Problem z centralnym zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wegi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 13, 2012 19:40

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: wegi1 » wt cze 18, 2013 13:47

Wtiam Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam . Tak jak wyżej posiadam centralny zamek wszystko chodziło okej aa i centralny zamek jest ORYGINALNY . Sprawdziłem bezpieczniki i sa OK sprawdziłem czy sie kotski nie wypieły ale tez nie to sprawdzilem w boczkach czy wszystko jest podlaczone ii jest ! Jak otwieram Drzwi od strony kierowcy to tylko te drzwi sie otwieraja nie mam pojęcia czego to moze być wina ? Miał może ktos podobny problem z tym ogolnie to bym pojechal do elektryka jakiegos ale u mnie w mieścinie too żenada wiec jestem zdany na siebie i na wasza pomoc .


~~~~~~~ Nisko i Szeroko ~~~~~~
DIESEL MUSI DYMIĆ !

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z Centralnym Zamkiem

Post autor: muszkatobiasz » wt cze 18, 2013 17:23

a jak otwierasz drzwi z drugiej strony to otwiera wszystkie drzwi? jak działają to poleciał włącznik zamykania otwierania w zamku lub mikro styk! a jak otworzysz drzwi to zapalają się lampki w podsufitce ?



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: siwek026 » wt cze 18, 2013 19:26

Ja mam podobnie z tym że raz auto otwiera i zamyka wszytskie drzwi oprócz prawych tylnich a raz otwiera i zamyka tylko te od kierowcy. A lampki to raz świecą wszystkie a raz tylne nie a przednie tak. A czasem mam tak że jak wszystkie lampki przygasną to tylne minimalnie świecą.... Wkurzające to jest.
Rozwiązałoby problem kupienie nowego sterownika zamka z pilotem? Przymierzam sie do kupna takiego bo otwieranie z kluczyka trochę mnie już irytuje



Awatar użytkownika
wegi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 13, 2012 19:40

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: wegi1 » wt cze 18, 2013 22:46

Siwek026 zgadzam sie w 100% ze otwieranie kluczykiem jest do bani :) raz na 100 razy czasem otworza sie wszystkie ale zaraz zamkna jak otwieram drzwi to lampki sie pala aa i zauwazylem ze przestalo dzialac to powiadomienie tzn wczesniej jak wyciagnelem kluczyki ze stacyjki i zostawilem wlaczone swiatla i otworzylem drzwi to piszczalo a teraz nie


~~~~~~~ Nisko i Szeroko ~~~~~~
DIESEL MUSI DYMIĆ !

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: Waqa » wt cze 18, 2013 23:43

wegi1 zimne luty w zamku :bylo:
siwek026 do sprawdzenia modul komfortu jest tam taki przekaznik (NEC EN2), mozliwe ze on jest odpowiedzialny za Twoje problemy. :bylo: trzeba poszukac



Awatar użytkownika
wegi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 13, 2012 19:40

Re: Problem z centralnym zamkiem

Post autor: wegi1 » śr cze 19, 2013 13:59

Jak otwieram od strony pasazera too centralny zamek chodzi jak powinien a od strony kierowcy nic nie dziala :/


~~~~~~~ Nisko i Szeroko ~~~~~~
DIESEL MUSI DYMIĆ !

Awatar użytkownika
wegi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 13, 2012 19:40

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: wegi1 » czw cze 27, 2013 13:24

Świetnie ze rozwiązaliśmy problem tak jak zawsze ;/


~~~~~~~ Nisko i Szeroko ~~~~~~
DIESEL MUSI DYMIĆ !

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: bugatti415 » czw cze 27, 2013 21:46

Witam.Przylacze sie do tematu.Ja rowniez mam ten problem z zamkiem.To znaczy jak zamykam lub otwieram kluczykiem od strony kierowcy to tylko w drzwiach kierowcy zamek sie zamyka i otwiera.Reszta drzwi niale nie za kazdym razem sie tak dzieje..Jak zamykam od strony pasazera kluczykiem to wszystko dziala normalnie,zamykanie pilotem rowniez,Dodam ze oswietlenie wnetrza,lampka przy drzwiach tez dzialaja prawidlowo.Tylko sygnal dzwiekowy informujacy o zostawieniu wlaczonych swiatel nie dziala zawsze.Acha,no i jak od strony kierowcy nie zamyka wszystkich drzwi to nie dziala rowniez domykanie szyb z kluczyka.Wiec czego to moze byc wina ?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Problem z centralnym zamkiem

Post autor: Waqa » sob cze 29, 2013 22:04

wegi1 pisze:Świetnie ze rozwiązaliśmy problem tak jak zawsze ;/
wes miernik za 10zl ustaw na przejście i sprawdź zamykanie/otwieranie obwodu na poszczególnych mikro. najlepiej jak sprawdzisz na każdym styku płytki. jeżeli któryś wzbudzi twoje podejrzenia- lutujesz. Z tego co opisujesz zainteresował bym sie dwoma mikro odpowiedzialnymi za pozycje bębenka. jeden mikro to pozycja kluczyka na zamknij, drugi jak się łatwo domyśleć na otwórz. jak myslisz co robi modul komfortu jak nie widzi ze Ty przekręciłeś kluczyk w zamku? Proste, nie otwiera pozostałych drzwi.

Auto samo sie zamyka? tu przyczyn moze byc kilka.
1. zimny lut na mikro rygla zamka.
2. uszkodzenie mechaniczne mikro rygla.
3. i wytarty rygiel w zakresie pracy mikro. najgorszy przypadek, najczęściej kończy się wymiana zamka. według mnie wystarczy wymienić cześć mechaniczną zamka (o ile jesteś pewien ze cześć elektryczna jest sprawna), ale uwaga nie testowałem tego rozwiązania (jeszcze :dol: :dol: :dol: ) !!!



siwek026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 17:32

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: siwek026 » sob cze 29, 2013 23:52

Ja kupiłem już sterownik centralnego zamka, denerwowało mnie te otwieranie z kluczyka, teraz będzie na pilot i nie powinno być kłopotów z otwieraniem drzwi.



Awatar użytkownika
CzesiuStg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw sty 12, 2012 20:06
Lokalizacja: Starogard Gdański

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: CzesiuStg » ndz cze 30, 2013 12:33

Kurcze mam problem. w moim Golfie jest domykanie szyb ale ostatnio wracam z miasta szyber i szybki otwarte zamykam i zrobilem wielkie oczy. tylko szyba kierowcy sie zamkneła.. z kluczyka to samo tyko ze wszystkie sie opuszcza ale zamknie tylko strona kierowcy.. Co moze byc? Macie jakies pomysly ?


Zapraszam :arrow: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=509158" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: jameess » pn lip 01, 2013 10:18

wegi1 , jak koledzy piszą wcześniej, albo mikrostyk padł w zamku, można wymienić jego "górną" część, lub też zimne luty, U mnie było to o i to.

Na forum są tematy temu poświęcone gdzie jest wszystko wytłumaczone jak krowie na rowie, łącznie ze zdjęciami, poszukaj, poczytaj i na pewno dasz radę ;)


Tutaj np. masz info o mikrostyku : viewtopic.php?f=140&t=486770" onclick="window.open(this.href);return false;



pozdrawiam
jameess



Awatar użytkownika
wegi1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 13, 2012 19:40

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: wegi1 » pn sie 26, 2013 19:15

Nooo jutro zabieram się do pracy więc napisze jak mi poszło :) Ale dzięki za wile porad :*


~~~~~~~ Nisko i Szeroko ~~~~~~
DIESEL MUSI DYMIĆ !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości