Dziwne odgłosy ze skrzyni 1.6 AEH

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grzechu561
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 03, 2010 21:26
Lokalizacja: Świnoujście

Dziwne odgłosy ze skrzyni 1.6 AEH

Post autor: grzechu561 » czw kwie 25, 2013 15:24

Witam, mam problem. Otóż kilka miesięcy temu spotkała mnie sytuacja, urwane nity, dziura w skrzyni. Skrzynię wymieniłem na używaną, jak mnie pan zapewniał sprawdzoną itp. Pan się znał do tego stopnia że piaty bieg mam prawdopodobnie z diesla, prawdziwy polski majster :/ Niestety nie opłacało mi się demontować tej skrzyni i odsyłać bo zapłaciłbym więcej niż za taką samą używkę (demontaż 300zł + wysyłka 200zł w obie strony + montaż 300zł a dałem za nią 900zł). Od początku coś mi w niej nie pasowało. Podczas schodzenia z obrotów skrzynia chodziła troszkę głośniej od poprzedniej, myślałem, że jestem przewrażliwiony na tym punkcie ale później kolega to potwierdził ( ma ten sam silnik).

Teraz huczenie zamieniło się w odgłos jakby dziecko włożyło sobie kartę miedzy szprychy (obcieranie). Ostatnio pod sklepem wrzuciłem wsteczny, cofnąłem, wrzuciłem jedynkę i nie mogłem ruszyć, dopiero pomogło szybkie puszczenie sprzęgła, coś prawdopodobnie zmieliło (taki odgłos) i auto ruszyło. Dzisiaj natomiast wrzuciłem wsteczny i nie mogłem go wybić i nie mogę w ogóle wbić dwójki, nie wchodzi, odgłos jak u dentysty :/ Czy to koniec tej skrzyni czy może jakieś łożysko się posypało ??

Sprzęgło jest w miarę nowe 20 tyś km, ale nie działo się to bezpośrednio po wymianie sprzęgła tylko dużo później. Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Dziwne odgłosy ze skrzyni 1.6 AEH

Post autor: psilos1 » czw kwie 25, 2013 20:06

Uszkodzony mechanizm różnicowy-skrzynia do remontu(wymiany).



grzechu561
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 03, 2010 21:26
Lokalizacja: Świnoujście

Dziwne odgłosy ze skrzyni 1.6 AEH

Post autor: grzechu561 » czw kwie 25, 2013 23:03

Ok a po czym poznajesz, że to akurat to ?? w grę wchodzi wymiana elementu czy lepiej (i taniej) wymienić całą ??

Dodam, że przy 2 tyś szarpie prawie na każdym biegu :/ a skrzynia "podobno" jest na śrubach bo była już wymieniona jakieś 6 miesięcy temu :grrr:



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Dziwne odgłosy ze skrzyni 1.6 AEH

Post autor: psilos1 » pt kwie 26, 2013 03:37

Bez zrzucenia i obejrzenia wnętrza skrzyni niewiele można powiedzieć ale z wlasnego doswiadczenia stawiam na rozsypujący się mechanizm różnicowy.Skrzynię remontujemy-90% używek warte są tyle ile ważą.



grzechu561
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 03, 2010 21:26
Lokalizacja: Świnoujście

Dziwne odgłosy ze skrzyni 1.6 AEH

Post autor: grzechu561 » pt kwie 26, 2013 23:46

myślałem o zakupie regenerowanej ale to koszt 1400 zł + montaż + wysyłka, naprawa będzie tańsza ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości