1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » czw cze 13, 2013 19:58

z tym autem to są jaja, problemu jeszcze nie zlokalizowałem. Ostatnio zauważyłem że po tym jak sam mi zgaśnie i nie chce odpalić to po włączeniu zapłonu pompa paliwa nie wyłącza się tylko cały czas buczy a pod maską czuć bardzo mocno paliwo, po ponownym wyłączeniu i włączeniu zapłonu pompa paliwa juz wyłącza się po chwili tak jak powinna. Ale to nie wszystko podczas próby odpalania zaświeciła się kontrolka oleju a na wyswietlaczu pojawił sie "STOP" i komunikat "öldruck motor aus" czyli ciśnienie oleju w silniku. Kontrolka zaświeca mi sie tylko wtedy gdy mam problem z odpaleniem, nigdy więcej.
Ktoś ma jakiś pomysł, co się dzieje z moim autem? :(



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: 1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: Dam » czw cze 13, 2013 23:42

Komunikat może świecić od zbyt dużego spadku napięcia na aku przy próbie odpalenia.
Ostatnio zmieniony sob cze 15, 2013 00:37 przez Dam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: marcin7x5 » pt cze 14, 2013 10:34

Kontrolka oleju zaswieca się bo sterownik silnika widzi obroty silnika (podczas uruchamiania silnika) ale nie ma odczytu z czujnika cisnienia i stąd kontrolka na desce. Może masz coś z przekaxnikiem 409 sterującym pracą pompy paliwa.



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » pt cze 14, 2013 11:14

a gdzie znajdę ten przekaźnik i jak można go sprawdzić czy jest dobry? Dzisiaj znowu miałem taką samą sytuacje, do tego auto jest słabsze przy każdym ruszaniu zamula i później jak by dostaje kopa. w czasie jazdy czuć takie przerywanie silnika, lekkie szarpanie zwłaszcza przy przyspieszaniu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: marcin7x5 » pt cze 14, 2013 12:00

Przekaxnika szukaj pod obudową nad pedałami. Sprawdzałeś czy nie masz błedów związanych z G28? Czasami lubi sie własnie tak objawiac jego usterka.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: maroTdi » pt cze 14, 2013 13:41

marcin7x5 pisze:Sprawdzałeś czy nie masz błedów związanych z G28?
przy takich obiawach warto od tego wlasnie zaczac
mi tez przy walnietym g28 nie chcial palic



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » pt cze 14, 2013 14:06

g28 to jest czujnik temperatury cieczy? bo nie za bardzo się orientuję. Gdzie tego szukać?

a jak myślicie czy może mieć z tym jakiś związek błąd nr 668 Napiecie na zacisku 30 za niskie/ obwód przerwany. Znalazłem przekaźnik opisany R12 końcówka 30 zasilanie napięcia. czy może być tak że ten przekaźnik jest walnięty i z tego ten błąd i te wszystkie problemy, czy raczej nie ma to żadnego powiązania?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: marcin7x5 » pt cze 14, 2013 14:54

G28 to czujnik położenia wału. Jeżeli masz coc nie tak z napięciem to może tak byc, że chwilowo brakuje prądu i stąd kłopoty.



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » pt cze 14, 2013 15:01

a no tak, czytałem o czujniku położenia wału. Ale na kompie nie mam żadnego błędu związanego z położeniem wału. Dla mnie dziwne jest to że tak śmierdzi paliwem jak się do odpala, i po odpaleniu dławi się, trzeba go przygazować do odcięcia zapłonu i wtedy juz jest ok.
Biorę zaraz jeszcze kompa do auta, sprawdzę błędy i zobaczę na te przekaźniki.



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » pt cze 14, 2013 17:26

a więc mam nowe wieści. Podłączyłem kompa i wyskoczyły mi następujące błędy:
522 czujnik temp cieczy chłodzącej - g62. Nieprawidłowy sygnał
668 napięcie na zacisku 30 za niskie. Obwód przerwany - błąd sporadyczny
17978 Moduł sterujący zablokowany, brak osprzętu/ nie związane ze sprzętem - błąd sporadyczny -(co to jest???)
537 regulacja lambda, poza specyfikacją - wartość górna - błąd sporadyczny
635 podgrzewana sonda lambda przed katalizatorem, uszkodzona
525 lambda sonda - G39, przerwa w obwodzie - błąd sporadyczny

CO MAM Z TYM ZROBIĆ???
nie wiem dlaczego wywala mi błąd czujnika G62 skoro go wymieniłem jakieś trzy tyg temu.
Czy te problemy z gaśnięciem i odpalaniem szarpaniem i zamulaniem, są spowodowane przez sonde lambde?? wcześniej gdy zaczęło auto się psuć nie było tych wszystkich błędów. był tylko błąd 522 i 668. Teraz objawy zaczęły się nasilać i wyskoczyły nowe błędy.

czy sonde labde bede musiał wymienić? jeśli tak to na jaką, jakiś dbry zamiennik typu ngk czy tylko orginalna która nie jest tania:(... mam jedną sondę lambdę przed katalizatorem.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: czarekcw » pt cze 14, 2013 23:35

ssebba pisze:statnio zauważyłem że po tym jak sam mi zgaśnie i nie chce odpalić to po włączeniu zapłonu pompa paliwa nie wyłącza się tylko cały czas buczy a pod maską czuć bardzo mocno paliwo, po ponownym wyłączeniu i włączeniu zapłonu pompa paliwa juz wyłącza się po chwili tak jak powinna.
Czasem tak jest, akurat w tym nie patrzyłbym winy złej pracy silnika.

Myślę, że mógłbyś wymienić ten czujnik G28 oraz uszczelki kolektora ssącego. Czujnik niestety kosztuje 200zł Boscha (nie kupuj innej firmy bo się zawiedziesz, przerabiałem to) a uszczelki nie kosztują wiele.

Sprawdź błędy też pod innym kompem. Jak dla mnie, gaśnięcie silnika na biegu jałowym i ciężkie odpalanie, to sprawka G28 czyli czujnik położenia wału. A jak go odpalisz to auto jest słabsze i musisz już go trzymać na obrotach żeby nie zgasł?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » ndz cze 16, 2013 22:13

jak go odpalę to albo właśnie sam znowu zgaśnie albo stoi na normalnych obrotach i jak dodam gazu to wtedy szarpie silnikiem dławi go. Pomaga tylko przygazówka dosyć mocno parę razy i uspokaja się wtedy wszystko.

Kupiłem juz sonde lambde tylko niestety nie poradziłem sobie sam z wymiana bo tak mocno siedzi że nie moge jej ruszyć kluczem. Oddam chyba do warsztatu niech oni się z tym męczą. Typlo nie wiem ile będzie kosztować taka usługa :/



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: Seru79 » wt cze 18, 2013 16:40

Zobacz jeszcze jedną rzecz.
Mały gumowy przewodzik, który idzie od przewodu filtra powietrza gdzieś w okolicę wlewu oleju.
Problemy z falowaniem obrotów, ksztuszeniem, szarpaniem silnika i obrotami które nie chcą/powoli spadają mogą być związane z brakiem/zatkaniem tego wężyka.

http://allegro.pl/przewod-rura-filtra-p ... 39802.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na tej aukcji przy przewodzie filtra jest wężyk o którym piszę.

U mnie silnik wyprawiał "cuda" ale po uszczelnieniu tego przewodu wszystkie problemy ustały.
Wężyk ma siedzieć ciasno. Jak jest luźny to będzie zasysał bokiem lub wypuszczał powietrze generując błędy w pracy silnika


kiedyś MK IV

LewanWRC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 27, 2013 22:00

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: LewanWRC » czw cze 27, 2013 22:20

witam podlacze sie pod temat, mam mk4 akl b+lpg na zimnym silniku mam takie same objawy jak kolega ssebba
pozniej jak jest cieply wszystko chodzi jak trzeba, jak podlacze vaga na zimnym wywala bledy:
00537 lambda(oxygen) regulation umper limit intermittent
oraz
00513 engine speed sensor implausible signal intermittent
wymienilem juz nawet ten czujnik polozenia walu lecz nic nie dalo. Gdy samochod jest rozgrzany nie wywala zadnego bledu.
Czy kolega ssebba poradzil sobie z tym i moglby dac znac jak?:) :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości