2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: Skrzak » pn sie 12, 2013 12:42

Witam czy spotkaliście już takie gotowe wkłady, gdzie popiołi wogóle nie ma a zamiast tego są 2 lub 3 gniazda zapalniczki? Jeżeli takich nie ma to czy ktoś już robił takiego moda? Gdyby zrobić go samemu to jak musiałaby wyglądać instalacja, żeby przynajmniej dwa gniazda miały po 2A a ewentualne trzecie to już by wystarczyło 500mA. Chodzi mi o to, że mam zawsze właczony tel do ładowania i tablet jako nawigację i np tablet szybciej się rozładowuje niż ładuje. Gniazdo ma podejżewam jakieś 0,5A a tablet przy pełnym obciążeniu potrzebuje 2A. Tak samo telefon, z którego udostępniam sygnał gps dla tabletu potrzebuje jakieś 1 - 1,5A żeby się ładował a najlepiej 2A jeżeli jeszcze mam włączone 3g i wifi.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: Qto » pn sie 12, 2013 20:17

Skrzak pisze:Gniazdo ma podejżewam jakieś 0,5A
ma tyle ile prądu potrzebują podłączone odbiorniki...bo aby prąd popłynął musi być odbiornik. Gniazdo ma bezpiecznik 15A... ładowarki spokojnie tym zasilisz



Awatar użytkownika
CRS200
Forum Master
Forum Master
Posty: 1257
Rejestracja: czw lip 21, 2011 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: CRS200 » pn sie 12, 2013 21:52

a nie prosciej kupic rozdzielacz zapalniczki np na 3 gniazda i usb i chowac gdzies pod deske np ?


Sprzedam części do: VW GOLF IV różne wersje silnikowe


Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: Skrzak » czw sie 15, 2013 12:56

Może i prościej ale to prowizorka. Mi chodzi o to, że popiołka jest mi niepotrzebna a drugie gniazdo czasem by się przydało. Pod wysuwaną klapką popiołki byłoby to zgrabne a przedłużacz i rozgałęziacz na wierzchu to wygląda jak w radiowozach, cały środkowy panel obwieszony jakimś badziewiem.



Awatar użytkownika
CRS200
Forum Master
Forum Master
Posty: 1257
Rejestracja: czw lip 21, 2011 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: CRS200 » czw sie 15, 2013 13:22

Skrzak pisze:przedłużacz i rozgałęziacz na wierzchu to wygląda jak w radiowozach, cały środkowy panel obwieszony jakimś badziewiem.
kolego przeciez mozna wszystko ladnie schowac pod deske ;)


Sprzedam części do: VW GOLF IV różne wersje silnikowe


Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: grg474 » czw sie 15, 2013 13:49

no ale w czym problem - demontujesz popielniczkę, obcinasz część plastiku , dospawaj albo plastik albo metalowy uchwyt na jeszcze 2 gniazda, równolegle dołącz do obecnego zasilania 1 zapalniczki i problem z głowy. Innym rozwiązaniem jest dokupienie 2 gniazd i zrobienie 2 otworów montażowych obok dźwigni hamulca ręcznego


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: Qto » czw sie 15, 2013 13:52

zrobienie gniazd to oczywiście nie problem...ale Skrzak pisze coś, że ma w tym gnieździe za mało prądu :kac:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: grg474 » czw sie 15, 2013 14:34

Qto, podejrzewam - moze się mylę ale on ma pewnikiem wsadzoną ładowarkę - USB w jedno gniazdo zapalniczki i podłaczenie kilku urządzeń pod taką ładowarkę daje za mało prądu - bo jak inaczej wytłumaczyć
Skrzak pisze:Gdyby zrobić go samemu to jak musiałaby wyglądać instalacja, żeby przynajmniej dwa gniazda miały po 2A a ewentualne trzecie to już by wystarczyło 500mA. Chodzi mi o to, że mam zawsze właczony tel do ładowania i tablet jako nawigację


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: Skrzak » czw sie 15, 2013 15:20

Tak dokładnie, mam tablet i telefon podłączony do jednej ładowarki z dwoma gniazdami usb. Niby producent napisał, że jedno gniazdo 1A a drugie 2A ale już wiem, że to ściema, ładuje jakby rozdzielało 0,5A na gniazdo. Do tego ostatnio pasażer chciał podładować swój tel. gdy już moje dwa były podłączone. W sumie racja - może spróbuję zaadaptować rozgałęziacz wciskając go w miejsce wyjmowanej części popiołki.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

2 lub 3 gniazda zapalniczki zamiast ori popiołki szukam

Post autor: jhosef » wt sie 20, 2013 15:18

Podstawa do dobre ładowarki. Ja kupuję już tylko oryginały. Miałem różne ładowarki, ale ładowarka Nokii 500 mA lepiej ładuje niż 1A jakaś noname.

Sam mam trochę problemy z "próndem" do ładowania i rozglądam się za ładowarką ze 2A. Niestety Nexus 7 potrzebuje przy pracy 2A do ładowania aby baterii nie ubywało...
1A to mało jak się chce urządzenia używać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości