M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt lip 02, 2013 21:09

needved, na początku u mnie też wstawała kiepsko... okazało się, że winny temu był kąt wtrysku... za wczesny na dole... przez to dopiero powyżej 2 tys obr/min zaczęła wstawać ( max doładowanie powyżej 3 tys obr/min ) :panna: . Teraz max boost mam niżej, a jeszcze miałem wyprzedzony kąt wtrysku na górze co było słychać podczas jazdy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » śr lip 03, 2013 12:43

marcinas1983
Wiesz czym się różni TD-11G-4 od TD-13T-4
Słyszałem że zimną stroną prawda???
A Ty jakie masz?



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » śr lip 03, 2013 14:31

needved, ja mam TD04 11G-04... i daje radę, ale tak jak pisałem jeszcze muszę ogarnąć wyprzedzenie kąta wtrysku/dawkę i powinno pokazać co na prawdę potrafi. Moja jest z omegi 2.5 tds.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » czw lip 04, 2013 18:03

Ja kupiłem TD04-13T-4 z E39
gdy zamontuję dam znać jak się jeździ i jak wstaje w porównaniu do T3 z MKII
A co do montażu dużo jest rzeźby?



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » czw lip 04, 2013 18:41

needved pisze:A co do montażu dużo jest rzeźby?
- dorobienie spływu i zasilania w olej
- dorobienie przejścia/flanszy z kolektora od VW pod turbo TD04
- trzeba je rozebrać i odpowiednio poobracać stronę zimną/ciepłą jak i środek turbiny
- u mnie rura ssąca od k24 pasowała po zastosowaniu małego dystansu długości 10cm przy turbinie
- DP wyrzeźbiłem z 3 kolanek hamburskich później standard plecionka i rura do końca
- trzeba dorobić mocowanie nowe do WG, chyba że masz to mocowane po skosie wtedy podobno jest mniej rzeźby

Tutaj mam małą galerię jak to u mnie wyglądało:
https://plus.google.com/u/0/photos/1151 ... 9111565233" onclick="window.open(this.href);return false;


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

marccin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 23:00

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marccin » sob lip 06, 2013 23:12

Odpaliłem moje pierwsze mtdi i jakoś działa pozostało dorobić wydech , sterowanie turbiny i fimic
a propos wymodził ktoś prostsze - lepsze - i niezawodne sterowanie turbin niż arwam czy jest to na tą chwile najlepsze rozwiązanie ?
a turbo to GTB 2056 VK



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz lip 07, 2013 17:57

marccin, ciężko będzie zrobić turbinę VNT na jakimś rozsądnym sterowaniu...

A ja ogarnąłem problem znacznego dymienia przy rozruchu zimnego oraz ciepłego silnika... Wcześniej podkręcanie głównej dawki powodowało zwiększenie dymienia przy odpalaniu ( zwiększała się dawka rozruchowa ) teraz tego problemu nie mam.

[youtube][/youtube]


Jeszcze mam problem, którego nie potrafię ogarnąć.... dymienie na czarno przy pełnym obciążeniu na 4 i 5 biegu gdy jadę z gazem w podłodze... podbicie ciśnienia w pompie wtryskowej niewiele pomaga zwiększa się tylko klepanie, do tego zauważyłem, że mimo zrobionego gov'moda nie mogę przekroczyć 4 tys obr/min... po prostu ciągnie i przy 4 tys obr/min koniec. Zastanawiam się czy czarny dym na wyższych obrotach to dym od za wczesnego kąta wtrysku...?? Chociaż silnik chodzi normalnie nie zaczyna dzwonić koło tych obrotów ( objaw za wczesnego kąta wtrysku ). Mam też teorię, że to wina nurników seryjnych z pompy wtryskowej... mają one na wylocie strasznie mały otworek, te od TDI ASV większy a są podobnej budowy. Chyba muszę je przełożyć... pamiętam, że na tych z ASV silnik kręcił się bez problemu do 4.7 tys obr/min, a na tych od pompy z m-tdi... 4 tys obr/min i koniec.

P.S.

Mam już 75% instalacji od 1z... jak się wnerwię to po prostu zastosuję elektronikę w miejscu mechaniki... ale mam obawy... czy na elektronice nie będzie gorzej niż jest teraz??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn lip 08, 2013 09:02

załóż nurniki od 1.6TD lub D byle nie od 1V
co do elektroniki to moc spadnie Ci do około 90-100KM w zależności od tego co masz w aucie.
ja już drugi raz bym nie przechodził na elektronikę.
potem chcieć zmiany jakieś wprowadzić jeśli samemu nie umiesz edytować zawartości sterownika koszta rosną i to mocno. zresztą TDI to był strzał w kolano. trzeba było włożyć 2.4D albo w wersji R5 albo R6 i to zaturbić.
spokojnie uzyskał bym podobne parametry, i to przy kosztach mniejszych o jakieś 50-70%
teraz tylko komplet wtrysków to koszt około 1500-1700zł ( mam już jakąś alternatywę, ale zobaczymy jak się ona sprawdzi) i program za około 1000zł, szczerze średnio mnie to bawi.
fakt że auto mało spala to jest jego jedyna zaleta,narazie nie zależnie od stylu jazdy, ale to się zmieni już w momencie zmiany wtryskiwaczy i programu :/

przy elektronice biegi już trzeba będzie zmieniaćw okolicach 3700-4000rpm w zależności od tego co się będzie znajdować w kości pamięci.
do tego dolicz sobie mniejszy moment obrotowy i mniejszą moc, i i sobie odpowiedzd czy warto.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pn lip 08, 2013 09:54

arwam, akurat trafił mi się komp od 1z, w którym są jakieś modzone kości :helm: bo zajrzałem do niego i się lekko zdziwiłem... jeszcze przed przejściem na elektronikę powstrzymuje mnie ori pompa z TDI przełożona do obudowy mechanicznej... tego wariantu jeszcze nie przerabiałem i chyba dzisiaj się skuszę i ją przełożę, co prawda to 10mm, ale fala DE 110, tłoczek taki jak w ASV a to wszystko seryjnie w pompie od SDI, którą miałem zamontowaną przy silniku, kiedy go kupiłem. Wydaje mi się, że na tej pompie co mam teraz wtrysk jest za bardzo rozciągnięty w czasie i dlatego u góry pojawia się dym, którego nie da się obejść w żaden sposób.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn lip 08, 2013 10:05

przy długim okresies czasu wtrysku dajesz wcześniejszy kąt dynamiczny, ale jak piszesz że pojawia sie klekot to nie tu jest problem
jakie wtryski masz?
nadal zachęcm do próby z nurnikami od 1.6TD.
nawet na aucie możesz przełożyć



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pn lip 08, 2013 11:35

arwam, wtryski 210tki... nurniki kiedyś przekładałem, ale to na pompie z land rovera... prócz kupy dymu i głośniejszego klekotu nic więcej one nie dawały. Tak jak wcześniej pisałem pompa pochodzi z m-tdi, ale w niej jest fala jak dla pośredniego wtrysku a i silnik ten chodzi na jednym ciśnieniu wtrysku dlatego pewnie tu pojawia się babol. Pamiętam, że jak pierwszy raz założyłem pompę od TD do m-tdi to też była kicha i poddymiał na niebiesko jak i dymił a fala była właśnie z długim czasem wtrysku... po założeniu fali od TDI z 1z DE 015 auto zaczęło jeździć jak prawdziwe TDI dół miał mocny, tylko brakowało paliwa na górze bo kręcił się do 3.5 tys obr/min na dozowniku z transita. No nic przełożę dzisiaj pompę to napisze jak auto będzie się zachowywać.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn lip 08, 2013 15:47

ja miałem na nurnikach z 1.6TD i sobie chwaliłem, i pytanko czy to nie były nurniki z 1V. jak to to już wiesz dlaczego.

przede wszystkim silnik równo pracowal.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pn lip 08, 2013 16:51

arwam, to nie były nurniki z 1V... z SB'ka te dłuższe, ale krótsze niż od AAZ'ta... montowałem też z omegi... w każdym razie... kupa dymu, klepanie większe i nic po za tym. Miałem dzisiaj pompę przełożyć, ale muszę poczekać z tym do jutra.

EDYTA:

Dzisiaj z kumplem w jego TDI z tłoczkiem 11mm końcówki 210tki, trochę kombinowaliśmy z nurnikami... miał założone seryjne od AHU... dawka na vag'u 4.6... auto strasznie dymiło gdy się cisnęło z dołu... ogólnie nie czuć było momentu... jeździło byle jak... ni to wolnossący ni to TDI... trzeba było kręcić obrotami żeby jakoś sprawnie to jeździło. Kąt wtrysku przyspieszony pod zieloną linię bo na niebieskiej było jeszcze gorzej. Poczytałem trochę i założyliśmy ori nurniki od tej głowiczki co ma założoną... kąt wtrysku trochę spadł na vag'u o 10 jednostek za to dawka zmalała, do 7... kumpel za pomocą waga zwiększył dawkę na 4.6... przejechał się i powiedział, że auto zyskało lepszy dół, ale nie dymi tak jak wcześniej. Ustawiliśmy dawkę na 3.4 i jest lepiej a za autem lekko się kurzy...
Po tych próbach zabrałem się za swoje nurniki... mają budowę takie jak w TDI te przelotowe ( te same sprężynki jak i talerzyki w środku ), ale... prześwit w nich jest mniejszy ze 3 razy... te co miałem od ASV mają znacznie większy przelot... założyłem je i teraz trzeba stestować. Na tych co były przy pompie auto kręciło się max do 4 tys obr/min, żadne gov mody i inne cuda nie spowodowały większego zakręcenia silnika, zaś na tych z większym przelotem auto kręciło się swobodnie do 4.7 tys obr/min. W środę pewnie będzie jakiś test na drodze na pewno napisze o efektach.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » śr lip 10, 2013 09:57

marcinas1983 pisze:- dorobienie spływu i zasilania w olej
- dorobienie przejścia/flanszy z kolektora od VW pod turbo TD04
- trzeba je rozebrać i odpowiednio poobracać stronę zimną/ciepłą jak i środek turbiny
- u mnie rura ssąca od k24 pasowała po zastosowaniu małego dystansu długości 10cm przy turbinie
- DP wyrzeźbiłem z 3 kolanek hamburskich później standard plecionka i rura do końca
- trzeba dorobić mocowanie nowe do WG, chyba że masz to mocowane po skosie wtedy podobno jest mniej rzeźby
Ja zrobiłem to prościej:
- spływ oleju po lekkim podgięciu pasował oryginał z AAZ, zasilanie też zostało stare, musiałem wkręcić tylko inną redukcje od VNT
- flanszę zrobiłem w ten sposób: obciąłem od strony gorącej ze starej T3 flanszę i dospawałem do TD04 i gotowe
- oczywiście rozebrałem i poobracałem odpowiednio
- rura ssącą udało się nałożyć oryginał z AAZ
- DP kupiłem kawałek od TDO4 obciąłem jedynie 3cm i dospawałem od odpowiednio wcześniej przygotowanego DP od AAZ
- mocowania WG nie ruszałem wszystko pasowało i nie jest to mocowanie po skosie a prosto.
W MKIII jest pewnie więcej miejsca, w moim przypadku jedyna rzeźba to spawana flansza, ale tego w ogóle nie widać.
marcinas1983 dzięki za podesłanie zdjęć :pub:

Zrobiłem już kilka jazd na nowej sprężarce i powiem że jest super, turbo znaczne wcześniej wstaje niż stara T3 budzi się już przy 1800rpm a przy 2200rpm jest już max boost. U mnie sprężarka TD04-13T-4 dmucha 1,3bar bez żadnych MBC



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości