problem z silnikiem w Golvie IV

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kramek512
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 11, 2013 20:35

problem z silnikiem w Golvie IV

Post autor: kramek512 » wt cze 11, 2013 21:02

Witam
mam ogromny problem z Golfem IV silnik 1.4 16v. Mam go nie cale 2 miesiace. Jest swiezo po wymianie rozrzadu, filtrow, skrzyni biegow, sprzegla, docisku. Jednak najwiekszy problem jest z olejem ktory poprostu gdzies znika. Pod samochodem nie ma zadnych plam oleju, dym rowniez jest normalny, nie jest ani troche niebieski, swiece tez sa okej. siedzialem pod nim jakas godzine i tez nie znalazlem zadnych sladow oleju... jednak olej gdzies znika...
Ostatnio sprawdzalem olej i bylo wszystko okej bylo go akurat. Po zrobieniu 50 kilometrow, sprawdzilem olej i bylo sporo za duzo(bylo jakie pol kreski ponad max). Ale prawdziwy szok przezylem po 20 minutach gdyz poziom oleju byl ledwo widzoczny na bagnecie(mniej wiecej na 1/3 wysokosci poniezej min.) Czy ma ktos jakis pomysl gdzie ten olej moze uciekac bo nawet moj mechanik nie mial zadnego pomyslu.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.



Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

problem z silnikiem w Golvie IV

Post autor: BafixIV » wt cze 11, 2013 21:29

Kolego silnik 1.4 16V w tym silniku niestety olej będzie znikał wiem ponieważ tata ma mk4 z takim silnikiem i olej niestety trzeba obserwować nie aż w takiej ilosci jak ty napisałeś ale od wymiany do wymiany jakieś 2L trzeba dolać ale w dużej ilości to napewno pierścienie padły dlatego ci ucieka olej, a powiedz czy nie była robiona uszczelka pod głowicą i głowica nie była naprawiana???



kramek512
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 11, 2013 20:35

Re: problem z silnikiem w Golvie IV

Post autor: kramek512 » wt cze 11, 2013 21:39

nie, nie byla naprawiana ani glowica ani wymieniana uszczelka. Ale mnie zastanawia to ze nie ma w ogole zadnych sladow oleju pod samochodem ani nic. a Teraz znowu spradzalem stan oleju i jest oleju akurat, poprostu jaja niesamowite z tytm samochodem...



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

problem z silnikiem w Golvie IV

Post autor: Fafik258 » śr cze 12, 2013 07:27

kramek512 pisze:nie, nie byla naprawiana ani glowica ani wymieniana uszczelka. Ale mnie zastanawia to ze nie ma w ogole zadnych sladow oleju pod samochodem ani nic. a Teraz znowu spradzalem stan oleju i jest oleju akurat, poprostu jaja niesamowite z tytm samochodem...
Wyczyść odpowietrzenie skrzyni korbowej... zapchana odma powoduje właśnie takie sytuacje, że olej wolno spływa z obiegu do miski. To na początek. Jak nie pomoże to tak jak kolega wyżej napisał. Lektury pełno na forum



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

problem z silnikiem w Golvie IV

Post autor: jameess » śr cze 12, 2013 09:32

A olej jaki stosujesz? Bo do tego silnika to tylko i wyłącznie 5w50 np mobila. Ale najpierw sprawdz jak radził Fafik258 odme.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z silnikiem w Golvie IV

Post autor: marcin7x5 » śr cze 12, 2013 10:12

Zobacz równiez czy nie masz luzu na połaczeniu bagnetu oleju z tym plastykiem za który sie wyciaga. W silnikach SR (1,6 8V) bywało, że tam pekał ten plastyk i równiez były złe wskazania oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości