Kalibracja linek skrzyni biegów.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maciek91x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:34
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: Maciek91x » wt maja 14, 2013 21:23

Witam,

Od zakupu auta mam problem z skrzynią. Teoretycznie jest ok ponieważ wszystkie biegi mogę wrzucić, skrzynia pracuje cicho. Problem jest z biegiem wstecznym. Tak jak napisałem, mogę go wrzucić ale żeby to zrobić muszę zdrowo, szybko i z siłą wcisnąć lewarek w dół i pchnąć do przodu. W innym mk4 wsteczny wchodzi idealnie, lekko bez żadnego problemu. A u mnie w chwili gdy próbuje wrzucić wsteczny delikatnie napotykam opór. W dodatku czasem pomaga bardzo delikatne popuszczenie sprzęgła i bieg wskakuje. Ale na wciśniętym sprzęgle do końca nie chce.

Zacząłem się tematem mocno interesować, ale ciężko jest znaleźć cokolwiek na temat regulacji linek (a to właśnie ich złą kalibrację obstawiam jako przyczynę).

W internecie jest krótki instruktaż jak to zrobić.
http://vimeo.com/6881683" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli ktoś kalibrował linki proszę o poradę jak to zrobić. Na filmie teoretycznie widać, jednak tam skrzynia jest wyjęta.
Czy wystarczy zlokalizować te linki, zablokować sprężyny, zablokować lewarek, skrzynię odblokować sprężyny, lewarek i skrzynię i to będzie cały proces kalibracji?

Drażni mnie ta blokująca się skrzynia.

Pozdr.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: muszkatobiasz » śr maja 15, 2013 22:31

lewarek blokujesz sprężynki na linkach naciągasz i blokujesz skrzynie i popuszczasz sprężynki i wtedy odblokuj skrzynie i lewarek i gotowe



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: Noxi » czw maja 16, 2013 19:55

Czy coś podobnego robi się przy lekko starszym typie wybieraka? Chodzi konkretnie o model skrzyni DQY w 1.9 TDI ALH.

Niestety jeśli dobrze słyszałem na filmiku to 2000 lub nowszy;/
Mój golfik pochodzi z 1998/1999;/
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2014 04:51 przez Noxi, łącznie zmieniany 1 raz.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: muszkatobiasz » czw maja 16, 2013 21:13

Noxi, a masz linki? jak tak to powinno iść



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: Noxi » czw maja 16, 2013 21:20

Mam linki, ale regulacja na pewno jest na śrubach i nie pamiętam czy są sprężynki.
Niestety nie ma żadnych sprężynek więc nie ma też tej metody;/ Szkoda



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: jointone » pn cze 17, 2013 17:31

Noxi, tutaj masz regulacje http://www.houseofthud.com/shifting_gti.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: Noxi » pn cze 17, 2013 17:54

Dziękuję, jednak troche skomplikowane są niektóre polecenia wydawane w obcym jezyku:D



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: jointone » pn cze 17, 2013 21:44

Ja to w skórcie zrobilem tak: odkrecilem 2 sruby trzymajace ciegna do wybieraka(tu je widac: viewtopic.php?t=281811" onclick="window.open(this.href);return false;), odkrecilem srube trzymajaca sprezyne znajdujaca sie pod oslona lewarka zmiany biegow, wbilem 3 na wybieraku( lapiesz za ta dzwignie i ruszasz w lewo), wbilem 3 na lewarku w aucie, zakrecilem suby tak jak sie ustawily same swobodnie, pozniej sprawdzilem jak wchodza biegi, nastepnie regulowalem ta sruba ktora znajduje sie wyzej nad wybierakiem zeby ustawic wbijanie 1 i R, jak juz wchodzily ok to wbilem 3 bieg i niedotykajac dźwignie zakrecilem ta srube od sprezyny.

Dodam, że na zgaszonym silniku wszystkie biegi wchodza idealnie, ja mam problem z wbiciem 1, pierwsze wrzucenie 1 biegu po odpaleniu jest ok, natomiast nastepne juz jest wyczuwany pewnien opor, dzieje sie to tylko na postoju na odpalonym silniku(stad czasami problemy przy wbijaniu biegow po postoju na swiatlach), jak samochod sie powoli toczy to bieg tez wchodzi bez oporu. Podejrzewam, że trzeba wymienić sprzęgło(docisk?).

Wiec jesli masz podobne obajwy to tego juz sie nie da wyregulowac zeby chodzilo idealnie



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: Noxi » pn cze 17, 2013 22:11

Sprzęgło nowe niemal:D Ale nie mam pojęcia o jakiej śrubie trzymającej sprężyne pod osłona lewarka zmiany biegów mówisz. To dla mnie jakaś nowość. Będę musiał zajrzeć



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: jointone » pn cze 17, 2013 22:29

http://www.mojalbum.com.pl/Album=COZUOMF4" onclick="window.open(this.href);return false; - tutaj ja widac ustawiona poziomo



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: Noxi » pn cze 17, 2013 22:43

Nie mialem bladego pojecia, ze tu sie cos luzuje do regulacji i dokonywalem jej zawsze bez tego etapu procesu;/ Widocznie bede musial się zagłębić. Dzięki. Jeżeli bedziesz umiał jeszcze jakieś szczegóły podrzucić to będę wdzięczny



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Kalibracja linek skrzyni biegów.

Post autor: jointone » pn cze 17, 2013 22:55

no to masz jeszcze istrukcje jak to zrobic w "prawidłowy" sposob ale musisz miec narzedzia VW :) http://gridlox.net/files/a4_early_shift_adj.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
i jeszcze jeden przydatny link http://www.myturbodiesel.com/1000q/mult ... W-Audi.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości