: Eyk88 » ndz paź 20, 2013 18:20

^^ Ja pastą do butów Kiwi pociągnąłem i wygląda o wiele lepiej. Jako, że pewnie każdy ma w domu to wydatek zerowy :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

odswiezanie skorzanej kierownicy

Post autor: grg474 » ndz paź 20, 2013 18:29

pasta kiwi but ożywi - wolę jednak stosować krem do tapicerki skórzanej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości