[mk2] Naprawiac skrzynie czy kupic inna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

[mk2] Naprawiac skrzynie czy kupic inna

Post autor: Kapibara » ndz sie 27, 2006 18:04

Witam, ostatnio przy gwaltownym ruszaniu cos sie popsulo. Poszedl przeglob wewnetrzny lewego kola ale on juz wymieniony. Zostal inny problem, najprawdopodobniej w skrzyni. Podczas jazdy bez dodawania gazu cos tam tyrka, jak sie dodaje gaz to przestaje. naglosniej to slychac na 4. dodatkowo jest problem z 5 biegiem ale nei taki jak u kolegi ze sie wlajncza 3 tylko nei hcce wejsc 5 wcale, podobno to ciegna.

Co teraz kupowac inna skrzynie, jest to skrzynie 4T, czy remontowac ta orientuje sie ktos ile naprawa czegos takiego bedzie ksoztowac. jeden z mechanikow cos o teleskopach mowil



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 27, 2006 18:12

skrzynia kosztuje ok 350zl,ja za tyle znalazlem 4t.plus wymiana ok 150zl,jesli dobrze poszukasz to bedziesz mial z 3 miesieczna gwarancja.chrobotac moze lozysko na walku glownym.zobacz czy po odlaczeniu ciegien przy samej skrzyni wchodzi piaty bieg wbijajac recznie przy samej skrzyni.jesli wejdzie to problem w regulacji ciegien jesli nie wejdzie to cos w skrzyni.teraz zalezy ile mechanik wezmie za robote i ile beda kosztowac czesci.i tak bedziesz musial stara wyciagac i tak to wez wyciagnij rozbierz niech mechanik powie co do wymiany i przekalkuluj koszty.jak bedziesz naprawial wiesz co masz a nowa niewiadomo jaka bedzie.ciezko poradzic.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz sie 27, 2006 20:31

tak jak mowisz tylko ciezko sie zdecydowac. a jak pojade na przeglad z takim tyrkaniem to przyczepia sie?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 27, 2006 20:41

nie powinni sie przyczepic.nic niemow o piatce chyba nie bedzie wbijal jej.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz sie 27, 2006 20:45

no 5 to spoko, ale to tyrkanie, na pewno uslysza jak puszcza gaz. musze sie popytac ile remont skrzyni by wyszedl



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 27, 2006 20:56

wlacz radio i nie bedzie slychac :) albo powiedz ze to cos innego jesli da rade oszukac



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz sie 27, 2006 21:04

Kapibara pisze:jak pojade na przeglad z takim tyrkaniem to przyczepia sie?
Nic sie nie przyczepią , uszkodzona skrzynia nie ma nic do przeglądu. Przeciez jesli skrzynia ci sie rozleci całkiem to poprostu staniesz gdzies na drodze i tyle - to żadne zagrożenie dla ruchu pojazdu tylko duzy problem dla właściciela auta.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sie 27, 2006 21:14

homsky pisze:to żadne zagrożenie dla ruchu pojazdu
a jak powie ze przy wyprzedzaniu mu zablokuje?i zginie?znam takich ludzi jak potrafia byc upierdliwi.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz sie 27, 2006 23:16

no no bedzie trzeba dobrze dobrac stacje diagnostyczna



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn sie 28, 2006 00:07

U mnie też chrobocze coś jak puszczę gaz,choć delikatnie ale słychać.Narazie nie przeszkadza to w jeździe,a moja żona tego nie słyszy.Ale tak jak mówisz na czwórce najbardziej.Tez sie zastanawiałem co to może być,ale olałem to i jeżdzę dopóki nie padnie.Moze jeszcze jakbym olej wymienił to by coś dało.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sie 28, 2006 08:06

piotr2 pisze:wlacz radio i nie bedzie slychac :) albo powiedz ze to cos innego jesli da rade oszukac
hehehe b.dobre
u mnie nie pomogło bo w końcu nawet i zaczęło czasami trzęść kireownicą, jakieś niezbyt pozytywne wibracje chodziły po autku ;-)

[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 08:09 ]
Kapibara pisze:Witam, ostatnio przy gwaltownym ruszaniu cos sie popsulo. Poszedl przeglob wewnetrzny lewego kola ale on juz wymieniony. Zostal inny problem, najprawdopodobniej w skrzyni. Podczas jazdy bez dodawania gazu cos tam tyrka, jak sie dodaje gaz to przestaje. naglosniej to slychac na 4. dodatkowo jest problem z 5 biegiem ale nei taki jak u kolegi ze sie wlajncza 3 tylko nei hcce wejsc 5 wcale, podobno to ciegna.
możliwe że pada Ci mechanizm różnicowy, tak było u mnie aż w końcu któregoś dnia coś trzasło jak chciałem ruszyć i stałem na skrzyżowaniu jak p....a
kup drugą skrzynię ...., bo jeszcze coś źle złożysz i znowu kicha....



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn sie 28, 2006 09:13

no o mechanizmie roznicowym tez byla mowa, a on znajduje sie w skrzyni?? Jak narazie smigam az padnie zobaczymy co z tego wyniknie



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sie 28, 2006 09:54

Kapibara pisze:no o mechanizmie roznicowym tez byla mowa, a on znajduje sie w skrzyni??
tak on jest w skrzyni ...
Kapibara pisze:Jak narazie smigam az padnie zobaczymy co z tego wyniknie
najwyżej padnie Ci jak mi
oby w nieodpowiednim momencie i miejscu :-( jak dla mnie 50 km od domu, czego Ci nieżyczę bo cholernie droga jest laweta,
ale dzięki uprzejmości jedego z kolegów zaholował mnie na lince ...:-)



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt sie 29, 2006 00:17

Kapibara, a tobie na włączonym silniku na postoju też słychać chrobotenie?bo mi tylko jak jadę i to delikatnie,jednak jak stoję to nic nie słychać.U mnie natomiast nie ma problemu z żadnym biegiem,wchodzą jak w masło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 532 gości