Problem ze skrzynią (?)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dang3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 05, 2013 21:37

Problem ze skrzynią (?)

Post autor: dang3r » sob paź 05, 2013 22:22

Witam,
posiadam Golf-a 4 z silnikiem 1,6 (105KM) z 2001 roku ze skrzynią ERT. Jesli chodzi o mechanike to nie potrafię kompletnie nic dlatego proszę o wyrozumialosc.

Ostatnimi czasy byla wymieniana tarcza sprzęgła - mechanicy po wymianie stwierdzili ze zarowno dwumasa jak i same sprzęglo działają bez zarzutu a co ze skrzynią? Uslyszalem tylko "jeździć" ale bolą mnie te niedoskonałości:
- 1 i 2 wchodzą ciężko (tylko podczas jazdy(podczas postoju czy na zgaszonym silniku NIE)
- dość mocno szarpie podczas zmiany biegów - początkowo myslalem ze jest to kwestia przyzwyczajenia się do nowego auta i innej pracy sprzęgła ale to raczej nie w tym problem. Aby tego uniknąć musze naprawde zmieniac biegi dość wolno i z duzym wczuciem sie w obroty silnika. Ostatnio zrobilo się trochę chlodniej i gdy odpalam auto z rana przy temperaturze ok 0 st. C mam wrażenie że objawy są mniejsze lub nawet zanikają przez 2-3 minuty.
- drążek "lata" dość luźno i troszke wibruje. We wczesniejszych autach nie zauwazylem tego.

Czy macie jakies wskazówki czy jednak od razu najlepiej pojechac do odpowiedniego mechanika? Zauwazyłem też że coś pod spodem "łzawi" - nie wiem czy to jest skrzynia (siara, wiem) ale jeśli tak to może tutaj nalezy szukac przyczyny? Zdjęcie przesyłam i co by nie było chętnie się dowiem co to takiego tam "łzawi" :) Nie sugerujcie się zaolejonym prawym przegubem wewnętrznym (?) bo faktycznie był zachlapany ale została tam załozona opaska.
Obrazek
Sorry za taki zoom ale kanału niestety nie mam... pewnie i tak wiecie gdzie to jest.

Pozdrawiam i naprawde bede wdzieczny za jakiekolwiek info.
Ostatnio zmieniony wt paź 08, 2013 21:49 przez dang3r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem ze skrzynią (?)

Post autor: Waqa » pn paź 07, 2013 23:17

to chyba odma, ale zdjęcie dałeś takie, ze długo się przyglądałem żeby to ogarnąć :los2:



spoon83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 06, 2009 13:15
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon
Silnik: bcb

Problem ze skrzynią (?)

Post autor: spoon83 » wt paź 08, 2013 15:25

Witam
Tematów z ciężko wchodzącymi biegami na forum multum, wystarczy użyć szukajki na dole strony, sam mam z tym problem w leonie mojej dziewczyny ( rocznik 2004 bcb) skrzynie to słaby punkt naszych wozideł
do sprawdzenia:
- olej w skrzyni - może nie ma - ciężko wchodzą biegi
- poduszki silnika i skrzyni - wywalona poducha skrzyni - lewarek wibruje
i przede wszystkim:
-luzy na cięgnach wybieraka zwłaszcza tych plastikowych - latanie lewarka i ciężko wchodzące biegi


http://seifenqueen.de/96a6b

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Problem ze skrzynią (?)

Post autor: Fafik258 » wt paź 08, 2013 18:01

dang3r pisze:dwumasa
Nie masz dwumasy
Waqa pisze:to chyba odma, ale zdjęcie dałeś takie, ze długo się przyglądałem żeby to ogarnąć :los2:
Też mi się tak wydaje :hmm:

Wodziki i ten mechanizm nad skrzynią czy nie jest połamany.



dang3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 05, 2013 21:37

Re: Problem ze skrzynią (?)

Post autor: dang3r » wt paź 08, 2013 21:45

Dzieki za odpowiedzi.
Wiem ze tematów już bylo masę ale jako że się nie znam i jednak niektóre objawy nie są powtarzalne wolalem spytać w nowym wątku. Z dwumasą racja - mój błąd. Bardzo proszę jeszcze o rozwianie wątpliwości chociaż krótkimi tak/nie:
1. Czy brak oleju w skrzyni lub jego niski poziom może się objawiać ciężką pracą NIEKONIECZNIE wszystkich biegów?
2. Czy dalsza jazda (jeśli się okaże że olej jednak jest) poskutkuje później droższą naprawą?
3. Czy to możliwe że w chlodniejszych warunkach i na nierozgrzanym silniku wszystko chodzi przez chwile lepiej? Myślałem że wręcz odwrotnie...
4. Jeśli chodzi o cięgna w skrzyni to rozumiem że zamknąć się w tysiaku będzie ciężko? :/
5. Odnośnie odmy - poczytałem teraz i... niekoniecznie zrozumiałem - skoro nie zauważyłem żeby silnik brał olej albo tym bardziej bagnet wypychało (tak wyczytałem) to chyba nie wymaga to interwencji i lekkie zaolejenie jest normalnym objawem wynikającym z odpowietrzenia..?

Ogólnie to chyba garaż kupie z kanałem i zaczne coś próbować bo moja niewiedza to aż wstyd :)
Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI za pomoc.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Problem ze skrzynią (?)

Post autor: Fafik258 » śr paź 09, 2013 09:24

dang3r pisze:5. Odnośnie odmy - poczytałem teraz i... niekoniecznie zrozumiałem - skoro nie zauważyłem żeby silnik brał olej albo tym bardziej bagnet wypychało (tak wyczytałem) to chyba nie wymaga to interwencji i lekkie zaolejenie jest normalnym objawem wynikającym z odpowietrzenia..?
Lekkie zaolejenie jest objawem sparciałej uszczelki. Można to zlać
dang3r pisze: skoro nie zauważyłem żeby silnik brał olej albo tym bardziej bagnet wypychało (tak wyczytałem)
Tak się dzieje jak przypadkiem odma w środku zamarznie
dang3r pisze:4. Jeśli chodzi o cięgna w skrzyni to rozumiem że zamknąć się w tysiaku będzie ciężko? :/
Chyba w stówie. Nie chodzi o skrzynie tylko mechanizm wybierania biegów.
dang3r pisze:1. Czy brak oleju w skrzyni lub jego niski poziom może się objawiać ciężką pracą NIEKONIECZNIE wszystkich biegów?
2. Czy dalsza jazda (jeśli się okaże że olej jednak jest) poskutkuje później droższą naprawą?
3. Czy to możliwe że w chlodniejszych warunkach i na nierozgrzanym silniku wszystko chodzi przez chwile lepiej? Myślałem że wręcz odwrotnie...
Weź wymień olej w skrzyni. Nie ma co filozofować



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości