***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » czw lip 04, 2013 19:37

herbu pisze:
Xandar pisze:Wiadomo ale wiesz nie ma samochodu bez wkładu finansowego chyba że nowy. Natomiast sądzę po tym co czytam i rozmawiam z ludźmi o LPG że jeżeli wymieniamy wszystko jak należy i eksploatujemy równie dobrze to nie powinno być problemu. Liczę się z tym że mały bądź większy remont w silniku będzie potrzebny.
Ja wszystkie, oprócz ostatnich 2 aut, które są klekotami, kupowałem już z założoną instalacją LPG, jeździłem i to nie mało i żadnych awarii związanych z LPG nie miałem. Jak dobrze posprawdzasz auto, zobaczysz ile km ma przejechane na LPG, jak stara jest instalacja i na jakich podzespołach złożona, to będziesz już sporo wiedział. A reszta wyjdzie w czasie oględzin konkretnego egzemplarza. Generalnie jednak trzeba wiedzieć jaki silnik toleruje LPG i jaka jest jego bezproblemowa żywotność na LPG.
Co do samego AUQ - dobrze koledzy Ci radzą jeśli chodzi o łańcuszek. Dodatkowo wiadomo - turbina. Fajnie by było sprawdzić w jakim stanie są zawory, no ale raczej tego nie sprawdzisz :) Zobacz jaki przebieg na LPG ma ten silnik - jeśli > 100 tys. km, to musisz już mocno sprawdzić silnik, po to przebieg, przy którym na LPG mogą, choć nie muszą wystąpić już pewnie problemy.
O jakich problemach mówisz ?:)



Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Damus899 » czw lip 04, 2013 22:05

Kolego po tylu km na LPG moze w silniku klaniac sie remont , branie oleju itp.



Rododendron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 05, 2013 23:21

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Rododendron » pt lip 05, 2013 23:55

Witam wszystkich.

Posiadam kwotę 27.000zł
Czy za te pieniądze kupie Volkswagen'a Golf'a V w dobrym stanie i w miarę dobrym wyposażeniem ?

Przejrzałem już wiele ogłoszeń, wiele "okazji".. Musze przyznać, że po przeczytaniu wszystkich poradników mam ochotę zamknąć się w domu, albo kupić sobie jakiś porządny rower:)
Pomóżcie, jeśli możecie.
Końcem sierpnia chciałbym jeszcze zaliczyć jakieś wakacje, ale pieszo nie da rady :]

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » sob lip 06, 2013 13:11

Rododendron pisze:Posiadam kwotę 27.000zł
Czy za te pieniądze kupie Volkswagen'a Golf'a V w dobrym stanie i w miarę dobrym wyposażeniem ?
spokojnie możesz przebierać w ogłoszeniach i na rower też powinno zostać :D


Obrazek

slayne
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 17:36

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: slayne » ndz lip 07, 2013 18:07

Witam

Jestem zdecydowany na zakup Golfa 4 w TDI.

Chciałbym możliwie najmniej awaryjny silnik więc zdecydowałem się na 90KM, żeby nie miał koła dwumasowego i turbiny o zmiennej geometrii i bez pompowtryskiwaczy. Jednak natrafiłem na informacje, że to nie do końca prawda bo występowały w silniku o tej mocy i koła dwumasowe i turbo o zmiennej geometrii.

Czy ktoś może podać oznaczenia wszystkich silników o mocy 90KM łącznie z informacjami na temat posiadania koła dwumasowego i turbo o zmiennej geometrii oraz w jakich rocznikach one występowały.

Na razie odnalazłem informacje, że AGR ma turbo o stałej geometrii i do silnika o numerze 100 000 miał zwykłe koło zamachowe.
I że ALH ma dwumasę i trubo o zmiennej geometrii i że w ogóle potrafią go nękać jakieś małe usterki.

Czy w Golfie 4 występowały jeszcze jakieś inne silniki o mocy 90KM?



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Woski » ndz lip 07, 2013 19:36

Szukaj auta w dobrym stanie, bo jak zaczniesz szukac z konkretnym oznaczeniem silnika i to wylacznie malej czesci jego produkcji bez 2masy, to w zyciu nie znajdziesz nic godnego uwagi.



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rysiu_89 » ndz lip 07, 2013 22:56

co sądzicie na temat silnika 1.9tdi PD 116KM ( oznaczenia nie znam), mam na oku borę z takim silnikiem i 6 biegową skrzynią.
Jak dotąd cały czas jeżdziłem 1Z i AFN więc do zwykłej pompy mam sentyment ale chcę teraz coś na dłuższe wyjazdy z 6 biegową skrzynią. Czy to dobry wybór? pozdro



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » ndz lip 07, 2013 23:00

rysiu_89 pisze:co sądzicie na temat silnika 1.9tdi PD 116KM ( oznaczenia nie znam), mam na oku borę z takim silnikiem i 6 biegową skrzynią.
Jak dotąd cały czas jeżdziłem 1Z i AFN więc do zwykłej pompy mam sentyment ale chcę teraz coś na dłuższe wyjazdy z 6 biegową skrzynią. Czy to dobry wybór? pozdro
Ten silnik to AJM miałem taki w swoim golfie silniczek dobry ja nie miałem z nim żadnych problemów ale wszystko zależy jak ktoś użytkował go poprzednio ja dbałem to miałem ;) Silnik godny uwagi ale ja osobiście obecnie brałbym coś z większym potencjałem jeżeli chodzi ci o zwiększenie mocy np ASZ. Ale AJM też polecam :)



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rysiu_89 » ndz lip 07, 2013 23:03

wiadomo, że chciałoby się ASZ 130km ale ich jest juz strasznie mało. Zastanawiam się tez nad 130km w passacie B5fl ale tam znowu te zawieszenie :rozpacz:



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: marmi m » ndz lip 07, 2013 23:07

slayne pisze:w Golfie 4 występowały jeszcze jakieś inne silniki o mocy 90KM?
nie
slayne pisze:I że ALH ma dwumasę i trubo o zmiennej geometrii i że w ogóle potrafią go nękać jakieś małe usterki.
a pokaż silnik którego nie nękają drobne usterki szczególnie jak auto ma lat min 12...

zresztą agr również nękają małe usterki....

Co się tak boisz tej dwumasy, zawsze możesz wsadzić jednomas, dwa przy tej mocy i momencie te koła nie padają tak czesto...

z takimi wymaganiami to możesz szukać do upadłego, najmniej awaryjny będzie zwykły rower...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lip 08, 2013 07:55

marmi m pisze:a pokaż silnik którego nie nękają drobne usterki szczególnie jak auto ma lat min 12...
SDI :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn lip 08, 2013 11:33

herbu pisze:
marmi m pisze:a pokaż silnik którego nie nękają drobne usterki szczególnie jak auto ma lat min 12...
SDI :helm:
Czasem i stare poczciwe SDI potrafi pierdołami zaskoczyć.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » czw lip 11, 2013 07:54

Sdi ? no ale dla tego, że stare, bo przez wiele lat od nowości raczej służyło bezawaryjnie a może po kilkunastu latach się coś sypnąć - tam chyba nawet jest jakaś elektronika



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » czw lip 11, 2013 17:56

art_2008_a_ pisze:Sdi ? no ale dla tego, że stare, bo przez wiele lat od nowości raczej służyło bezawaryjnie a może po kilkunastu latach się coś sypnąć - tam chyba nawet jest jakaś elektronika
tak ale nie mówimy o samochodach nowych ;) każdy silnik może się zepsuć jeżeli jest nieumiejętnie eksploatowane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości