[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Post autor: Death_Proof » sob paź 12, 2013 17:04

Nadszedł czas na wymianę sprzegła w moim Golfie. Zdecydowałem, że bedzię to kompletny zestaw firmy Sachs, gdyż o LUK'u naczytałem sie dużo gorszych opinii.
Nie ukrywam, że wydatek tak mnie nie cieszy i chciałbym kupić taki zestaw http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeg ... 81201.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I tu moje pytanie jak z takim zestawami z Allegro, czy ktoś z Was brał taki zestaw z internetu i jak z jego jakością ? Po rabacie w sklepie taki zestaw kosztowałby mnie 2100 pln., więc różńica odczuwalna.


~VAGSTYLE~

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Post autor: italiano_83 » sob paź 12, 2013 18:16

Sklep ma swoje koszty, więc cena jest wyższa - ja swoje sprzęgło kupiłem z allegro i działa jak ta lala, bo nie ważne od jakiego pośrednika kupisz, ważne żeby towar był dobry.

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Post autor: wesol » sob paź 12, 2013 18:31

ten temat tez jest niepotrzebny bo wiele razy bylo o tym. Ja bym zapodal jakis zestaw od sharana ASZ/BTB jest mocniejszy co bylo na forum wspominane wielokrotnie. W sharanie ma wlasnie sachsa od BTB i powiem ze sobie chwale ale ten zestaw ktos juz wstawil w niemcowni i zapewne w ramach jakiejs gwarancji bo wysprzeglik byl jeszcze fabryczny a dwumas i sprzeglo juz nie takie jakie powinno byc w AUY 115 konnym. Coprawda ponoc taki dwumas od mocniejszych sharanów jest lepszy z luka ale powiem szczerze ze umnie daje rade. coprawda nie mam jako specjalnie wyżylowanego swojego autka ale 160 KM i 360 Nm w tej budzie to troszke co innego jak w golfiku. zestawy DM w golfie itp autach to ponoc lepsze sa te sachsa.
Generalnie najlepiej zestaw do sharana 130/150 konego bo jest najmocniejszy i nieco inny jak ten z golfa 130/150 konnego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Post autor: Death_Proof » sob paź 12, 2013 20:49

wesol, Sharan jest cieższym autem, więc wkladając je do Golfa musi być lepiej. Wytrzyma wiekszy moment obr.
italiano_83, dzięki o to mi chodziło.


~VAGSTYLE~

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Post autor: wesol » sob paź 12, 2013 21:38

250 kilo jedynie. Ale w sharanach miales juz w slabszych dm taka jak w golfie najmocniejszym. Jaki niuton wytrzyma to zalezy od docisku bo tarcze sprzeglowe sa te same.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

[MK4] [ASZ] Wymiana sprzegła

Post autor: Death_Proof » ndz paź 13, 2013 11:02

wesol, tylko 250 albo aż. To nie jest mało. Jakby na to nie patrzeć zamiennośc cześci w VW daje dużo możliwości na przyrost mocy.


~VAGSTYLE~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości