Gaśnie i nie ma siły

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BlackDog » czw lut 28, 2013 23:38

Mój graciejo zdycha, wczoraj próbowaliśmy wyciągnąć sąde, nie udało się, rozwaliliśmy ją ale działał dobrze bez niej. Dzisiaj dojechałem do celu po czym powrót był możliwy tylko na 1 biegu (całe szczęście że było nie daleko), na drugim od razu gasł. Gdy dam go na luz obroty falują i po jakimś czasie obniżają się do ok. 200, po czym podwyższają i gaśnie. Sprawdziłem kody, pokazuje 2342 i 2322.

//////////////////////////////////////////////
Dzisiaj rano odpaliłem, obroty 2 tysiące, nie falują. Ma siłę, jedzie na wszystkich biegach.

/////////////////////

Wykręciłem sondę, wymieniłem ja, zresetowałem komputer, wymieniłem niebieski czujnik, działał tak jak powinien. Gdy się zagrzał dalej to samo, kolega zauważył że strzela ogniem z tłumika (na ok 20cm). Tylko z tą różnica że nie dało się już w ogóle ruszyć. Sprawdziłem kody błyskowe, pokazuje 4444 czyli wszystko ok. Ponownie wykonałem reset komputera, chwile pojeździ i dalej to samo.
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2013 16:51 przez BlackDog, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Re: Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BlackDog » sob mar 02, 2013 16:55

Wymieniłem gaźnik, dalej to samo

[youtube][/youtube]

Gaz do oporu bo inaczej zgaśnie

[youtube][/youtube]

Nie dodawałem gazu.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

bor3030
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lis 24, 2012 18:44

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: bor3030 » ndz mar 03, 2013 09:08

Miałem podobny problem w 1,6. Wymieniłem gaźnik na RP i śmiga idealnie. Lewe powietrze dostawał.



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BlackDog » ndz mar 03, 2013 12:37

Ja też zmieniłem gaźnik bo widziałem ten temat, u mnie nic nie dało, na elektrodzie napisali mi że to może być filtr paliwa albo pompka, możliwe?


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 03, 2013 22:49

to co masz w końcu gaźnik czy wtrysk, silnik RP ma wtrysk jednopunktowy - pytaj precyzyjnie to przecież konieczne na forum technicznym, jasnowidzowie są na wolnym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BlackDog » ndz mar 03, 2013 23:00

Wtrysk, wybaczcie błąd :banghead:


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BlackDog » wt mar 05, 2013 21:33

Wczoraj odpaliłem, pojeździłem i dalej to samo, reset komputera i do odcinki na każdym biegu w stronę Płus. Potem jak wracałem z Płus wstąpiłem na benzyniarnie i zalałem verwy i dalej *#cenzura#* w stronę Płus. W Płusach pojechałem na Korchów i na Tarnogród powoli, bez dawania w gaz. Problem niby znikł. Ciekawe jak dalej będzie.

Dzisiaj pojeździłem i działa :bigok:


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: ralphkoza » wt mar 05, 2013 23:16

kompel miał ten sam proble wymieniliśmy filtr paliwa pompke przy baku i wszystkie wężyki z pociśnienia i pomogło autko śmigało jak nowe


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BlackDog » pn kwie 22, 2013 22:22

W tamtym tygodniu udało mi się rozwiązać problem z obrotami. Wyczyściłem wszystkie świece, rurki podciśnień (przy okazji trochę ładniej je puściłem), nasmarowałem wszystkie wtyczki smarem miedziowym, podociskałem wszystkie śruby, nakrętki itp. itd. i problem znikł.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie i nie ma siły

Post autor: BolekLodz » pn kwie 22, 2013 22:56

Pewnie miałeś zaśniedziałe końcówki kabli, czy coś innego. Zanim doczytałem do końca chciałem Ci napisac, że to może być przestawiony zapłon, albo niedokręcony aparat, przez co raz jest lepiej, raz gorzej. Jeszcze jedną opcją byłby kondensator na nim.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości