Czym zarysowana szybe???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Czym zarysowana szybe???

Post autor: yaroz » sob lut 12, 2005 22:47

Mam takie pytanko.Czy ma ktos jakis patent na rysy na szybie.Czym to dopolerowac???Bo poprzedniemu wlascicielowi nie chcialo sie zalozyc gumy na wycieraczke :grrr: i wycieral samym piorem i kuwa mam ryse na szybie.Czy trza jechac do zakladu co sie zajmuja tym???Ale slyszalem ze takie zabiegi kosztowne dosyc.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz lut 13, 2005 00:36

Ja równierz jestem ciekawy, mam tragicznie porysowaną przednią szybę w pasku.



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » ndz lut 13, 2005 00:38

Podłącze się pod temam, ja mam też uszkodzoną szybę, lecz oberwała ona kamyszkiem w skutek czego ma modbrysk połączonmy z małym pęknieciem. Słyszałem, ze są preparaty które się nanosi na odtłuszczoną szybę a po wyschnięciu ścina nadmiar np żyletką. Czy coś takiego naprawdę ejst i zdaje to egzamin np gdy szyba zaczyna pracowac??
Spece za taką naprawę chcą min. 50zł.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 02:38

50zł za taka naprawe to dobra cena, potem ta dziura moze si epowiekszać wiec radze takie naprawic.
tego sie samemu odulnie nie robi bo dziurki robia pod ciśnieniem, wypelniajac szceline specjalna substancja.
co do ryc to nie polecam tak naprawde plerowania bo moze szyba sie zrobic potem matowa, niema zabardzo na to dobrej metody, owszem, weżmiesz papier 2,5tys i na mokro mozes zpolerowac ale jak mówie tylko godrzej zrobisz niz mialeś bo bedziesz miał takie kułeczka jak na karoserii jak popatrzysz od woskowania czy cos, ogulnie niebardzo, zato np klejona nowa szyba do fiata mareii mojego taty zamiennik, dobrym kosztowała 300zł, i chyba lepiej w funkiel nówke zainwestować, no ale to jak to woli bo juz nie bedzie orginalnych vw numerów:(


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » ndz lut 13, 2005 02:48

z takimi rysami juz sie chyba raczej nie da nic zrobic.jedyny sposob na to, to sie do nich przyzwyczic bo wydaje mi sie ze nikt sie nie rzuci na wymiane szyby z powodu rysy... ale to juz indywidualna sprawa


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 02:53

no jak jest z odpryskiem to juz nie takie chop siup, może sie całkiem rozwalic, bo szyba co jak co przenosi drgaia i ruchy karoserii, te klejone to juz ni ewspominam bo ją jeszcze usztywniaja.
i taki odprysk moze sie zrobic peknieciem po pewnym czaie bez reperacji.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz lut 13, 2005 11:36

SZyby się poleruje specjalnymi pastami, a takie pasty mają zakłady sprzedające szyby samochodowe. Kosztu nie znam, ale widziałem już szybe po szlifowaniu i powiem, że efekt jest super, szyba wygląda jak nowa. Trzeba znaleźć jakąś hurtownie i popytać.



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » ndz lut 13, 2005 12:18

u mnei w miescie nowa przednia szyba kosztuje 180pln stara tesh mozna sprzedac - ja bym sie na parwy szkla nie bawil...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 12:42

ja bym si enie bawił w polerowanie bo to może sie okazać jeszcze gorsze niż jest, załamania swiatła itp migą sie powiekszyć. a ja mówie o koszcie szyby 300zł klejonej z wymian juz. tak jak kolega mówi 180 nowa:)
do mk2 pewnie ze 150+ załozenie, no ale to dziecinieproste przecież :bigok: bo zadncyh klei niema, chyba ze ktoś chce, ale np sylikon zaden problem zalozyc na uszczelke razem ze sznureczkiem i wcisnac w otwór szybowy i wyciagajac sznureszek wyinąć szczelke do wnętrza auta.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » ndz lut 13, 2005 13:16

niedawno dostałem kamieniem w szybe.Nie dało sie tego naprawić.Jezdziłem tak miesiąc i pęknięcie sie powiększyło na całą szybe.Szyba nowa z przyciemnianym paskiem kosztuje 180 zł,a bez tego zielonego paska 140.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz lut 13, 2005 14:34

ostatio ogldałem program i właśnie było na ten temat dużo...
szyby poleruje się ale nie całe... unika sie tego na wysokosci oczu bo tam na szybie po polerowniu towrzy sie jakas tam soczewka która utudnia widocznosć


Obrazek

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lut 13, 2005 14:55

Quatro7 pisze:ostatio ogldałem program i właśnie było na ten temat dużo...
szyby poleruje się ale nie całe... unika sie tego na wysokosci oczu bo tam na szybie po polerowniu towrzy sie jakas tam soczewka która utudnia widocznosć
cały czas do tego zmierzam :bigok:


Mk3 GTI 16V ABF

gREGORPG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sty 07, 2005 16:40
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: gREGORPG » pt lis 25, 2005 09:23

no to ja mam kurna pecha z szybą przednia...najpier za Kolbaskowem dostalem kamieniem spod nadjezdzajacego tira prosto w srodeczek szyby....
szybe wymienilem (450zl-zielona z paskiem) i na nastepny dzien zarysowalem przy skrobaniu lodu (bo mi sie kurna spieszylo-dokladnie na wysokosci oczu).
I teraz chyba sie musze przyzwyczaic :(
a moze ktos jednak ma jakis pomysl co z tym zrobic...



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » pt lis 25, 2005 12:47

nie wiem jka z zarysowaniem ale za odprysk biorą coś koło 100 u nas za naprawę - szybka jak nowa


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości