mk3 swap 1,6 aee na 1,9 tdi afn

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

mk3 swap 1,6 aee na 1,9 tdi afn

Post autor: malinex2 » sob cze 01, 2013 20:40

witam . nie jestem pewien czy wybralem odpowiedni dzial ,ale zaryzykuje gdyz nie zauwazylem zadnego dotyczacego swapow. mianowiscie mam golfika mk3 z 96 roku z motorkiem 1,6 AEE . silnik jak silnik ma juz swoje najechane i powoli zaczyna mi klekotac i ogolnie brakowac mocy co dziwne nie bierze mi oleju i nie kopci . auto wrocilo wlasnie od blacharza . robione mialo podloge progi oraz blotnik i drzwi . cala korozja zostala wyplemiona z auta i calosc zakonserwowana . pora na swap . tutaj rodzi sie moje pytanie . mianowcie planuje swap na tdi -afn i uzyskanie mocy powiedzmy 140 -150 ps . auto ma sluzyc do normalnej jazdy . czesto mam wyjazdy do pracy do niemiec wiec pewnie nie raz sie nim takze wybiore. mam do wyboru afn,abf,vr6, badz 1,8 turbo. pienieznie podolam swapowi lecz jak jest w opcji benzynowej z gazem . nie ukrywam ze zalezy mi na dosc przyzwoitej mocy oraz nie za wysokim spalaniu . wiem ze montowanie vra mija sie z celem ale wlasnie polskie realia zabijaja moj zapal bo auto ma sluzyc mi do jazdy na codzien. jakie hamulce swapowac do afn co potrzebuje prucz kompletnego swapa pod maska ? wymagana jest zmiana zegarow i baku ? autko troche juz jest doinwestowane i wiem ze niektozy bd linczowali ze po co sie pchasz w swapy ale ja jednak jestem tego pewny bo wiem co mam w garazu poprostu . oczywiscie chcialbym to jakos cenowk tez zeby ktos mi przedstawil i oczywiscie co potrzebne do rozwiniecia takiej optymalnej mocy w afnie .


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: mk3 swap 1,6 aee na 1,9 tdi afn

Post autor: Enten » wt cze 04, 2013 16:17

chyba nie obrazisz się jeśli Ci powiem, że to wszystko jest na forum a takich tematów kilka?


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

mk3 swap 1,6 aee na 1,9 tdi afn

Post autor: RobstonKoro » wt cze 04, 2013 22:56

cenowo nie wiem ale najlepiej kupić jakiegoś rozbitka i wsio poprzekładać, a co do mocy to myślę że 140-150 koni osiągniesz wtryskami 216 i chipem :bigok:


Czerwono-czarna strzała
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=324968czerwony 1.6 AEA by robert 19kor na gwincie

Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

Re: mk3 swap 1,6 aee na 1,9 tdi afn

Post autor: malinex2 » czw cze 06, 2013 20:03

robert19kor pisze:cenowo nie wiem ale najlepiej kupić jakiegoś rozbitka i wsio poprzekładać, a co do mocy to myślę że 140-150 koni osiągniesz wtryskami 216 i chipem :bigok:
dziekuje za konkretna odpowiedz . auto idzie do firmy zajmujacej sie swapami takze odbiore gotowe . do kupienia takze hamulce mam bo to co teraz jest to padaka :-P


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości