sierpy w CL

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofy1202
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw mar 24, 2011 08:59
Lokalizacja: Łódź

sierpy w CL

Post autor: Goofy1202 » ndz wrz 15, 2013 20:37

Serwus.

Dawno mnie nie było i dawno nie zakładałem tematu ;) po ponad roku wożenia się typowo dupowozem, żeby był oszczędny czas na powrót do mk3 ;) i mam już zaklepanego Golfa III w wersji CL 96r. Mianowicie, ten sprzęt który mam zamiar niebawem nabyć ma sierpy nadkoli. Kilka lat temu już z tym przyjechał z Niemiec i tu się rodzi moje pytanie. Mianowicie, czy przy Golfie mk3 CL występowały jakieś sierpy pod wąskie listwy? Bo ma wąskie listwy to auto, nielakierowane. Nie powiem, bo z dupy to wygląda jak ma zderzak cały lakierowany, sierpy w strukturze i listwy wąskie też w strukturze. Są jakieś różnice w sierpach?? A i na dodatek ma całe lustra czarne... Dziwne to jest. A na dodatek ma wszystko w korbach, ale szyber elektryka + klimka ;D ehhhhh te Golfy ;D

Ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości? Generalnie mam w planach zmienić kolorystykę zderzaka, czyli góra w plasti dipie + listwy i sierpy też w nim, żeby nie odróżniały się za bardzo. Obecny właściciel auta jest blacharzem/ lakiernikiem- ma wąs jak Salvator Dali i taką ksywkę mu dałem ;) i nie za bardzo chce mu się malować te listwy, sierpy i lustra, pomimo że przed sprzedażą już szykuje blachę aby była w stanie perfekt- czyli maska, zderzak, przednie błotniki, drzwi i lewy tył pod lampą.

Pozdro ;)


Moj byly Blekitny Grom xD http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=396206" onclick="window.open(this.href);return false;
a teraz:
Obrazek

strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

sierpy w CL

Post autor: strzelu » pn wrz 16, 2013 07:25

jeśli się mylę to mnie poprawcie. wszystkie CL'e mają wąskie listwy, zderzaki czarne + lusterka również. Jeśli są sierpy to tylko dokładane. Pytanie jak przymocowane ^^.

ps. moja Clka LB7z też miała wszystko czarne. Jak dołożyłem ciemnie blendy, lampy look mk4 i dokładkę szeroką to mi się to akurat bardzo podobało, jak dla mnie kontrast robił robotę. A jak poleciałem wszystko czarnidłem to już w ogóle mega. Minus tego wszystkiego jest taki, że zderzaki płowieją. Moje miały dziwne białe plamy i to mnie niesamowicie wkurzało.



Awatar użytkownika
Goofy1202
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw mar 24, 2011 08:59
Lokalizacja: Łódź

sierpy w CL

Post autor: Goofy1202 » pn wrz 16, 2013 07:34

A no widzisz. Tutaj masz sierpy i listwy czarne a zderzak full kolor...

Sierpow pod waskie listwy nie ma prawda?


Moj byly Blekitny Grom xD http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=396206" onclick="window.open(this.href);return false;
a teraz:
Obrazek

strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

sierpy w CL

Post autor: strzelu » pn wrz 16, 2013 07:57

sierpy to GT i GTI, a na nich są tylko ori szerokie listwy z rowkiem, więc seryjnie nie ma sierpów na wąskie listwy. A jak to wygląda na alledrogo to nie wiem.
Chyba jedynie szukać szerokich :rozpacz:



Awatar użytkownika
Goofy1202
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw mar 24, 2011 08:59
Lokalizacja: Łódź

sierpy w CL

Post autor: Goofy1202 » pn wrz 16, 2013 08:12

chyba tak, ale to koliduje z koncepcja auta ;) auto clean seria, ma byc robiony na sleepera, a tutaj listwy od GTI ;) powiem wprost. Boje sie zdjac sierpow bo nie wiem czego sie moge spodziewac ;/ a noz widelec zdejme a tam lakier z dupy i bedzie trzeba malowac pol auta ;/ hmmmm a jakby pomalowac sierpy i listwy w kolor? mowie tu o listwach z GT/GTI. ma ktoś jakąś fotkę?? chyba ze te elementy wraz ze zderzakiem smignac plasti dipem?


Moj byly Blekitny Grom xD http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=396206" onclick="window.open(this.href);return false;
a teraz:
Obrazek

strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

sierpy w CL

Post autor: strzelu » pn wrz 16, 2013 09:01

widziałem kiedyś mk3 zrobioną właśnie z wszystkim w kolor. Było to ori 20 jahre i wszystko zrobione w lc9z. Fajnie wyglądało i z tego co czytałem to po prostu plastiki były najpierw zrobione podkładem do plastiku, który jest bardziej elsatyczny, dzięki czemu lakier nie pęka. Gość do tego dał lakier fluerescencyjny w rowki, zamiast pasków jahre. Ciekawe jak to w nocy wygląda :hmm:

A co do sierpów. Ja ostatnio w swoim jahre zdjąłem wszystko. Z tyłu na mocowaniu zderzak/sierp była już najwyższa pora żeby to ogarnąć, ale pod samymi sierpami było ok. Tylko nie zwróciłem uwagi czy CLki mają te miejsce na nity w rancie nadkoli. Bo ori sierpy od gti idą na nity w te fabryczne oczka w rancie. Więc nic tam nie jest w gołą blachę wkręcane i się trzyma. Jak ktoś tam jakieś wkręty u Ciebie robił to hmmm zapewne lipa będzie. Ale jak nie zdejmiesz to się nie dowiesz.

ps. podnieś sobie tył za belkę najlepiej na czymś stabilnym, zabezpiecz żeby auto żeby na łeb nie spadło, latarkę w łapsko i zobacz jak ranty wyglądają. Jak ktoś kleił to zapewne zobaczysz klej :D, a jak nie to będzie widać czy są purcle i będziesz mniej więcej wiedział co robić. Jak pomalujesz i zostawisz rdze, to nie wiem czy uda Ci się kiedyś zdjąć żeby lakieru nie zepsuć. Najwyżej sierp odpadnie razem z kawałkiem nadkola za x lat :jaja:



Awatar użytkownika
Goofy1202
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw mar 24, 2011 08:59
Lokalizacja: Łódź

sierpy w CL

Post autor: Goofy1202 » pn wrz 16, 2013 09:07

z tych ogledzin ktore przeprowadzilem to chyba byly na cos te sierpy zalapane ;) cl i gl nie maja fabrycznych dziur pod sierpy- mialem GLa wczesniej 92 rok.
chyba zrobie tak jak piszesz. z czasem pomaluje wszystko w kolor, skompletuje sie szerokie listwy i bedzie malinka. ale wczesniej pomysli sie nad plasti dipem bo mozna to zdjac;D chyba ze na calym aucie zmieni sie lakier ;D


Moj byly Blekitny Grom xD http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=396206" onclick="window.open(this.href);return false;
a teraz:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości