Przyśpieszenie zapłonu = fajujące obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

Przyśpieszenie zapłonu = fajujące obroty

Post autor: homer21 » pt sie 23, 2013 17:13

Witam mam digi 1 i mianowicnie gdy chcę przyśpieszyć zapłon obroty zaczynają falować natomiast jak ustawie na fabryczne 6st jest ok ale co każde odplenie silnikiem stroche rzuca ma około 400-500 obr a pochwili się stabilizuje, silnik ładniej pracuje natomiast jak przyśpiesze zapłon silnik faluje lecz o wiele lepiej wkręca się na obroty oraz po odpaleniu jest besz poszarpywań, jaka może byc przyczyna . Silnik 2.0 8v. POMOCY!!!


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przyśpieszenie zapłonu = fajujące obroty

Post autor: Paweł Marek » pt sie 23, 2013 18:25

Skoro był taki swap, może sprawdź skład spalin i podkręć mieszankę chyba jest śruba na przepływce od tego , w moim nowszym DIGI z mk3 też pojawia się falowanie jeśli przyspieszę więcej niż 3 stopnie od zalecenia fabrycznego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

Przyśpieszenie zapłonu = fajujące obroty

Post autor: homer21 » pt sie 23, 2013 19:55

Właśnie Paweł Marek to jest 2.0 na digi 1 ! nie jest to oryginalny z przepływką tutaj idzie do sterownika podciśnienie tylko teraz jest pytanie jak zwiększyć mieszankę w digi 1 przeszukiwałem forum i chyba nie obejdzie się bez wymiany przemodzonego epromu w sterowniku dzięki za pomoc :D


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości