Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xdeman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw cze 21, 2007 16:00
Lokalizacja: Gorlice

Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Post autor: xdeman » wt lip 30, 2013 18:17

Witam , panowie zatrzasnąłęm kluczki w bagażniku , samochod to VW Bora 2001r. Pytanie za 1000pkt , jak ja otworzyc ? W okolicy nie ma nikogo kto by sie tego podjął , nie mam kluczyka zapasowego , POMOCY :(
Ostatnio zmieniony czw sie 01, 2013 11:16 przez xdeman, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jak otworzyc VW Bora?

Post autor: peter_86 » wt lip 30, 2013 18:53

ostatnio przerabialem temat z tesciem, vw touran - sprawdzilem ktora szyba jest najtansza, tyl lewy obok opuszczanej szyby, 40zl + wysylka, wymienil sam w 1h.



Awatar użytkownika
xdeman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw cze 21, 2007 16:00
Lokalizacja: Gorlice

Jak otworzyc VW Bora?

Post autor: xdeman » wt lip 30, 2013 20:03

Martwi mnie jeszcze jedna rzecz , czy fotele nie sa zamkniete na kluczyk ... ;/



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Jak otworzyc VW Bora?

Post autor: XV2 » śr lip 31, 2013 21:38

xdeman pisze: czy fotele nie sa zamkniete na kluczyk ... ;/
:shock:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak otworzyc VW Bora?

Post autor: grg474 » czw sie 01, 2013 08:09

a możesz otworzyć maskę? jaki silnik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
xdeman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw cze 21, 2007 16:00
Lokalizacja: Gorlice

Jak otworzyc VW Bora?

Post autor: xdeman » czw sie 01, 2013 11:08

Musiałem zbić szybę , fotele na szczescie byly otwarte ;) Teraz mam problem poniewaz po sciagnieciu tapicerki nie wiem , jak zabrać sie za wymiane szyby , czy trzeba ściagac cala blache czy jest jakis inny sposob ?

Greg , silnik to 1.9tdi ALH , może napisz dla potomnych w jaki sposob mozna otworzyć bezinwazyjnie nasze autka ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Post autor: jhosef » czw sie 01, 2013 12:40

xdeman pisze:Witam , panowie zatrzasnąłęm kluczki w bagażniku , samochod to VW Bora 2001r. Pytanie za 1000pkt , jak ja otworzyc ? W okolicy nie ma nikogo kto by sie tego podjął , nie mam kluczyka zapasowego , POMOCY :(
Czyżby fantastyczna funkcja upragnionego przycisku na pilocie?
No ja myślę, że to nie jest dobry pomysł aby pisać na otwartym forum jak otworzyć auto bez kluczyka... :bajer:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Post autor: grg474 » czw sie 01, 2013 15:52

xdeman pisze:może napisz dla potomnych w jaki sposob mozna otworzyć bezinwazyjnie nasze autka ?
no nie - porady złodziejskiej to ja robić nie będę. Ale bez bicia szyb da się otworzyć.
xdeman pisze:teraz mam problem poniewaz po sciagnieciu tapicerki nie wiem , jak zabrać sie za wymiane szyby , czy trzeba ściagac cala blache czy jest jakis inny sposob ?
zdejmujesz tapicerkę, luzujesz śrubę (śrubokręt torx) trzymajacą wkładkę zamka (dostępna z boku drzwi - po otwarciu drzwi pod okrągłą zaślepką), wyjmujesz wkładkę z zamkiem, odpinasz linkę od klamki, odkręcasz śruby zamka (klucz spline). odkręcasz śruby trzymające blachę - dobrze by było opuścić mechanizm szyby żebyś mógł poluzować śruby dociskające szybę.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
xdeman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw cze 21, 2007 16:00
Lokalizacja: Gorlice

Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Post autor: xdeman » czw sie 01, 2013 16:27

W sumie to moja głupota się przyczyniła do tego , po pracy wsadziłem kluczyk razem z zakupami do bagaznika i tam juz został ... No ale stało sie jak sie stało ;)
Sorki zakręcony jestem i wiem że pytanie o sposob otwarcia samochodu było nie na miejscu w temacie ogolnym :kac: Czyli mam rozumiec że szybę później wkładam z całym mechanizmem do drzwi ? Czy jakoś trzeba nią wycelowac a później wsadzic mechanizm ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Post autor: grg474 » czw sie 01, 2013 18:47

szybę wkłądasz po skosie z zewnątrz przy wymontowanej blasze z podnosnikiem. Następnię ją wsuwasz w prowadnice i podciągasz rękami do góry, tam zaklejasz np taśmą klejącą żeby nie opadała, wkładasz blachę z zamkiem, opuszczasz szybę ręcznie żeby siadła w uchwytach podnosnika, dokrecasz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
xdeman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw cze 21, 2007 16:00
Lokalizacja: Gorlice

Jak otworzyc VW Bora? Wymiana szyby .

Post autor: xdeman » pt sie 02, 2013 22:04

Dla potomnych, do śrubki która trzyma klamkę warto się zaopatrzyć w oddzielny klucz torx , takim z zestawu na 1/4" nie bardzo da sie podejsc , dla ułatwienia montazu szyby warto wyjać uszczelki :) trzeba miec bardzo duzo cierpliwosci , wymiana szyby zajeła mi jakies 4h , z tym ze robilem to sam i pierwszy raz . Operacja sie udała nic nie zepsułem wszystko gra i buczy . Dziękuje bardzo forumowiczom za pomoc :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 6 gości