[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Figo94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 06, 2013 10:38

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Figo94 » czw wrz 12, 2013 14:29

Czyli najlepiej teraz znalezc wiazke taka , co kostki beda pasowac do nowego komfortu , tak ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=519381" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » czw wrz 12, 2013 14:43

a myślisz że po co elektryk chcę tą wiązkę ?? no chyba oczywiste że po to aby wsadzić po prostu do auta i nic nie przerabiać...



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Andrzej4286 » sob wrz 14, 2013 16:50

Witam wszystkich możne będzie ktoś w stanie pomoc mi w rozwiązaniu problemu, zmieniałem MK 1j0959799Q na MK 1c0959799B razem z silniczkami i wszystko by było ok, ale jest jeden problem mianowicie nie zamyka mi tylnej klapy razem z cala reszta sygnał otwarcia idzie na siłownik w klapie, a nie mogę dojść czemu komfort nie daje sygnału na zamknij dodam ze komfort 1c0 pochodzi z bory wykluczam uszkodzenie jego ponieważ mam 2 komforty 1c0 i na 2 to samo nie ma sygnału zamknij na siłownik w klapie. możne ma ktoś jakiś pomysł czemu możne tak być??


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » sob wrz 14, 2013 18:11

Andrzej4286 pisze:dodam ze komfort 1c0 pochodzi z bory
a w Borewiczu siłownik jest podłączony przez przekaźnik...trzeba dokonać zmian w eepromie, to samo dotyczy modułów z Varianta wsadzonych do nadwozia HB



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Noxi » ndz wrz 15, 2013 01:57

Qto, a w 1J0 bede miał jakieś tego typu problemy? Wkładam zamiast 1J0 959 799 Q (z Golfa IV HB w 5 drzwiach i z pilotami jakimiś+ domykanie szyb z pilota) moduł z końcówką AH tylko że z Toledo II. Pytałem już, ale zostałem kompletnie olany, a wiem że wiele ośób może znać odpowiedź. Tylko do tej pory moje pytanie przepadło pod stertą kolejnych zadanych przez innych użytkowników.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » ndz wrz 15, 2013 09:30

Noxi, problem będzie z modułem z każdego auta gdzie jest elektryczna klamka



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Andrzej4286 » pt wrz 20, 2013 14:11

Witam, dla tych co zmieniają komfort 1j0 959 799 Q na 1c0 959 799 B z bory czy z kombi do HB - żeby poprawnie działał centralny zamek w klapie trzeba w epromie zmienić odpowiednie wartości, na które na trafiłem na forum Passata. Przetestowałem na komforcie z bory, który wsadziłem do swojego golfa - wartości okazały się poprawne i teraz centralny działa jak należy :helm: Poniżej cytat z forum Passata :
Np. ostatnio natknąłem się na istotne informacje co należy zmienić, kiedy chcemy zmienić działanie zamka bagażnika. Okazuje się, że po zmianie w linijkach 4352, 4353, 4354 wartości z 8 na 33 moduł tak zaczyna sterować tym zamkiem, ja by był od auta kombi. Mówię tu o np. golfie variant i np borze sedan bo w paskach nie wiem jakie to zamki.


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

polakkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:30

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: polakkp » ndz wrz 22, 2013 18:10

Witam. Mam ostatnie pytanie w zasadzie 2. Zmienilem przelacznik ustawiania lusterek poniewaz mi sie uszkodzil mam teraz z ustawianiem lusterek + odzdzielnie wlaczanie podgrzewania i moje pytanie za podgrzewanie lusterek jak dobrze rozumiem odpowiada kabel brazowo/czarny ktory jest podpiety do wtyki grzania tylnej szyby i wtyczki niebieskiej MK, ja chce zrobic odzielnie grzanie tylnej szyby i oddzielnie lusterek czy wystarczy ten kabelek podpiac do kostki grzania tylnej szyby na ktorej jest stale 12v ?Trzeba cos jeszcze przerabiac w wiazce drzwi?. Drugie pytanie to prosba mam syrene o nr 1J2 054 628 firmy votex jak ja podłaczyc wychodzi z niej 5 kabli mam z wtyczka i jest w niej nastepujaca kolorystyka pin1-czerwono/zółty , pin2-brazowy, pin3-czarno/zółty,pin4 -czarny, pin5-czarno/biały. Pin2 masa rozumiem, pin3 domyslam sie ze do wtyczki t15 pin6 (syrena z wlasnym zasilaniem) , pin1 do bezpiecznika ??? natomiast nie wiem gdzie pin4 i pin5 podpiac. Ktos moze cos takiego podlaczal lub wie ,szukalem na googlach nie znalazlem nic o takiej syrenie. Prosze o pomoc. Pozdrawiam...



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Noxi » wt wrz 24, 2013 22:47

Panowie.
Wsadzony moduł Komfortu AH. wpięta niebieska wtyczka. Beżowa jeszcze nie istnieje. Wszystko w komforcie działa. Komunikacja itp. Mogę w adaptacji zmieniać liczby kluczyków i je dodawać. Wszystko wydaje się być jak należy. Zamyka i otwiera szyby po przytrzymaniu klucza w zamku, ale nie mogę zaprogramować pilota 1J0959753AH . Pomyślałem, zepsuty, ale nie no, diodka pięknie mryga. Chwila kombinacji i ustawiłem telewizor na częstotliwość 434MHz. Reagował pasami na wciskanie guzików, a więc cóż - jakiś sygnał wysyła. No i pytanie, dlaczego nie mogę go zakodować? Dodam, że nie mam jeszcze kompletnie wykonanej drugiej/beżowej wtyki i została jeszcze dokładana instalacja od pilotów nieoryginalnych.
Co może blokować? Co może nie współgrać? Możliwe żeby to brak wtyczki z anteną?
Pozdrawiam



polakkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:30

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: polakkp » ndz wrz 29, 2013 21:43

Noxi pisze:Panowie.
Wsadzony moduł Komfortu AH. wpięta niebieska wtyczka. Beżowa jeszcze nie istnieje. Wszystko w komforcie działa. Komunikacja itp. Mogę w adaptacji zmieniać liczby kluczyków i je dodawać. Wszystko wydaje się być jak należy. Zamyka i otwiera szyby po przytrzymaniu klucza w zamku, ale nie mogę zaprogramować pilota 1J0959753AH . Pomyślałem, zepsuty, ale nie no, diodka pięknie mryga. Chwila kombinacji i ustawiłem telewizor na częstotliwość 434MHz. Reagował pasami na wciskanie guzików, a więc cóż - jakiś sygnał wysyła. No i pytanie, dlaczego nie mogę go zakodować? Dodam, że nie mam jeszcze kompletnie wykonanej drugiej/beżowej wtyki i została jeszcze dokładana instalacja od pilotów nieoryginalnych.
Co może blokować? Co może nie współgrać? Możliwe żeby to brak wtyczki z anteną?
Pozdrawiam
Gdyby kluczyk dzialac mial bez anteny to by jej nie montowali w samochodach. Zamontuj wtyke druga i powinno dzialac.Pozdro



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: lwlw » pn wrz 30, 2013 22:39

Noxi pisze:
Wsadzony moduł Komfortu AH.
Noxi pisze: nie mogę zaprogramować pilota 1J0959753AH .
Wg mnie to pilot AH pasuje do modułu 1C0959799B, Ty do modułu z końcówką AH potrzebujesz pilot z końcówką A, G albo coś takiego - nie wiem jaką, ale żaden z tych: AG, CT, AH, DA.



polakkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 29, 2013 16:30

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: polakkp » wt paź 01, 2013 21:28

http://www.passatplus.de/umbauteile/sch ... /index.htm" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj podane modele kluczykow które mozna dopasowac do modulu AH. Pozdro....



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Noxi » śr paź 02, 2013 10:40

Pokazane jest że DA w części z 433,92MHZ, a to dziwne, gdyż pilot AH jest jego odpowiednikiem i zamiennikiem i ma 434MHz. Kompletnie się już nie łapię;/

Przyszedł kluczyk z końcówką N - ten śmiga idealnie. Natychmiast go zaprogramowałem bez zadnego problemu i mimo braku anteny.
Chciałbym podłączyć syrenę. I tu pytanie, jaką łatwiej. Z własnym zasilaniem czy bez? Gdzie jaka oryginalnie się znajduje, jaki może mieć numer no i jak się wpiąć. Schematy są, ale niekompletne, więc również byłyby przydatne:)
Pozdrawiam i dziękuję:)



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: dr.house » sob paź 05, 2013 17:44

Panowie i Panie,

MAM MEGA PROBLEM Z KTORYM WALCZE JUZ Z POL ROKU

Nie dziala mi centralny i lusterka elektryczne(ale to niewazne). Bardziej sie rozchodzi o centralny. Jak podpinam komputer to wyswietla bledy ze jest nieprawidlowy sygnal obu zamkow.
Wiazki sprawdzone, w drzwiach wszystko spoko, zamki zmieniane, modul cyka jak chce zamknac albo otworzyc i ten sam blad...

Jedyne czego nie podlaczylem to kabelek do wtyczki airbag bo nie mam 50 pinowej, wiec nie mam tez tego pinu... Dzisiaj mnie trafilo, ze on dale sygnal o wypadku zeby otworzyc centralny, wiec moze bez tego nie zadziala. No ale sila rzeczy nie mam jak podlaczyc tego kabla bo nie wiem do ktorego pinu... Czy moge podlaczyc go np do stalego plusa albo cos?

Czy to moze byc to? Jesli tak do gdzie indziej moge podpiac ten kabelek. Staly plus, minus czy jak to tam jest?

PROSZE O POMOC :(


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości