Podgrzewanie tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

freddvanem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Podgrzewanie tylnej szyby

Post autor: freddvanem » śr wrz 11, 2013 17:58

Witajcie,

Nie grzeją mi (prawie) wszystkie paski na tylnej szybie, na pewno nie są pozrywane ścieżki bo nie tak dawno je srebrnym lakierem potraktowałem :) i działały już wszystkie.
Działa tylko jeden na środku szyby, ten pomiędzy złączami. sprawdziłem zwykłym próbnikiem czy prąd jest i na lewym świeci, na prawym nie... Jak to jest, oba powinny być pod prądem czy właśnie prawy to minus czy coś ? Oczywiście w pierwszej kolejności pooglądałem bezpieczniki - są ok.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podgrzewanie tylnej szyby

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 13, 2013 18:31

Żeby sprawdzić czy jest zasilanie mierzysz po po odłączeniu od szyby przynajmniej jednego kabli lub obu - plusa i masy - pomiędzy tymi kablami . Jesli napięcie jest znaczy paski na szybie są spartolone, innej opcji nie widzę. Chyba tylko taką że napiecie bez obciążenia jest ale po obciążeniu zanika, z przyczny braku kontaktu na złączkach na wsuwkach bezpiecznika itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

YahooG5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 10:44

Re: Podgrzewanie tylnej szyby

Post autor: YahooG5 » ndz wrz 22, 2013 11:08

Mój problem natomiast polega na tym, że gdy włącze opcje podgrzewania tylnej szyby momentalnie pojawiają się zakłócenia w radiu, krótko mówiąc radio strasznie szumi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości