Przednie lampy świecą mi tylko 5m przed autem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Przednie lampy świecą mi tylko 5m przed autem

Post autor: Darcyn » czw sie 24, 2006 21:35

poprzedni wlasciciel zamontowal cleary hella ale niestety nie dziala mi regulacja swiatel :grrr: Świecą mi dosłownie 5m przed auto. da sie je podniesc recznie?? z tego co widze to w lampie jest jakies biale pokretło. podniesie sie nin strumień swiatla az tyle do góry??
Ostatnio zmieniony pn gru 10, 2007 21:43 przez Darcyn, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw sie 24, 2006 21:52

Darcyn, sprawdź czy lampy są dobrze założone. A co do regulacji to tak - powinny być dwie śruby.



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » czw sie 24, 2006 21:59

raczej dobrze sa zalozone... nie widzialem srub. jest tylko jakies pokretło, mniej wiecej na wyskosci zarowki od długich



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw sie 24, 2006 22:16

Spróbuj - najlepiej w nocy - przekręcić tą śrubą. Z Etki wynika, że jest w tym miejscu gdzie silniczek do reg.



Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » czw sie 24, 2006 23:24

ja mnialem to samo tylko przy zwyklych lampach..........musisz podjechac do jakiejs sciany na równym terenie zaznacz sobie tasna na scianie aktualny poziom i krec krec krec....az do znudzenia i zobacz czy wogole to sie reguluje.....ja mialem maly problem z tym ale dalem rade i TY tez dasz rade :D !!!;) trzymam kciuki :)


hmm.....

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt sie 25, 2006 01:16

nie wiem jak tam w clear'ach, ale w normalnych hella'ch niewazne z jakiego rocznika jest golf, czy tez jakiego rodzaju lampy( tzn H4 lub H1+H1) to to białe pokretło, ktore jestes w stanie zobaczyc, sluzy do ustawiania swiatel prawo - lewo. do regulacji gora-dól słuzy pokrętlo dostepne z przodu reflektora. nad szklem po prawej stronie (lewy reflektor) jest dziura, a na jej koncu to poketlo. najlepiej jest je obracac duzym srubokretem krzyzakowym. ja proponuje pojechac w nocy na prosty, plaski odcinek drogi ze srubokretem i sie bawic. ja tak zrobilem, bo po przegladzie zawsze mi odrobinke za nisko ustawiaja i slabo na krotkich widac. Ale trzeba tez pamiętac o innych uzytkownikach drogi, szczegulnie tych z naprzeciwka. Dlatego tez strumien swiatla przesunąłem bardziej w prawo, zeby bardziej swiecil na pobocze, niz na drugi pas. Dodam tylko, ze jeszcze nikt mi nie mrugal ze go oslepiam :jezor:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

1- pokretlo regulacji góra - dół (niedostepne z tyłu reflektora, bo zaslaniają je elemęty pasa przedniego)
2- pokretlo regulacji lewo-prawo (te kore odrazu rzuca sie w oczy po otworzeniu maski)
3- tam znajduje sie silniczek elektrycznej regulacji swiatel
Ostatnio zmieniony pt sie 25, 2006 02:14 przez Bednarus, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » pt sie 25, 2006 01:20

moje lampy też za krótko świecą.są z wersji od gti juz czytałem w innym temacie o tym. ale nie napotkałem śruby w opisywanym miejscu


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pt sie 25, 2006 09:04

balem sie ze jest tak jak w reno ze jak nie ma silniczka to juz klapa, mechanizm opada ma dól



Awatar użytkownika
Francua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 26, 2005 21:18
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Francua » pn gru 10, 2007 20:57

Panowie,
może to głupie pytanie ale im lustrzanka jest bliżej wewnętrzej strony lampy tym dalej powinna ona świecić ?



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » śr gru 12, 2007 01:08

Francua, wewnetrznje ? to powina wyzje i co za tym idzie dalej! chyba ze masz na mysli blizej lustra to nizje bedzie swieciła i krócej !


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

Awatar użytkownika
Francua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 26, 2005 21:18
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Francua » wt gru 18, 2007 13:36

Tzn. lustrzanka jest maksymalnie cofnięta do tyłu (do silnika). Pomimo tego wydaje mi się że światła swiecą dość bliko. Gofer w sierniu dostał między oczy. Był robiony cały przód (podłóżnice były ok).



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » wt gru 18, 2007 17:52

Francua pisze:Tzn. lustrzanka jest maksymalnie cofnięta do tyłu (do silnika). Pomimo tego wydaje mi się że światła swiecą dość bliko. Gofer w sierniu dostał między oczy. Był robiony cały przód (podłóżnice były ok).
i to moze być przyczyna złego oświetlenia:/ delikatne krzywizny na przednim pasie skutkują dużymi odchyleniami w promieniu światła! jesli nie mozesz wyregulowac swiateł to moze spróbuj dac podkładki pod śruby zeby oddalić troszke lampe od dapsa tak zeby dół sie podniósł do góry!


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości