[mk2] Naprawiac skrzynie czy kupic inna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sie 29, 2006 01:18

no no bedzie trzeba dobrze dobrac stacje diagnostyczna
Płaci się po podbiciu, a jak odsyłają do poprawy, to wiedzą,że pojedziesz gdzieś indziej :D :D :D Wybierz najlepiej prywatną, gdzie zwęszą interes.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt sie 29, 2006 10:03

+RobertP, u mnei tez jak jade tylko, coraz bardzie sie o to martwie. Wire ktos jak dlugo cos takiego moze wytrzymac zanim strzeli

Grzesiekk1982, to jest tak ze jak nie zalicze czegos to i tak place a potem jade tylko na kontrole tego czego nei zaliczylem tak?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sie 29, 2006 11:23

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale tutaj kase pobierają wtedy, kiedy wbijają pieczątkę. Najpierw auto wjeżdża na ścieżkę, potem zaproszenie z dowodem albo replay. Też mnie to na początku zdziwiło, bo można wędrować za szczęściem po wszystkich stacjach :bigok:
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 11:52 przez Grzesiekk1982, łącznie zmieniany 1 raz.



PAWEL89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn cze 05, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec NOL...
Kontakt:

Post autor: PAWEL89 » wt sie 29, 2006 11:34

50zł w dowód i poszedł :hmm:


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt sie 29, 2006 11:48

Kapibara pisze:u mnei tez jak jade tylko, coraz bardzie sie o to martwie. Wire ktos jak dlugo cos takiego moze wytrzymac zanim strzeli
chyba nie ma reguły ile przejeździsz
powiem Ci że pochrobotało raz później na kolejny dzień czy dwa sie uspokoiło później znowu i tak kilka razy (jeżdzę do pracy codzinnie i spowrtoem 100km)
aż coraz częściej
i stało się tak jak przejździłem ok.1000 i padła skrzynia, tzn sam mechanizm różnicowy, ale nie bawiłem sie w naprawy nie naprawiałem nigdy skrzyni

aha i kupiłem do swoje paska B3 skrzynie od MK2 diesla (AFF) i pasowała idealnie :-)
jeszcze co mi się przypomniało
powiem Ci że sprawdź czy są super dobrze i mocno skręcone śruby na flanszach wychodzących od skrzyni z wewnętrzym przegubem
bo ja troszkę za słabo skręciłem i z lekka się poluzowało i myślałem że znowu coś ze skrzynią a to chrobotało w lewej stronie przy flanszy ...,
i jesli już to skręcach te śruby imbusowe ze specjalnym klejem zapobiegającym odkręcaniu ...
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 11:54 przez RobertP, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt sie 29, 2006 11:53

Grzesiekk1982, aha czyli niby tak ze jak pojade i nei zalicze to sie nei placi??????? jesli tak to problemu nei ma bo bede jezdzil do skutku hehee



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt sie 29, 2006 12:03

Kapibara pisze:Grzesiekk1982, aha czyli niby tak ze jak pojade i nei zalicze to sie nei placi??????? jesli tak to problemu nei ma bo bede jezdzil do skutku hehee
przy okazji odpowiem jak jest u nas
jak byłem w czerwcu podjechałem na stację PZM-otu i powiedziałem że chce zobaczyć co jest nie tak żeby za 2 m-ce nie było zdziwienia jak pojade na przegląd,
więc wjechałem posprawdzali potrzepali pomacali, powiedzieli co nie tak zresztą sam też wiedziałem ale jak juz sprawdzali to co tam niech im będzie
i nic nie zapłaciłem, przyjechałem po tych 2 m-cach wjechałem a oni : o juz myśleliśmy że Pan pojechał gdzie indziej ... :-)
znowu posprawdzali co trzeba zrobili mi wydruk z kompa o stanie sprawności i zapłaciłem 100zł za cały przegląd :bigok:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sie 29, 2006 12:08

Kapibara,
Tutaj tak jest, nie wiem jak u Ciebie, ale myslę, że oni mają jakeiś wytyczne, albo całą znormalizowana procedurę jak ma wygladac przedląd. O, bylem przedwczoraj kolo Chrzanowa (wlasnie looknąłem skąd jestes). Przywieźlismy z kumpem Polo Classic z Libiąża.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt sie 29, 2006 12:48

Grzesiekk1982, no to ja sie musze zorientowac jak jest u nas, no to byles bardzo bliziutko, jam ieszkam jakies 7 kilosow od chrzanowa w troszke inna strone niz libiaz



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt sie 29, 2006 23:39

RobertP, U mnie jak jadę to chrobocze,ale jak nacisnę sprzegło to przestaje.Czy taki objaw też może wskazywac na mechanizm róznicowy?



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr sie 30, 2006 01:00

ck, chyba nie, to co jest u ciebie to jest typowa usterka skrzyn vw ale z tego co przegladam forum to jeszcze nikt nei powiedzial wprost o co chodzi



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr sie 30, 2006 01:17

Kapibara pisze:ck, chyba nie, to co jest u ciebie to jest typowa usterka skrzyn vw ale z tego co przegladam forum to jeszcze nikt nei powiedzial wprost o co chodzi
Typowa usterka czyli co?



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr sie 30, 2006 09:04

no chocby ten temat ale jest ich wiecej:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=60785



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » ndz wrz 03, 2006 22:32

Tak sie przygladam waszym wypowiedziom i probuje znalezc odpowiedz na swoj ale nie widze. Otóż u mnie chrobotanie pojaiwa sie po przejechaniu paru kilometrow a wiec po rozgrzniu silnika i skrzyni. Chrobotanie pojawia sie na 4 i biegu ale przy przyspieszaniu!!!!! Na luzie jest cisza i jak puszczam gaz tez. Na dwojecce troszke glosno skrzynia pracuje ale to mi ne przeszzkadza tak juz mial. Biegi wchodzą bez zarzutu. Czy te chrobaotanie moze pochodzic z mechanizmu roznicowego.? Czy to cos w skrzyni i jak to naprawic, bo to sie nasila a ktos poisal ze po 1000 km sie rozwalilo a ja tych tysiaczków z tym przejechalem pewnie 10 i troche sie boje ze stane gdzies, a jezdze zazwyczaj w dlugie trasy tj. Gdynia lub Bielsko- biala i zazwyczaj nocą i nie chce sie rozkraczyc sami rozumiecie :bajer:


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 497 gości