w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

P4W3L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:12

w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

Post autor: P4W3L » wt cze 04, 2013 08:33

Witam:) Mam golfa 4 1.9 tdi 90km ALH a vcds pokazuje ze auto ma program z AGR .. Mechanik mi powiedzial ze ktos zmienil go by zmienic przebieg zapisany na komputerze.. auto ciezko palilo, teraz nie dosc ze swiece nie grzeja na zimnym silniku, auto pali duzo wiecej niz przed naprawa przez mechanika, i jest SŁABSZY ! wczesniej mniej pali bym mocniejszy bardziej zrywny ale nie chcial na cieplym silniku palic.. i mam kilka pytan :
czy jest możliwość wgrania oryginalnego oprogramowania ALH? za pomocą jakiego programu?
gdzie takie oprogramowanie można znaleźć? :)
czy jest mozliwosc wprowadzenia jakichś oryginalnych wartosci ( np na dawke startowa, na dlugosc grzania swiec i takie tam) bo mechanik moze vcds ogarnia ale nie wie jakie wartosci ma poustawiac ... i w tym jest problem.. czy ktos mogłby napisac co gdzie jak ustawic/ wpisac .. bedę bardzo wdzięczny .
z Góry dziękuje



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

Post autor: italiano_83 » wt cze 04, 2013 13:28

Bez odpowiedniego programu nie wgrasz wsadu - to robota dla tunera .. Auto z softem od AGR praktycznie nie powinno jechać ...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

P4W3L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:12

w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

Post autor: P4W3L » wt cze 04, 2013 14:28

no wlaśnie.. i tu jest problem.. co robić ? takie już z niemiec przyjechało :0
co może byc źle ustawione?
ja sie na tym kompletnie nie znam.. nie mam juz pomyslów .. gosć cos tam ustawial ale jak jedno zrobi to cos innego zaczyna sie j**bać ;/



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

Post autor: italiano_83 » wt cze 04, 2013 17:34

Nic się tam nie da w sterowniku ustawiać specjalnie- jest wgrany soft i tyle- ustawić można sobie dawkę paliwa i inne i tak w małym zakresie samym programem.
Na początek podjedź do kogoś to ma vaga i spisz numer sterownika żeby było widać co tam naprawdę siedzi i czy ten mechanik nie tworzy jakieś historii ..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

P4W3L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:12

w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

Post autor: P4W3L » wt cze 04, 2013 18:59

byłem u niego kilka godzin temu. NIe znam SIE ale, na blokach pomiarowych na jednym kanale wartosci przy wlaczonym silniku skacza jak ****(z tego co mowil moga skakac ale nie az tyle) . na innych kanałach jest ok.. Niestety nie pamiętam o który chodziło. prawdopodobnie wina lezy po stronie nastawnika...



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

w silniku ALH ECU od AGR, możliwe?

Post autor: munior » śr cze 05, 2013 15:52

P4W3L pisze:byłem u niego kilka godzin temu. NIe znam SIE ale, na blokach pomiarowych na jednym kanale wartosci przy wlaczonym silniku skacza jak ****(z tego co mowil moga skakac ale nie az tyle) . na innych kanałach jest ok.
Masz prawo się nie znać ,choć jak widać ,twój majster też nie bardzo kumaty :chytry: podaj numer strownika odczytany przez vcds i będzie konkretnie wiadomo co tam masz ...bo z tego opisu wynika, że mechanik, brak wiedzy ,nadrabia jakimiś dziwnymi teoriami
P4W3L pisze: a vcds pokazuje ze auto ma program z AGR .. Mechanik mi powiedzial ze ktos zmienil go by zmienic przebieg zapisany na komputerze..
:panna: Kupy się ten tekst nie trzyma ,każdy kto choć trochę się orientuje w temacie kompów wie dlaczego :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 76 gości