ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

Post autor: LordSpooky » pn lip 01, 2013 07:58

Witam szanownych kolegów.

Mam taki dziwny problem. Przy wysprzęglaniu z 3 na 2, na zimnym silniku słychać taki dziwny pisk, tarcie, ocieranie. Strasznie cięzko mi to opisać. Mechanik nie może tego zdiagnozować, bo nie można tego dzwięku wywowałać wtedy kiedy się chce (jeździlismy już razem parę razy i za cholere nie chciało zapiszczeć). Czasami jest czasami go nie ma. Przypomina to ocieranie dwóch metalowych elementów o siebie. Dodam jeszcze, że ten dźwiek jak juz wystąpi kolejny raz już praktycznie nie można go ponownie wywowałać. Wystąpi dopiero następnego dnia jak silnik w pełni zimny...

Wygląda to tak: Jadę na 3 biegu. Zwalniam , podjeżdzam do skrzyżowania bez zamiaru zatrzymania się (takie hamowanie silnikiem). Redukuje bieg na 2. Podczas wysprzęglania w momencie gdy sprzęgło przy wypuszczaniu zaczyna łapać zaczyna się ten dźwięk. Jak puszcze ja całkowicie dźwiek ustaje.

Szukalem tematu, ludzie pisza, że to może dwumas, łożysko oporowe, skrzynia...
Przy tym dźwieku nie ma żadnych drgań. biegi zawsze wchodzą bez problemu. Sprzęgło się nie slizga. Nic nie drży w środku. Przy ruszaniu dzwięk nie występuje.
Co robić? Zostawić i poczekać aż wyjdzie bardziej?



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

Post autor: pavwloo84 » pn lip 01, 2013 08:34

Ciezko cos Powiedziec, ale lepiej za wczasu rozebrac niz czekac az sie cos rozsypie. Dziwne jest to ze tylko na zimnym silniku tak sie dzieje



Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

Post autor: LordSpooky » pn lip 01, 2013 08:41

pavwloo84 pisze:Ciezko cos Powiedziec, ale lepiej za wczasu rozebrac niz czekac az sie cos rozsypie. Dziwne jest to ze tylko na zimnym silniku tak sie dzieje
Ale co rozbierac?



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

Post autor: spawacz » pn lip 01, 2013 15:22

Zaciera sie lozysko igielkowe na skrzyni , glowny walek, temat wielokrotnie przerabiany w Mk3 na malych skrzyniach ktore czesto padaja w ten sposob.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
LordSpooky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 19, 2009 11:47
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

Post autor: LordSpooky » pn lip 01, 2013 17:38

spawacz pisze:Zaciera sie lozysko igielkowe na skrzyni , glowny walek, temat wielokrotnie przerabiany w Mk3 na malych skrzyniach ktore czesto padaja w ten sposob.
Czyli co mnie czeka? Zwalanie skrzyni i szukanie nowej? Czy mozna to naprawic?



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

ALH -Pisk, ocieranie przy wysprzęglaniu.

Post autor: pavwloo84 » pn lip 01, 2013 20:31

wg. Mnie musisz wyciagnac skrzynie zeby sie przekonac. Nie wiadomo czy ktos sie podejmie naprawy skrzyni bo zazwyczaj kazdy idzie na latwizne I zaklada inna



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 149 gości