[MK2] problem z wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boski_13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 27, 2006 19:06
Lokalizacja: Szczecin i Ostrowiec Św.
Kontakt:

[MK2] problem z wycieraczka

Post autor: boski_13 » pn sie 21, 2006 11:46

Witam mam problem z wycieraczka tylna w moim mk2.nie moge jej wlaczyc chyba ze nie wiem jak to zrobic ale przyciagam do siebie lub odpycham od siebie wajche od wycieraczek a tu nic tylko spryskiwacz sie wlacza i nie wiem co z nia jest?jeszcze mam taki problem nie wiem jak ustawic zegarek na liczniku ten elektroniczny( golf posiada koputer) oraz jak sie pobawic tymi innymi opcjiami jak spalanie itp.jeli ktos ma jakas instrukcjie lub wie jak to obsugiwac to prosze o pomoc. i jeszcze jeden problem jak wrzucambieg przy ruszaniu to czasami strasznie piszczy nie wiem co jest grane czasami nawet tak az do czworki??pomocyyyyy
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 09:21 przez boski_13, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn sie 21, 2006 11:55

boski_13 pisze:jak ustawic zegarek na liczniku ten elektroniczny( golf posiada koputer) oraz jak sie pobawic tymi innymi opcjiami jak spalanie itp.jeli ktos ma jakas instrukcjie lub wie jak to obsugiwac to prosze o pomoc.
Tu masz jak ustawic zegar - http://kololowieckielas.info/instrukcja ... e.htm?26,0

Tutaj funkcje MFA:
http://kololowieckielas.info/instrukcja ... e.htm?28,0
http://kololowieckielas.info/instrukcja ... e.htm?29,0

Co do wycieraczki, mozliwe ze to tylko bezpiecznik (sprysk dziala, bo jest pod innym bezp.)
Podaj rok produkcji, bo byly dwa rozne uklady bezpiecznikow i przekaznikow...



boski_13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 27, 2006 19:06
Lokalizacja: Szczecin i Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: boski_13 » pn sie 21, 2006 11:57

dzieki za pomoc.rocznik 88 .



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn sie 21, 2006 13:33

boski_13 pisze:dzieki za pomoc.rocznik 88 .
W Twoim aucie spryskiwacz i wycieraczka tylna sa chyba pod jednym bezpiecznikiem, wiec chyba to odpada, ale na wszelki wypadek sprawdz bezp. nr 12 (15A).



tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » wt sie 22, 2006 00:48

Moze byc zatarta i silnik nie moze uciagnac lub spalony silnik. Jezeli jest zatarta to trzeba odkrecic od silnika ramie, odkrecic wycieraczke zdjac z wieloklinu, odkrecic ta duza nakretke (22) od dołu dwie sruby i wyjac to całe ramie. I tam masz bolec z wieloklinem w obudowie. Od góry wyjmujesz zabezpieczenie, wyciagasz bolec, czyscisz, smarujesz i zakładasz spowrotem :)



Awatar użytkownika
tronic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt maja 09, 2006 15:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: tronic » wt sie 22, 2006 09:07

A moze padl ci przekaznik sterujacy tylna wycieraczka?? Nr 72.
Albo bardzo typowy objaw w golfach: Polamane przewody w przejsciu miedzy klapa a dachem. Sciagnij lewa gume ktora jest obok zawiasu tylnej klapy i sprawdz czy masz wszystkie kable cale.


[img]http://vwforum.pl/edycje/function.jpg[/img]

boski_13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 27, 2006 19:06
Lokalizacja: Szczecin i Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: boski_13 » wt sie 22, 2006 09:33

Dzieki chlopaki musze to sprawdzic.Tomtat a mozesz dac bardziej dokladny opis jak to zrobic bo wiesz ja jestem poczatkujacy(najlepiej z foto)



tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » wt sie 22, 2006 11:26

Z foto to nie bardzo bo nie chce mi sie tego rozbierac.
1. odkrecasz wycieraczke (nakretka na 13 albo 10 w zaleznosci jaki masz typ wycieraczki)
2. odkrecasz duza nakretke 22 i juz masz bolec z obudowa czesciowo na wierzchu
3. Otwierasz bagaznik zdejmujesz plastykową osłone (kołeczki wyciaga sie śrubokretem)
4. odkrecasz ramie od silnika (chyba 10) i sprawdzasz jezeli silnik chodzi i jak poruszasz ramieniem to ciezko idzie to znaczy ze jest zatarte.
5. Odkrecasz 2 śruby 10 obudowy bolca i wyjmujesz całe ramie z bolcem na zewnatrz.
6. Od góry przy wieloklinie masz zabezpieczenie, wyjmujesz śrubokretem i wyciagasz bolec z obudowy.
7. Czyscisz, smarujesz grubo smarem, tylko smarem stałym nie WD 40.
8. Składasz, zakładasz zabezpieczenie, wkładasz do samochodu.
9. Jak bedziesz przykrecał ramie do silnika to ustaw najpierw wycieraczke w poczatkowym położeniu.
To wszystko. Powodzenia :)



boski_13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 27, 2006 19:06
Lokalizacja: Szczecin i Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: boski_13 » wt sie 22, 2006 11:34

wiekie dzieki odrazu sobie poloze ja



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » wt sie 22, 2006 11:50

takie prozaiczne pytanie: masz wogole w skrzynce bezpiecxznikow przekaznik do tylnich wycieraczek?? bo mi tez nie dzialala tylnia jak sie okazalo nie bylo przekaznika :)


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
zbikq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 13:50
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: zbikq » wt sie 22, 2006 11:56

Ja mam podobny problem tylko że u mnie jak włączam tylną wycieraczke to się włącza przedni spryskiwacz dziwne na maxa ponoć kiedyś było ok (dodam że samochód byl ukradziony ale sie znalazl) i od tego czasu nie działa nie wiem czy połamali styki w przełączniku jak łamali blokade kierownicy czy może coś innego.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136901][b]Mój MK3 Variant[/b][/url] wszystko będę dodawał na na 1 stronie

[b]Mobil: President JFK II + Sirio Sg-Cb 1400[/b]
Szerokości :)


To czysty Hardcore brudne ulice jak całe państwo, dlatego KRZYCZĘ......

boski_13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 27, 2006 19:06
Lokalizacja: Szczecin i Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: boski_13 » wt sie 22, 2006 12:54

Deacon pisze:masz wogole w skrzynce bezpiecxznikow przekaznik do tylnich wycieraczek
mam ,wogle mnie to zaczyna wkurzac bo przednie dzialaja ale spryskiwacz nie dziala



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt sie 22, 2006 12:58

Ja mam podobny problem tylko że u mnie jak włączam tylną wycieraczke to się włącza przedni spryskiwacz dziwne na maxa ponoć kiedyś było ok (dodam że samochód byl ukradziony ale sie znalazl) i od tego czasu nie działa nie wiem czy połamali styki w przełączniku jak łamali blokade kierownicy czy może coś innego
Manetka się kończy...


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » wt sie 22, 2006 12:58

Miałemu siebie podobny problem ze spryskiwaczem na przód i wycieraczkami i okazało się że przełącznik przy kierownicy padł,nie wyglądał na przepalony czy coś ale po wymianie na nowy,problem znikł,więc to była przyczyna.Koszt używki 50 zł za 1 częsc,bo te przełączniki są 2-częsciowe-wycieraczki osobno,kierunki osobno :bajer:


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości