Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Post autor: luke320 » pn maja 13, 2013 22:42

Niedawno wymieniłem tę uszczelkę,założyłem Elringa.Wszystko dokładnie oczyściłem
i z wyczuciem dokręciłem.Przejechałem kilka kilometrów i wjednym miejscu zaczął
się z niej sączyć olej.Nie było tego dużo,ale wraz zprzybywaniem kilometrów oleju zbierało
się coraz więcej.Zdjąłem pokrywę jeszcze raz wyczyściłem i dokręciłem trochę mocniej
śruby jak ostatnio.Nie pomogło.Pomyślałem,że może winna jest sama uszczelka.
Odżałowałem i kupiłem następną,tym razem firmy Reinz.Założyłem, zrobiłem ze 20km
sprawdziłem i było sucho.Radość nie trwała długo,bo po kilkunastu następnych kilometrach,
zaś się zaczęło z niej sączyć.Mniej jak z poprzedniej,ale jednak.Dodam,że podcieka z tego
samego miejsca co z poprzedniej.Ma ktoś pojęcie co jest grane?
Dodam,że nie wymieniałem tych gumowych trzech tulei do których dokręca się śruby od pokrywy.
Silnik 1.6 AEA



kermid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 27, 2010 17:06

Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Post autor: kermid » wt maja 14, 2013 00:02

Złóż to z użyciem czarnego silikonu wysoko-temperaturowego( nie może być czerwony) powinno pomóc



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Post autor: luke320 » wt maja 14, 2013 00:15

Generalnie jestem przeciwnikiem takiego "druciarstwa",ale w ostateczności chyba nie będę
miał wyboru.Nasunęła mi się jeszcze taka myśl odnośnie tych gumowych tulei.
Pierwsza uszczelka(jeszcze ta stara) przepuszczała olej w dwóch miejscach.
Z tyłu po lewej stronie w okolicy obudowy rozrządu i po przekątnej,czyli z prawej strony
w rogu.Po założeniu tej pierwszej Elringa przy rozrządzie przestało podciekać,ale w tym
drugim miejscu przepuszczało.Podobnie z tą uszczelkją od Reinza.Przepuszcza po prawej
stronie w rogu.Przy rozrządzie sucho.Czy na ten stan rzeczy mogą mieć wpływ wspomniane wcześniej gumowe tulejki ? Mogły się w jakiś sposób wyrobić bądź zwulkanizować ?


A ma ktoś może numery tych gumowych tulei,ewentualnie wie jak fachowo się one nazywają.
I czy wie ktoś czy można je kupić osobno,bo w dwóch sklepach się pytałem i sprzedają
tylko w komplecie.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Post autor: luke320 » ndz maja 19, 2013 23:48

Sprawa z cieknącym olejem została trochę opanowana.
Kupiłem te uszczelki osobno (dranie skasowali mnie na 16zł) i jest już dużo lepiej jak było
po ich wymianie.Stare były twarde jak kamień i ledwo je wyjąłem z tych otworów,były
też trochę dłuższe (widocznie lata zrobiły swoje).
Niestety nie jest jeszcze idealnie.Najdziwniejsze jest to,że gdy silnik pracuje,nieważne czy
5 min. czy 1godz.,to wokół uszczelki jest sucho.Ale gdy samochód postoi kilka godzin,bądź
cały dzień to zaczyna troszkę podciekać po tym czasie.Czy możliwe jest,że uszczelka się w jakiś sposób odkształciła? Przed wymianą tych podkładek zrobiłem na niej nie więcej niż 200km.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Post autor: luke320 » pt maja 24, 2013 01:30

Zapytam inaczej.Zna ktoś może numery oryginalnej uszczelki,tudzież wie jaka firma
produkowała ori uszczelki.I jaka jest orientacyjna cena w ASO ?



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Uszczelka pokrywy zaworów-problem

Post autor: luke320 » ndz cze 16, 2013 19:51

Odżałowałem i kupiłem oryginał.Nie wyszło wcale tak drogo.Za uszczelkę zapłaciłem
73 zł.,za korki pod śruby 11 zł. za sztukę.Kupowałem w serwisie w Olsztynie.Zrobiłem już prawie 100 km. i wszędzie suchutko :D .Podsumowując,jestem kolejną osobą z wielu,która
"przejechała" się na zamiennikach i to dwa razy :grrr: .Do trzech razy sztuka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości