Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szkier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 18, 2013 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: Szkier » sob maja 18, 2013 23:26

Jeżdżę golfem mk IV Variant z 2003 roku, 1.6 16V 105 KM silnik BCB, przebieg to 112 000 km. Jakoś koło listopada podczas manewrowania na parkingu usłyszałem dziwne buczenie jak kręciłem kierownicą nie dodając gazu. Podczas wymiany oleju i filtrów poprosiłem mechanika, aby na to zerknął. Ten stwierdził, że to stary pasek klinowy i napinacz są do wymiany - tak też zrobiłem oraz wymieniłem płyn we wspomaganiu. Niestety po około tygodniu objawy wróciły, ale pojawiało się to sporadycznie. Teraz od około 2 tygodni, gdy manewruję na parkingu non-stop słyszę ten dźwięk. Jeden mechanik stwierdził, że mam złe koło pasowe przy alternatorze (mam fabryczne), inny, że na pewno to nie pompa, sprawdził też napinacz i stwierdził, że jest ok (ten po wymianie). Chętnie bym naprawił cokolwiek to nie jest, zanim nie sypnie się temat na więcej kasy. Czy macie może koncepcję co to może być i możecie pomóc lub wskazać dobry w te klocki warsztat w Warszawie?

z góry dzięki :-)

Jeśli wpisałem to w złym miejscu to przepraszam. Jestem nowy i szukałem odpowiedniego.


Szkier

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: JaskoDZA » ndz maja 19, 2013 08:42

skoro coś Ci tam buczy to pompa może nie dostawać oleju, Sprawdź czy masz olej, sprawdź czy pasek od wspomagania jest naciągniety jeśli tak to wina pompy:) TAm w środku masz taki sitko w niej i możliwe że ono się zapchało i jak potrzebujesz zrobić większy manewr skrętu olej nie nadąża przepływać i buczu:) Pozdrawiam :pub:



Szkier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 18, 2013 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: Szkier » ndz maja 19, 2013 11:50

Dzięki wielkie za koncepcję i pomoc :-) A czy w domowo-podwórkowych warunkach jestem w stanie to sitko sam wymontować i sprawdzić? pozdro


Szkier

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: JaskoDZA » ndz maja 19, 2013 12:02

Jeśli uda Ci się wyciągnąć pompe wspomagania to pewnie że tak. Pompe też powinieneś wyciągnąć bez problemu, co prawda będziesz musiał się troszke na gimnastykować ale dasz rade:)



Szkier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 18, 2013 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: Szkier » ndz maja 19, 2013 12:07

No to teraz chwila wolnego potrzebna i do dzieła, jeszcze raz dzięki :pub:


Szkier

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: JaskoDZA » ndz maja 19, 2013 12:09

:pub:



GolfinaASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt mar 05, 2013 14:09

Wspomaganie - dziwny dźwięk (buczenie)

Post autor: GolfinaASZ » ndz maja 19, 2013 13:07

Kolego jeśli masz kanał lub do niego dostęp to będziesz miał spore ułatwienie :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości