Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » wt sie 20, 2013 13:31

Witam i o porade pytam.

szukalem i zbyt duzo informacji nie znalazlem

Problem mialem z sprzeglem/dwumasa (zmiana na jednomase+sprzeglo g60) , i jak doradza nie jeden mechanik przy okazji wymienilem uszczelniacz walu korbowego , kupilem taki za 31euro z ebay bo w ASO chcieli 68euro.
http://www.ebay.de/itm/181070903061?ssP ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;
stary uszczelniacz nie cieknol , a nowy odrazu...

Wiec zamowilem ORI w ASO , i daja mi taki sam ale z znaczkiem VW AUDI .
Material jak i wykonanie Nie Oryginalnego i Oryginalnego sa w 99% takie same(wygladaja jak guma+filc) widac na zdjeciu aukcji.
Jedynie ten co byl zamontowany w silniku sie rozni materialem uszczelniajacym (jest z gumy).

I tu pytanie , prubowac z tym niby ORI z ASO o podobnym wykonaniu co Nie ORI , czy raczej wiecej opcji niemam do wyboru? hehe.

Czy moze zakladajac USZCZELNIACZ mialem jeszcze czyms uszczelnic , posmarowac , wlac olej , sprawdzic , odczekac ? , jakis pomysl ?

(przepraszam za brak polskich znakow ,ale trafil sie taki zagraniczny laptop i nie mam mozliwosci.)

pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: J.B.S. » wt sie 20, 2013 22:53

Ale gdzie Ci cieknie ten uszczelniacz w którym miejscu.
Ten który kupiles jesli jest taki jak na aukcji niczym sie nie smaruje ,chodzi o wargę ta która uszczelnia.Wał korbowy trzeba odtłuscić i całosc zamontowac na sucho.Nastepnie odczekac chyba ze dwie godziny i dopiero odpalic samochód.Z tym akurat nie problem bo zanim zmontujesz skrzynie to zejdzie troszke czasu. Trzeba tez pamietac o uszczelnieniu śrub które przykrecaja jednomas.No chyba że masz nowe.
Zakładałem duzo takich uszczelniaczy i nie było problemow nigdy.

Chyba że uszczelniacz który miales wczesniej był tradycyjny czyli gumowy ze sprężynką(pisałeś o tym)zrobił na wale rowek co nie pozwala uszczelniaczowi nowego typu na dokładne przylgniecie do wału.

Ale najpierw napisz gdzie Ci dokładnie cieknie bo może pomiedzy obudową uszczelniacza ,a blokiem silnika?



Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » śr sie 21, 2013 08:52

szit.

Jest tak jak piszesz.
J.B.S. dzieki za odpowiedz

Rowek.

Teraz nasowa sie pytanie , meczyc ASO o taki z sprezynka (o ile jeszcze taki dostane) , albo zamontowac stary i sie modlic zeby tylko troche cieklo , albo pozamiatane?

(doradcow od wymiany przy okazji uszczelniacza to najlepiej powiesic za **** :D)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: Adamm » śr sie 21, 2013 09:30

wino86 pisze:(doradcow od wymiany przy okazji uszczelniacza to najlepiej powiesic za **** )

nie wiem tylko za co? za to ze chca klientowi zaoszczedzic ponownego demontazu skrzyni i sprzegla za jakis czas zeby wymienic glupi uszczelniacz?

to ze robisz to sam i nie masz doswiadczenia ani pelnej wiedzy w tym zakresie nie znaczy ze od razu trzeba kogos wieszac za ....


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » śr sie 21, 2013 10:22

Adamm: nie biez sobie tego tak do serca , napisalem to zartobliwie ,a ty odebrales to o wiele mniej zartobliwie...

i jak widzisz zdania sa podzielone ( ruszac? albo nie ruszac? ) , a jak nie ruszysz to rowka nie zobaczysz , wiec TYM NASTAPNYM radze nie ruszac jak nie cieknie, bo ASO VW w Niemcowni twierdzi iz produkcja tych z sprezynka zostala zakonczona,teraz sa tylko bez...

blecho99:podobnie sobie zawsze mowie (nie ruszaj g*** puki nie smierdzi) , ale ruszlem i teraz mam problem

Posiedze dlugo przy poszukiwaniach ...
Dam znac o efektach.
Oryginalny juz oddalem do ASO kosztowal 68eurosow :D za to moge miec dwa nie oryginalne :) albo na dolewke oleju hehe (bo moze zaloze stary i bede czekac na cud)



(a skoro w google nie znalazlem informacji na ten temat - to sie zapewne jeszcze komus przyda)

edit///

Szukajac owego uszczelniacza napotkalem aukcje UZYWANEGO
http://www.ebay.de/itm/Audi-A4-B5-95-01 ... 5af4366293" onclick="window.open(this.href);return false;

wiem ze nie jest wskazane zaklada starego , ale skoro nie cieknie to moze jednak ? , przy dobrych wiatrach ulozy sie dobrze w rowku , a sprezyna zrobi swoje ( albo i NIE )



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: Q_mac » śr sie 21, 2013 10:30

Dolewka oleju i wymiana sprzęgła bo nagle zacznie ślizgać ;) U nas taki uszczelniacz dostępny jest bez żadnego problemu...(ze sprężynką)



Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » śr sie 21, 2013 10:50

Co racja to racja.
Znalazlem jakies zestawy naprawcze...
a szukajac po numerze zestawu naprawczego 068103171F znalazlem takie o0o
http://www.ebay.de/itm/Wellendichtring- ... 2a28442a5a" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.de/itm/VW-T4-Dichtflans ... 232e73b8f6" onclick="window.open(this.href);return false;
Przedzwonie i sie wypytam czy to te z sprezynka , a przy okazji zachacze jakis zwykly sklep z czesciami i pokaze im moje uszczelniacze.

Tymczasem dziekuje za odpowiedzi , (auto poczeka jeszcze chwile).



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: J.B.S. » czw sie 22, 2013 00:32

Te co pokazałes powinny pasowac wygladaja jak te ze spreżynką.Jesli bedziesz miał obudowe to mozesz kupić uszczelniacz sam.
http://allegro.pl/vw-1-9-tdi-90-km-1-z- ... 65325.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nabijasz w obudowę zakładasz i jest gitara.Oczywiscie nowa uszczelka i takie tam.(nie pasuje w obudowę do nowego typu uszczelniacza).
Co do wymiany uszczelniacza przy wymianie sprzęgła.Jest to zalecane,gdzybyś go niewymienił za 5-10-15 tyś zaczoł by Ci ciec i też bys marudził.
Więc zamawiaj co potrzeba i do boju.



Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » czw sie 22, 2013 09:20

Witam.
Wiem i rozumiem , sam niechce tego powtarzac co miesciac hehe.

Zamowilem w sklepie z czesciami zamiennymi , skoro na ebayu znalezlem to i u nich.
Zamowili jedno wedlug danych golf 3 tdi afn a drugie przez numer 068103171F.
Bylem juz u nich po 7 i po danych z golfa dostali ten nowszy typ uszczelniacza,ale po numerze prawie ze 100% ze przyjdzie ten z sprezynka , tylko nie wiem czy z flansza czy bez... o 11 sie dowiem.

Tak jak mowisz nowy uszczelniacz wbic w miejsce starego , pytanie czy to takie proste.Nie widze osadzenia w flanszy.Jest prawdopodobnie identyczna Srednica.Ten stary siedzi tak jakby byl zgrzany czy cos.

Obrazek
Obrazek

Wybic bedzie latwo , ale wbic tak zeby nie uszkodzic a zarazem zeby siedzialo tak jak powinno.
Jeszcze nie sciagam starego , ale cos czuje ze na obreczy uszczelniacza bedzie odpowiedz na moje pytanie.Zobacze nowy uszczelniacz i sie dowiem.



Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Re: Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » czw sie 22, 2013 12:32

Q_mac pisze:Dolewka oleju i wymiana sprzęgła bo nagle zacznie ślizgać ;) U nas taki uszczelniacz dostępny jest bez żadnego problemu...(ze sprężynką)
Moze kolega sprecyzowac co ma namysli `´U nas´` ?

moze wiesz po jakim numerze dokladnie szukac tej czesci , lub jakiego producenta ?
z polski to ostatnia i najdluzsza opcja.
a na alledrogo sa ale uzywane.

bylbym wdzieczny za odp.

////

Bylem w sklepie , uszczelniacz doszedl (bez flanszy),i problem z nim taki ze jest za duzy wiec prawdopodobnie ten numer nie jest do AFN! 068103171F


///
J.B.S. pisze:Te co pokazałes powinny pasowac wygladaja jak te ze spreżynką.Jesli bedziesz miał obudowe to mozesz kupić uszczelniacz sam.
http://allegro.pl/vw-1-9-tdi-90-km-1-z- ... 65325.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nabijasz w obudowę zakładasz i jest gitara.Oczywiscie nowa uszczelka i takie tam.(nie pasuje w obudowę do nowego typu uszczelniacza).
Co do wymiany uszczelniacza przy wymianie sprzęgła.Jest to zalecane,gdzybyś go niewymienił za 5-10-15 tyś zaczoł by Ci ciec i też bys marudził.
Więc zamawiaj co potrzeba i do boju.
ja mam inna flansze
taka
http://www.ebay.de/itm/VW-Dichtflansch- ... 9678564%26" onclick="window.open(this.href);return false;
ale ta z aukcji jest uzywana jak wiele innych na aukcjach...

znowu lipa



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: J.B.S. » czw sie 22, 2013 22:21

Czekaj zapomniałem że były jeszcze uszczelniacze ze spreżynka nie wybijane z obudowy.I Ty własnie masz taki.Musiał byś znalesć obudowę uszczelniacza jeszcze staszego typu.Ja do swojego ahu założyłem obudowe uszczelniacza od 1.6 diesla, a uszczelniacz nabiłem taki jak CI pokazalem na aukcji.
Poprostu wychodziło taniej.



Awatar użytkownika
wino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 22, 2012 00:17
Lokalizacja: Paczyna/Straelen

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: wino86 » czw sie 22, 2013 22:48

Zamowilem cos takiego:

http://www.ebay.de/itm/Dichtflansch-Geh ... 3f1154abca" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest to jakas kopia kopi hehe,
ale ma ten uszczelniacz i powinno spelnic funkcje , oby wszystkie miary pasowaly...
Obym nie musial odsylac.

nic czekam - do soboty-poniedzialku.


do uslyszenia :)



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: Q_mac » czw sie 22, 2013 22:56

Dwa razy wymieniałem ten uszczelniacz i nie było kłopotu. Wycieczka do motoryzacyjnego i dostaje taki jak szukasz. Być może mam jeszcze stary to sprawdzę nr. Poszukaj uszczelniacza do 1,9 TD AAZ lub 1,9 TDI 1Z. Wały są wymienne, bloki niemal te same, więc może z AAZ Ci podpasuje ? Katalogi są czasem uparte i trzeba się wykazać wyobraźnią ;)



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni - AFN

Post autor: JABcok20 » wt sie 27, 2013 23:34

Ja mam obudowe uszczelniacz tą samą już w 3 silniku . Najpierw 1.6td, później 1.7sdi i teraz AFN. Za każdym razem zmieniony tylko uszczleniacz na nowy. kupuj obudowe uszczelniacza z 1.6td i z głowy.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości