Radio do Car Audio?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Radio do Car Audio?

Post autor: mati1342 » ndz paź 06, 2013 14:55

Witam chciałbym uzyskać pomocy, szukałem już tematów ale żadem mi nie pomógł więc proszę was o pomoc.
Czytałem już dużo i wielu użytkowników twierdzi że nowsze radia nie dorównują tym z przed kilku lat.
Chciałbym uzyskać opini co do wyboru radia do car audio, w samochodzie chce rozbudować sprzęt tzn.
wygłuszenie drzwi i innych rzeczy dobry zestaw przód pod wzmacniaczem a następnie bagażnik
mam już wzmacniacz mono Genesis Profile Sub i narazie słabą skrzynie ale postanowiłem powrócić do
radia żebym miał czym sterować i ustawiać wiec poczytałem i wybrałem kilka odtwarzaczy takich jak:
Alpine CDA-9855R
Alpine CDA-9835R
Alpine CDA-9853R
Alpine CDA-9833R
Alpine CDA-9812RB
Proszę o opinie tych modeli a nie o wytykanie jakiś błędów czy obrażanie i mówienie poczytaj FAQ
Jeśli jest jakiś lepszy model niż powyżej chodzi o jakość dźwieku czy ustawienia proszę wymienić.
Jeśli ktoś chce mnie w tym temacie obrażać niech lepiej nie pisze. Chce uzyskać pomocy.
Pozdrawiam :)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Radio do Car Audio?

Post autor: bogib184 » ndz paź 06, 2013 19:00

Do dobrych radyjek mozna by jeszcze dorzucic cda-9815, cos z Pionka np.p88rs, p80, clariona 958, sporo jest dobrej jakosci radyjek, ale kazde gra nieco inaczej, a przy tych odtwarzaczach, to najlepszy odsluch - chodzi o preferencje i gust.



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Radio do Car Audio?

Post autor: mati1342 » ndz paź 06, 2013 19:34

No właśnie, chodzi mi o takie radio w którym będe mogł zastosować takie ustawienia do gustu czy rodzaju muzyki, Czekam na dalsze propozycje i opinie innych osób tych doświatczonych i tych mniej. Chce wybrać jedno radio, bo przecież nie bede woził 2 czy 3 :)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Radio do Car Audio?

Post autor: powalla » ndz paź 06, 2013 20:43

Wyłączając trochę "inne" brzmienie 9812 i brak xovera i 4 kanałowa czasówka , to pozostałe modele plasują się na podobnym poziomie klasowym (dodam że wysokim), a Menu(ustawienia) to mają prawie identyczne (minusem dla mnie jest pasek dotykowy w 9855/53) . Najbardziej intuicyjną obsługę ma 9833/35 z czym w 35 strasznie mnie wkurzał fakt niemożności wyłączenia do końca animacji , no i 9833 jest o połowę tańsza , a gra równie dobrze.

PS: pamiętaj te radyjka mają swoje lata (9855 jest najmłodsze) i najlepiej je przetestuj przed zakupem , bo niekoniecznie opis sprzedawcy "nie przerywa na dziurach" oznacza to co szukasz ;)



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Radio do Car Audio?

Post autor: mati1342 » pn paź 07, 2013 15:27

Czyli pod względem jakości dźwięku na prowadzenie wychodzi 9812rb ? nie chodzi mi o menu czy o pasek dotykowy mi tylko chodzi o jakość i możliwość ustawień
Myślałem na cda-117ri lecz po przeczytaniu kilkunastu forum stwierdziłem że ludzie którzy znają się na car audio i są audiofilami wybierają starsze modele, a nie te które maja 3-4 lata więc chce dokładnie wybrać jedno radio i je kupić. Jakość dźwięku i bardzo wiele ustawień aby dostosować w każdym momencie co do rodzaju muzyki. Do radia planuje podpiąć 2 wzmacniacze mono lub 1 porządny mono i 1 stereo.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Radio do Car Audio?

Post autor: powalla » pn paź 07, 2013 16:25

mati1342 pisze:Jakość dźwięku i bardzo wiele ustawień aby dostosować w każdym momencie co do rodzaju muzyki.
Jakościowo wszystkie raczej jedna póła ...9812 jednak odstaje i to na minus (w moim mniemaniu).
Co do "ustawień" i rodzaju muzyki , chodzi Ci że jak włączysz HH , to podkręcisz korektorem basior? Jeśli tak, to nie tędy droga i przy dobrze skrojonym i ustawionym (cięcia , czasówka i poziom poszczególnych sekcji) systemie każdy rodzaj muzyki musi grać dobrze .

PS; 117 bankuje utwory przez 4 kilometry ;)



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Radio do Car Audio?

Post autor: mati1342 » pn paź 07, 2013 16:59

Dobra no nie możemy dojść do jednego zdania :P Chodzi mi na przykład o to kupie dobre radio dobry przód następnie dobry sub i dobry do niego klocek następnie uzupełnie tył i kupic klocka stereo, chce mieć dobra kontrole za pomocą radia i dobra jakość, chce na przykład ustawić dużo opcji każdą oddzielnie. Wiec które z tych odtwarzaczy będzie odpowiednie, bądź inne może być z nowszych modeli lub starszych, nie chodzi o wygląd czy o ustawienia wyglądu i innych dupereli. Proszę o podanie modelu i dlaczego właśnie ten, nie znam sie zbytnio na car audio i nie jestem jakimś zapalonym audiofilem, chce jedynie uzyskać krystaliczną jakość, mam już mono klocka Genesis Profile Sub i wiem że jest on dobrej jakości tak samo jak i daje on dobra jakość dźwięku :)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Radio do Car Audio?

Post autor: bogib184 » pn paź 07, 2013 18:36

No wlasnie z Toba cos ciezko sie dogadac... chodzi Ci o "jakies" funkcje, jakosc (mam nadzieje, ze nie sluchasz mp3), okresl dokladnie co Ci trzeba, bo wymienione modele sie roznia chocby ma/ nie ma zwrotnice aktywna, co chcesz sobie ustawiac, bo tak, to sam przeciagasz temat.



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Radio do Car Audio?

Post autor: mati1342 » pn paź 07, 2013 18:56

No słucham mp3 ale częściej cd-audio no co mi trzeba , wielu ustawień nie wiem jak się dokładnie określić jak już pisałem nie znam sie zbytnio na car audio wiec szukam pomocy. Chciałbym ustawić no wszystko, no ale co znaczy czasówka czy zwrotnice aktywna to nie wiem nie mogłem znaleść wiec jeśli możecie ale nie chamsko opisać tak w skrócie to byłbym wdzięczny:)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Radio do Car Audio?

Post autor: powalla » pn paź 07, 2013 19:15

Korekcja czasowa i aktywna zwrotnica to słowa klucz dla google ... do przestudiowania , a nie tylko przeczytania FAQ Nazara .


PS: co do radyjek , to najwyższej klasy radia kosztujące jako nówki nawet 3599zł ( takie 9835) , więc nic lepszego w tej cenie (używki) raczej nie kupisz



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Radio do Car Audio?

Post autor: mati1342 » pn paź 07, 2013 21:56

Dobrze już poczytałem trochę, wychodzi na to że 9835 jest liderem, ale czy modele 9855 lub 9853 również zbytnio nie odbiegają od 9835 czego nie mają dokładnie, czym sie różnią i czy duża jest rożnica w dźwięku chyba że macie jakieś inne propozycje na miejsce 9855 czy 9853 :) Czekam na opinie i zamawiam radio może to nie bedzie 9835 ale na pewno inne i czekam na opinie i propozycje ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości