Prawdopodobne uszkodzenie termostatu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

m4jk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 01:25

Prawdopodobne uszkodzenie termostatu.

Post autor: m4jk » śr maja 29, 2013 02:10

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem MK4 benzyna, 1,6 16v 105kM; mój problem polega na utrzymaniu pełnego pionu, 90* temperatury silnika. Motor stosunkowo szybko łapie temperaturę i ładnie grzeje. Występują jednak wahania temperatury na wskazówce. Podczas jazdy z ekonomiczną prędkością koło 70km/h silnik ładnie trzyma temperaturę w pionie. Jeśli jednak trochę mocniej mu przycisnę i wytracam prędkość na biegu, bez gazu (trójeczka, koło 3,5-4k obrotów) to wskazówka momentalnie zaczyna opadać - nie są to duże różnice, w skali kąta mamy koło 85*. To samo tyczy się sytuacji, gdy jadę z dużą prędkością koło 130km/h i puszczę choć na chwilę zdejmę nogę z gazu. Jak dodaję gazu wskazówka wędruje z powrotem do pionu. Podczas postoju, z nawiewem na 3/4 ciepła, drugi poziom temperatura elegancko stoi w pionie. Nie znam nikogo, kto posiada Golfa z takim samym motorem więc nie mogę sprawdzić, w sieci też zbyt wiele na ten temat nie wyczytałem. Czy jest to objaw zupełnie normalny, czy jednak silnik powinien zachowywać temperaturę 90* praktycznie cały czas po zagrzaniu się? Mnie ta wskazówka wędruje od 85-90*.

Jeśli ktoś z forumowiczów posiada taki sam motor to proszę o odpowiedź jak jest u niego. Termostat to niedroga rzecz, jednak fajnie byłoby mieć pewność, że jest uwalony, zanim go wymienię.

Temperatura powietrza to koło 13-16 stopni, także zimno nie jest i trochę obawiam się, co będzie na zimę.
Mam świadomość, że samochód wytraca temperaturę podczas hamowania silnikiem, jednak w żadnym innym pojeździe tego nie zaobserwowałem, a przynajmniej nie tak szybko, po przejechaniu 60-70 metrów wskazówka zaczyna opadać.

Pozdrawiam ;-)



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Prawdopodobne uszkodzenie termostatu.

Post autor: Waqa » śr maja 29, 2013 09:01

tu masz linki do diagnozy termostatu oraz G2/G62
viewtopic.php?f=14&t=299803" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=140&t=481389" onclick="window.open(this.href);return false;



m4jk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 29, 2013 01:25

Prawdopodobne uszkodzenie termostatu.

Post autor: m4jk » śr maja 29, 2013 13:13

Załączam filmik pokazujący jak zachowuje się wskazówka temperatury, silnik był rozgrzany, przejechał wcześniej jakieś 15km.

" onclick="window.open(this.href);return false; Moje pytanie brzmi: czy jest to normalne zachowanie, czy jednak cały czas powinien być pion? Po jakichś 30 sekundach jest zbliżenie i jak już złapie ostrość to widać dokładnie wszystko, polecam oglądać w rozdzielczości HD.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Prawdopodobne uszkodzenie termostatu.

Post autor: marcin7x5 » śr maja 29, 2013 14:10

Może ktos sobie "ustawił bardziej czuły" wskaźnik temp cieczy w zegarach. Stąd też delikatne skoki wskazania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości