Szybki się nie otwierają.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Szybki się nie otwierają.

Post autor: LopezoS » pn kwie 22, 2013 19:19

Witam. Otóż od kilku dni mam w mojej Borze taki problem ,ze nie dzialają mi przednie szyby. Warto stwierdzić, że nie są one seryjne a tylko ktoś je sobie dokładał, z tyłu mam korby. Ale wracając do głównego tematu to nie wiem na prawdę co moze być przyczyną, sprawdziłem moduł kumfortu, jest suchy zero wilgoci a ni zielonego nalotu otwierałem go w środku tez wszystko wygląda nanie uszkodzone, cała wiązka kabli w progu też jest ok, jeden kabelek był pęknięty, ale to już naprawione, kable w gumach między słupkiem a drzwiami też są całe i nie popękane, boczki drzwi zdejmowałem i też wszystko wygląda na sprawne, bezpieczniki wszystkie dobre, pomijając fakt iż nie ma w skrzyneczce z bezpiecznikami bezpiecznika przyporządkowanego do szyb. Nie wiem już vco może byćpowodem, ze nei dzialają, nic nawet nie słychaćżadnego pstryknięcia ani nic. Nyslałem, ze to może przez kable w bagażniku, które były popękane i ktoś wczessniej tylko to izolacją skręcił, ale naprawiłem je i odzyskałem jedynie kontrolke od otwartego bagażnika, podświetlenie w bagażniku i to chyba na tyle bo warto stwierdzic, że bagaźżnik musze otwierać kluczykiem bo normalnie się go nie da otworzyć. Ale pomijając ten bagażnik to bardziej zalezymi naszybach bo jak an złość robi się cieplej a bora czarna w dodatku i jest ciężko no :p Czekam na jakieś cenne porady :) Pozdrawiam !


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Szybki się nie otwierają.

Post autor: Qto » pn kwie 22, 2013 19:51

LopezoS pisze: Warto stwierdzić, że nie są one seryjne a tylko ktoś je sobie dokładał
skoro tak stwierdziłeś...to pewnie nie są na oryginalnych silniczkach ani oryginalnych przełącznikach...więc i bezpiecznika nie ma co szukać w standardowych miejscach, przyczyny nie znajdziesz też w module komfortu. Dla pewności możesz podać nr modułu, jakieś foto silniczka i przełączników...
Jeżeli całość jest ta na nieoryginalnych silniczkach, przełącznikach, wiązkach...to trzeba w tych wiązkach pogrzebać i znaleźć bezpiecznik/bezpieczniki



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Szybki się nie otwierają.

Post autor: LopezoS » pn kwie 22, 2013 20:42

Tak też właśnie myślałem, ze powinny właśnie być gdzieś jakieś bezpieczniki, ale myślisz, że to bezpiecznik mógł wywalić czy moze coś z kablami ?


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Szybki się nie otwierają.

Post autor: Qto » pn kwie 22, 2013 21:16

a chcesz wymieniać kable czy wolisz najpierw sprawdzić/zmienić bezpiecznik ?? Połamane kable i tak bardzo często skutkują wywalonym bezpiecznikiem...a sprawdzanie kabli i tak nic nie da jak bezpiecznik wywalony :bajer:



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Szybki się nie otwierają.

Post autor: JABcok20 » pn kwie 22, 2013 21:52

Ile przewodów wchodzi do silniczka?


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Szybki się nie otwierają.

Post autor: LopezoS » wt kwie 23, 2013 21:52

Aj wiesz teraz ci nie powiem bo nie pamiętam ile tam było, ale znalazłem taki sam zestaw na allegro -> http://allegro.pl/szyby-elektryczne-gol ... 11238.html" onclick="window.open(this.href);return false; U mnie są takie same i niby widzę, że jest bezpiecznik w zestawi, wiec trzebaby było poszukać gdzies na wiązce..


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Szybki się nie otwierają.

Post autor: Qto » wt kwie 23, 2013 21:57

LopezoS, jest to zestaw jaki miałem na myśli w pierwszym poście... czyli zaczynamy od przedzwonienia wiązki w poszukiwaniu bezpiecznika



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Szybki się nie otwierają.

Post autor: peppa_814 » wt kwie 23, 2013 21:59

Leć po wiązce przewodów aż znajdziesz bezpiecznik. U mnie przy dokładanej elektryce był pod licznikiem. :bigok:



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Szybki się nie otwierają.

Post autor: LopezoS » wt kwie 23, 2013 23:09

No ja jak rozbierałem tapicerke, żeby się do modułu komfortu dostać to widziałem, że są tam bezpośrednie bezpieczniki na kablach jakieś, trzeba by je przejżeć, ale coś czuję, ze dopiero w sobote bede mógł to ogarnąć :)


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Szybki się nie otwierają.

Post autor: LopezoS » wt maja 21, 2013 17:13

Temat rozwiązany tydzień temu, lecz teraz dopiero w domu jestem. A problemem był banał a dokładniej sterownik od szyb z którego jedna zapinka się wysunęła i nie łączyło , więc rozwiązane i do zamknięcia, Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :grin: :grin:


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości