piski przy włączonym nawiewie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

piski przy włączonym nawiewie

Post autor: Qto » pn gru 19, 2011 01:53

doggie pisze: Qto napisał(a):jakieś małe, jak dobrze pamiętam 8mm...



u mnie były znacznie mniejsze, nic nie mogłem dopasować, w końcu jak się udało odkręcić to na powrót przykręciłem zwykłymi śrubkami na śrubokręt krzyżakowy żeby następnym razem już się nie głowić
Sprawdziłem, w mk4 jest 6mm...na pewno nie nie ma problemu z odkręceniem.

Będzie małe OT, chociaż część jest o śrubkach których nie mogłeś odkręcić...

Teraz mnie coś tknęło żeby sprawdzić... jakoś niedawno zamawiałem w ASO te śrubki, nr części N 104 241 01...i dostałem N 104 241 02 bo oczywiście tej co chciałem już nie produkują... właśnie te nowsze śrubki są w mk5 i pasuje do nich klucz 5,5mm (co widać na fotce niżej)
Kiedyś zamawiałem śrubkę do tapicerki klapy bagażnika, taki mały czarny na krzyżak...czekałem dwa tygle bo akurat nie było żadnej w kraju...dostałem to co na drugiej fotce...najzwyklejszy w świecie blachowkręt 3x16mm jakich mam w domu parę kilogramów...zapłaciłem ponad 9zł :panna: Zamówiłem kolejną z nadzieją że przyjdzie taka jak chcę...i przyszła taka sama, te co były wcześniej VW wycofał :banghead:



śrubka do silnika dmuchawy (i obudowy nagrzewnicy) w mk5, do mk4 teraz dostaniecie taką samą przy zamówieniu w ASO. Różnica jedynie w łebkach, stara na klucz 6mm, nowa na 5,5mm
Obrazek



Śrubka tapicerki bagażnika w mk4 - taką dostaniecie zmawiając w ASO
Obrazek



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: piski przy włączonym nawiewie

Post autor: doggie » pn gru 19, 2011 01:58

Qto pisze:klucz 5,5mm
pamiętam że w tamtym momencie nie miałem pod ręką 5,5 więc odkręciłem ją kombinerkami a wkręciłem śrubkę krzyżakową



Awatar użytkownika
g0rky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt sie 08, 2008 22:33
Lokalizacja: Łódź/Radom

piski przy włączonym nawiewie

Post autor: g0rky » czw lip 04, 2013 12:00

Dokopię się jeszcze, bo w moim przypadku te "piski" to była siatka, która jakimś sposobem się tam dostała i wciągał ją od czasu do czasu wentylator :helm:
Dźwięk był tak straszny jakby tam jakiegoś szczura zarzynali :grin:
Także looknijcie też obok wentylatora, bo może się okazać, że wentylator jest ok, a coś zasysa leżącego b. blisko :bajer:


" Tylko krowa zdania nie zmienia. "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości