Problem z działaniem licznika mk3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Problem z działaniem licznika mk3

Post autor: zakwas » pn maja 13, 2013 13:17

Witam.
Dziś naginałem scyzorykiem blaszki w zapalniczce,gdyż słabo trzyma się w nich transmiter(podczas jazdy na nierównościach przesuwa się i przy tym wyłącza) W pewnym momencie pojawiła się iskra. Zapalniczka przestała działać wraz z licznikiem. Licznik przy podpiętym aku jest kompletnie wyłączony,dopiero jak włącze zapłon ,włącza się i zaczyna pokazywać wartości.Przy odpaleniu samochodu działa poprawnie,natomiast przy zgaszeniu znowu kompletnie go odcina.
Co radzicie zrobić w tej sytuacji ?



Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Problem z działaniem licznika mk3

Post autor: djleo2201 » pn maja 13, 2013 14:04

pin numer 11 w kostce licznika. '+12V – zacisk 30 – plus z akumulatora.'

Czytaj wiecej: http://www.vwgolf.pl/porady/pinout-licz ... po-89roku/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprawdz czy masz tam plus na poczatek, jesli dochodzi to prawdopodobnie licznik uszkodzony :)



Awatar użytkownika
zakwas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 09, 2012 14:20

Problem z działaniem licznika mk3

Post autor: zakwas » pn maja 13, 2013 14:35

Przejrzałem bezpieczniki i dwa miałem spalone.A myślałem już,że licznik poszedł. Bezpiecznik o numerze 19 i 21..Wymieniłem i licznik znowu działa,wraz z zapalniczką.
djleo2201, Dzięki za zainteresowanie ! :bigok:
Chciałbym przy okazji zapytać jeszcze o klimę,bo nie chcę zakładać osobnego tematu :)
W tamtym roku pełny serwis klimy,wszystko było szczelne.Wraz z wymienianym wężem nabita na full i odgrzybiona.. W tym roku przy ostatnich upałach nic nie chłodzi,ale słychać że się załącza.Co może być przyczyną? Ten drugi bezpiecznik odpowiadał właśnie za klimatyzację. Nie sprawdzałem w tym momencie działania,jednakże zrobię to przy najbliższej okazji. Myślicie,że to była kwestia bezpiecznika ? Chciałbym podkreślić,że przed jak i po 'awarii z zapalniczką' wentylatory załączały się i słychać było silnik od klimy.
Klima nie była włączana zimą.Tylko dwa razy wiosną przy ok 4 stopniach w plusie tak aby silniczek troszke się przesmarował.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Problem z działaniem licznika mk3

Post autor: djleo2201 » pn maja 13, 2013 14:52

Sprawdź, jeśli się załącza to powinno działać :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości