Problem ze skrzynia biegów MK3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: MarekŚ, » sob sie 24, 2013 14:56

Witam
Jak w temacie... od dłuższego czasu miałem problem z wbiciem jedynki, nie szło do konca posunac drażka i nie wbiał się bieg. Od kilku dni już w ogóle się nie da wrzucić jedynki i też zauważyłem że drążek jest luźny... Dwojke i inne biegi łapie już przy samym końcu. Nie mam pojęcia jak to inaczej opisać, po prostu jest luz na drążku strasznie.
Nie wchodzi tylko jedynka... Reszta biegów wbija sie normalnie, ale dopiero pod sam koniec przesunięcia, taki jest luz.


Obrazek

Obrazek


Na zdjęciach widać, że tuleja jest wyrobiona... wydaje mi się że to to, tylko teraz pytanie jak to się fachowo nazywa itd.. i czy to tylko to ?
http://www.iparts.pl/czesc/tuleja-drazk ... 00700.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tu link do tego co mi się wydaje że to jest to, tylko że ta moja już jest tak wyrobiona iż nie jestem pewien... ktoś wie ?

Nie wie ktoś czy takie cudeńko kupię w pl http://www.ebay.co.uk/itm/GEAR-SHIFT-RE ... 7675.l2557" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Już mi 5 razy zamawiali różne rzeczy i ciagle nie to.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: miś fazi » sob sie 24, 2013 21:23

ale Ty masz całkowicie rozsypane jabłko , luz na tej tulejce wcale nie jest taki wielki , to co u Ciebie jest potrzebne wygląda tak http://allegro.pl/ciegno-do-skrzyni-bie ... 23577.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: MarekŚ, » sob sie 24, 2013 22:35

Ok. A ta tulejka o która mi chodzi ty nie te zaznacza strzałką tylko trochę wyżej całą rozsypana. Aha masz może jakiś schemat budowy tych ciegien ? Co z czym i jak :-P



Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: MarekŚ, » sob sie 31, 2013 14:32

Ok, wymieniłem to jabłko, już luzu nie ma jest wszystko w porządku... prawie... Mam mały problem, otóż nie umiem z luzu wbić jedynki, wchodzi mi jak wbiję dwójkę i trzymając sprzęgło szybko wbiję jedynkę z dwójki... Co może być tego przyczyną ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: miś fazi » wt wrz 03, 2013 08:59

Jeśli pozostałe begi wchodzą dobrze to przyczyna może być bardziej złożona , prawdopodobnie synchronizator jest wykończony , ale to ocenisz dopiero po rozebraniu skrzyni



Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: MarekŚ, » wt wrz 03, 2013 10:24

Wygląda to tak, jedynkę ciężko wbić i wchodzi tylko z dwójki, natomiast dwójka nie wchodzi bezpośrednio z jedynki... Tylko najpierw luz i potem dwójka.
Zanim jabłko wymieniłem to dwójka wchodziła teoretycznie bez problemu...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: miś fazi » śr wrz 04, 2013 19:28

to może masz po prostu układ wybierania biegów do wyregulowania , do tego dobrze jest mieć szablon który jest gdzieś pokazany na forum



Breakmes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 03, 2010 16:31
Lokalizacja: Olsztyn

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: Breakmes » czw wrz 19, 2013 14:15

Panowie mam problem . Pękłą mi ta część nad strzałką. To coś z nazwą germany itd. Do czego ona służy i jak sie nazywa ?
Obrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem ze skrzynia biegów MK3

Post autor: Mavrick » pn wrz 30, 2013 14:22

Mi to wyglada na jakis odwaznik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości