Car audio mk4, co o nim sądzicie ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Mr.Kriss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 02, 2013 15:56

Car audio mk4, co o nim sądzicie ?

Post autor: Mr.Kriss » wt maja 07, 2013 22:13

Witam ponownie.

Ostatecznie zdecydowałem się na car audio do mojego mk4, ale chcę zaczerpnąć waszych opini.
Więc tak. Wybrałem radio oryginalne, w sumię Radio Nawigację MCD ze względów estetycznych tylko iwyłącznie.
Głośniki jakie zamierzam kupić na przód to:

http://allegro.pl/glosniki-mb-quart-qm1 ... 00986.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W tyle nie mam głośników, dlatego myślę, ze te które mam obecnie z przodu (oryginalne) dam na tył, ponieważ z przodu wole mieć te lepsze :)

Tak to wygląda, czy ma to sens i mogę liczyć na w miarę dobre brzmienie ?



Awatar użytkownika
Choody91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 10:04
Lokalizacja: Gdańsk

Car audio mk4, co o nim sądzicie ?

Post autor: Choody91 » wt maja 07, 2013 23:40

Wałkowane milion razy, nie wkładaj głośników na tył.


Obrazek
Mój Białasek 8)

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Car audio mk4, co o nim sądzicie ?

Post autor: bogib184 » wt maja 07, 2013 23:43

No ja widzę, że zdecydowałeś się na wymianę głośników, a nie CA... Ta zmiana niewiele wniesie do takiego grania, a może być tak, że będzie gorzej. Radiem niczego sensownie tak na prawdę nie zasilisz i bez wzmacniacza nie przeskoczysz. Z drugiej strony, jak radio nie ma wyjść RCA, to po wysokich sygnał degraduje dźwięk, można wyprowadzić RCA ew. Tak to wygląda w skrócie, jakieś tam wygłuszenie, czy dystanse zmienić, to już chyba każdy wie, że od tego warto zacząć, nawet w czwórce, która ma przyzwoite drzwi w serii.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Car audio mk4, co o nim sądzicie ?

Post autor: Gawior » śr maja 08, 2013 21:45

Tak jak bogib184 pisze, że może być czasem gorzej. Seryjne głośniki mają o ile pamiętam 22W i radio jako tako je zasila. Fabryka dobrała głośniki do mocy radia.
Natomiast te MB Quarty mają po 80W i radio sobie już z tym nie da dobrze rady.
W radiu tym musiał byś wyprowadzić dźwięk przed końcówką mocy ( oddać gdzieś, gdzie to zrobią ). Tak to sygnał z wyjść wysokonapięciowych powiedzmy, że musi przejść przez rezystory, żeby mógł być przyjęty przez wejścia RCA wzmacniacza.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości