Żabkuje jak się zagrzeje.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 11:40

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: krzwal » czw wrz 19, 2013 12:05

Witam.
Mam Golfa MK3 GTI 2.0 16v ABF. Jakiś czas temu pojawił się następujący problem: silnik jak się rozgrzeje zaczyna "żabkować", obrotomierz spada na 0, zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju i słychać przekaźnik, najprawdopodobniej od sterowania silnika. Często jest tak, że próbując odpalić nie da się tego zrobić, nie słychać pompy paliwa. Da się to przejść utrzymując obroty powyżej 3 tys. Po przejechaniu 1km w ten sposób, problem znika i można samochodem jechać nad morze i z powrotem. Jak ostygnie problem się powtarza. Dzieje się to na gazie i na benzynie. W/w przekaźnik jest wymieniony, palec, kopułka, cewka, przewody, świece, lambda również. W Vag-u nie pojawiają się żadne błędy. Dodam, że prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik temp. cieczy chłodzącej odpowiadający za pokazywanie temperatury, na wskaźniku (pokazuje niecałe 70 st., kiedy w Vag-u jest już 90). Macie jakieś sugestie? Bo z tego, co udało mi się wyczytać, mogą być za to odpowiedzialne podłączenia przy skrzynce przekaźników lub czujnik położenia wału korbowego (ale czy nie powinien wyrzucić błędu?).
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i pomysły.
Pozdrawiam.

Edit:
Dodam jeszcze, że mam wrażenie, że silnik na benzynie jest zalewany, wnioskuję po dosyć intensywnym zapachu spalin.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: jameess » czw wrz 19, 2013 15:00

to wymień czujnik temp i sprawdź, ja bym tak zrobił na początek



krzwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 11:40

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: krzwal » czw wrz 19, 2013 15:16

Myślisz, że to może mieć wpływ? Temp. w Vagu pokazuje ok.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: jameess » czw wrz 19, 2013 15:31

podmień czujnik od kogos, ze szrotu, lub kup, przecież nie kosztuje wiele, posprawdzaj połacznia



krzwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 11:40

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: krzwal » pt wrz 20, 2013 14:03

Kupiony, wymieniony i poza prawidłowym wskazaniem bez zmian.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: agrala » pt wrz 20, 2013 21:10

Raczej nie jest to wina czujnika walu.
Napisales ze czasem przy odpalaniu nie slychac pompy. Jezeli nie slychac pompy po wlaczeniu zaplonu (powinna chodzic przez jakies 2 -3 sekundy) to komputer nie dostaje zasilania lub masz problem z przekaznikiem pompy lub jego sterowaniem.



krzwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 11:40

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: krzwal » pt wrz 20, 2013 21:40

Nie napisałem, ale przekaźnik pompy również wymieniony. Ale raczej nie ma to znaczenia, sytuacja ma miejsce zarówno na gazie jak i na benzynie.



krzwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 11:40

Re: Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: krzwal » sob wrz 21, 2013 10:28

agrala pisze: to komputer nie dostaje zasilania lub masz problem z przekaznikiem pompy lub jego sterowaniem.
Jak sprawdzić czy w tym momencie komputer nie dostaje zasilania lub jest problem ze sterowaniem przekaźnika pompy? Dlaczego, kiedy trzyma się na wyższych obrotach to nie zgaśnie?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: agrala » ndz wrz 22, 2013 19:58

Moze byc przetarty jakis przewod.
Podlacz zarowke pod plus po stacyjce i druga pod staly plus przy zlaczu komptera. Tak samo mozna zrobic z wyjsciem na przekaznik choc raczej z tego co napislaes to chyba raczej ECU nie ma zasilania skoro na obu paliwach sie tak dzieje.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: -=ren=- » wt wrz 24, 2013 16:07

problemy z uruchamianiem, zapach benzyny - sonda. Sprawdź jej funkcjonowanie.


vwlifestyle.pl
Obrazek

krzwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 11:40

Re: Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: krzwal » pn wrz 30, 2013 20:41

Sonda wymieniona na Bosha (wcześniej wyrzucała błąd w Vag-u, teraz spokój). Co do ECU to znacie może kogoś na Śląsku kto jest to w stanie sprawdzić, naprawić ewentualnie? Ja niestety w tym temacie nie ogarniam . .



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Żabkuje jak się zagrzeje.

Post autor: agrala » wt paź 01, 2013 07:58

-=ren=- pisze:problemy z uruchamianiem, zapach benzyny - sonda. Sprawdź jej funkcjonowanie.
Może kolega wyjasnic co ma sonda do zimnego silnika?
O ile ja wiem to sonda nie pracuje przy zimnym silniku a ECU nie bierze jej pod uwage poki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości