M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » śr lip 10, 2013 10:32

needved, no to GIT... że jest dobrze... chociaż niektórzy i tak będą się upierać przy T3, że jest super :jezor: . T3 ma dwie zalety... prostota montażu... oraz waga jak byś chciał ją sprzedać na złomie :rotfl: .

Założyłem pompę zbudowaną na gratach z mojego SDI... pierwsze co zauważyłem... odpala i nie kopci niespaloną ropą, druga rzecz... turbo zaczyna syczeć z dolotu szybciej niż to było na tamtej pompie... a to tylko 10mm... do tego trzeba było timing ogarnąć bo napierdzielał jak głupi, ale to już ogarnąłem... sprężyna timingu z transita świetnie sobie poradziła z poskromieniem tłoczka timingu z TDI. Później będzie jazda testowa to napiszę jak auto się teraz zachowuje.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr lip 10, 2013 10:38

needved, jak się pobawisz to T3 też zaczyna wstawać przy 1800rpm. inna bajka ze ze względu na masę wirników odpowiedź na wciśnięcie gazu będzie powolniejsza



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » śr lip 10, 2013 12:57

Już po pierwszej jeździe testowej... wrażenia... mało paliwa... hehehe :rotfl: . Kręci się do 4.5 tys obr/min bez problemu, nie dymi na górze a co za tym idzie nie przegrzewa się jadąc z butem w podłodze, nie szarpie, gaśnie od razu ( ale to pewnie zasługa za małej dawki ), turbo też wstaje nie najgorzej jak na brak paliwa i dmucha 1.2 bara... i tyle na ten czas... pobawię się dawką to zobaczę co z tego da się jeszcze wymodzić :hmm: . O wszelkich efektach napiszę niebawem.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: barto125 » śr lip 10, 2013 13:24

Prywatna hamownia by się przydała :D Mój też już jeździ :)



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » czw lip 11, 2013 00:07

arwam pisze: jak się pobawisz to T3 też zaczyna wstawać przy 1800rpm. inna bajka ze ze względu na masę wirników odpowiedź na wciśnięcie gazu będzie powolniejsza
Próbowałem różnych sposobów, wcześniejszy/późniejszy kąt wtrysku, większa dawka, zabawa z pompami, ale mało to pomagało nie było szans aby ją obudzić przed 2 tyś rpm
T3 ma owszem duży wirnik wydechowy ale malutki ssący i to cały problem. Moim zdaniem dopiero po zmianie kompresora na większy te turbo by się nadało, ale ile to kosztuje wiadomo.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » czw lip 11, 2013 07:49

tłoko-rozdzielacz z transita. delikatnie opuźniony statyczny i dynamiczny wyprzedzany na tylko tyle ile to konieczne, plus spora dawka. i podstawa żeby była na to szansa to dobry olej syntetyczny



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » czw lip 11, 2013 08:46

Przejechałem się na lekko podkręconej dawce... ogólnie muł się zrobił przez za wczesny kąt wtrysku... ale mniejsza o to... zrobię jeszcze jeden eksperyment... do mojej poprzedniej pompy wsadzę falę de110 od bezpośredniego wtrysku zamiast fali de 664 i wtedy napisze co z tego wyjdzie.

Zrobiłem zdj. fali od TDI DE 110 jak i fali w mojej pompie...

Obrazek

Obrazek

Jak widać kształt tych fal wskazuje na to, że... fala od TDI poda całą dawkę gwałtowniej i wcześniej niż ta druga fala po prawej stronie... DE 664. Co za tym idzie ona może być przyczyną dymienia pod pełnym obciążeniem... mimo przyspieszenia dynamicznego na max'a i tak przez swój kształt dawkę cała podaje dłużej i później. Pompę mam już zmontowaną teraz trzeba ją tylko przełożyć... a strasznie mi się tego nie chce robić.

EDYTA:

Pompa założona z falą taką jaka była w niej fabrycznie DE 664... kąt statyczny przyspieszony fabrycznie dla niej jest 1mm statycznego, ale dla TDI to za mało... teraz sam nie wiem na ile mam statyczny, bo nie sprawdzałem. Auto zrobiło się żwawsze szybciej na gaz reaguje... będę musiał jeszcze trochę przyspieszyć statyczny bo po odpaleniu leci niebieskawy dymek gdy trochę przestygnie.

EDYTA 2:

Jednak nie mogłem się powstrzymać i zapodałem falę DE 110 od TDI... i muszę napisać, że teraz lepiej silnik pracuje... równiej już od obrotów jałowych. Musze jeszcze ogarnąć dawkę rozruchową bo jest za duża dla 1.9 m-tdi. Z tego co kiedyś zauważyłem to za jej zwiększenie odpowiada, któraś sprężynka na gov'ie bo w dozowniku żadnej nie widziałem... ja będzie chwila to trzeba będzie zrzucić górę pompy. Miałem też problem z przegrzewaniem się silnika gdy mocniej zacząłem cisnąć na gaz, ale okazało się że problemem był za wczesny dynamiczny kąt wtrysku. Jednak m-tdi nie lubi zbyt wyprzedzonego kąta wtrysku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

marccin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 23:00

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marccin » pt lip 19, 2013 23:07

Długo mnie nie było no ale koniec blisko a więc pytanko
czy wtryski DSLA145P 365 nie będą za małe ? :satan: i czy nurniki od 1z na boschu nie będą im przeszkadzały
no i turbina jakaś leniwa jest bo pompuje po 2 tys obr. - wina kąta wtrysku czy cuś innego ?



Awatar użytkownika
szarutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 18:30
Lokalizacja: Gołdap

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: szarutki » wt lip 30, 2013 19:05

mam pytanie odnośnie pompy od vw LT 2.8 tdi jak się autko spawuje z taką pompą ? pytam gdyż moja modzona pompa od AAZ trochę wariuje i w żaden sposób nie mogę jej wyregulować a pompę od LT mogę mieć za małe pieniążki :hmm:



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt lip 30, 2013 20:25

szarutki, załóż i się pochwal opiniami... raczej nikt takiej pompy nie zakładał ze względu na chorą cenę jaką trzyma... na alledrogo niekiedy za ceny tej pompy można mieć kompletnego swap'a TDI z elektroniką.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
szarutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 22, 2013 18:30
Lokalizacja: Gołdap

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: szarutki » wt lip 30, 2013 20:52

ok myślę że pod koniec tygodnia ją założę i zobacze co z tego wyjdzie :bajer:



Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: Orzeł_01 » wt lip 30, 2013 21:21

Ja też chciałem kupić pompe z LT 2.8 ale nie udało mi się nic trafić w dobrej cenie. Jak masz okazję kupić tanio, to się nie zastanawiaj. Na pewno wielkim plusem tej pompy jest to, że pasuje bez przeróbek do 1.9 TDI. Czkam na opinie z testów :chytry:


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

marccin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 23:00

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marccin » czw sie 01, 2013 21:42

jako że nikt nie odpowiedział na moje pytanie i trochę pojeździłem podzielę się spostrzeżeniami
pompa iveco z nurnikami tdi 1z ładnie odpala czy ciepło czy nie, obroty są ok tylko silnik ciągnie do 3800-4000 obr.
jedyną wadą jest spalanie ok 15l na setkę więc niemało
i tu nasuwa sie pytanie jaka jest tego przyczyna macie jakieś rady



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » czw sie 01, 2013 22:07

marccin, nurników nie powinno się zmieniać... nie tędy droga... po testach wiem, że nurniki są dobrane do tłokorozdzielacza... załóż te od iveco powinno to zmniejszyć spalanie. Zresztą... ja nigdy nie przekroczyłem 9L i to bawiąc się pompą na wszelkie możliwe sposoby.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości