golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rauhi89pwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 08, 2013 11:41

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: rauhi89pwo » czw kwie 18, 2013 18:35

witam, jestem piosiadaczem golfa IV 3drzwiowego. nie dziala mi centralny zamek na pilot, jak otwiram kluczykiem otwiertaja sie tylko drzwi kierowcy, a pasazera i klapa bagaznika nie. wsiadajac do auta moge otworzyc drzwi pasazera (klamka to oczywiste) no i przyciskiem centralki, ale gdy chce zamknac zamykaja sie tylko pasazera, a moj od kierowcy cycek wskakuje do srodka ale po chwili wyskakuje spowrotem -automatycznie otwierajac drzwi .. co bedzie przyczyna?!

a 2 sprawa, od bagaznika to jak wycignac wkladke zamka z klapy? poniewaz wkladajac klucz nichcce wejsc do konca, brakuje 1mm, tak jakby cos sie w nim poprzetsawialo , rozkrecilem wszystko ale jak wycignac wklad nie mam pojecia, chyuba ze cos innego bedzie przyczyna. pozdrawiam i prosze o pomoc!



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: Waqa » czw kwie 18, 2013 20:33

mikrostyk. jest obszerny temat w FAQ.



rauhi89pwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 08, 2013 11:41

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: rauhi89pwo » czw kwie 18, 2013 21:26

przeczytalem pare temtow wyszukiwarki o mikrostyku ale ani jeden nie rpzypomina mojej sytacji, chyba ze podeslesz mi dokladny link bo obszernego tematu niestety nie znalazlem



rauhi89pwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 08, 2013 11:41

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: rauhi89pwo » czw kwie 18, 2013 21:29

aha i jak wyciagnac wklad zamka klapy bagaznika labo klamke cala bo probawlem na rozne sosoby i nie moge3 srobki odkrecilem i nie miesci sie otworze aby wyciagnac;/



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: wron » czw kwie 18, 2013 21:36

rauhi89pwo, sprawa 1 to wyjac zamki i poprawic luty. 2 sprawa to żeby wyjac wkladke z klamki bagażnika po zdjęciu tapicerki musisz długim wkrętakiem odciagnac zawleczke - taki metalowy drut w kształcie litery U, dopiero po tym wkladka wyjdzie. jeśli nie chce wyjść to lekko puknąć w nią. Taka wyjeta wkładkę ostro potraktujesz jakims wd40 i po malu powinno puscic. jeśli nie to trzeba będzie powywalac zapadki i wszystko dokladniej poczyscic
klamka nie przejdzie Ci przez otwor dopóki nie wyjmiesz wczesniej wkladki



rauhi89pwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 08, 2013 11:41

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: rauhi89pwo » pt kwie 19, 2013 13:18

okk dziekuje za porade zaraz ide sprawdzic wszystko, pozdrawiam, i w razie problemow bede pisal niedlugo:)



rauhi89pwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 08, 2013 11:41

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: rauhi89pwo » pt kwie 19, 2013 21:30

niestety problem centralki nie zostal rozwazany, wszystko jest ok z przewodami i wtyckami, a co do zamka bagaznika to mam tak zapieczona ta zawleczke od wkladu zamka ze nie chce sie ruszyc a polowe z butelki wd wywalilem na to, oczywiscie psikalem troche poruszalem i nic, na troche zostawialem i nastepne podejscie.. i nic. pomocy



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

golf IV problem z zamkiem kierowcy i bagaznika

Post autor: wron » sob kwie 20, 2013 07:29

masz wymontować zamek, rozebrać go i poprawić luty a nie sprawdzić przewody i wtyczki. Natomiast co do zawleczki wkładki to nie jest ona zapieczona tylko wskoczyła w takie zapadki, rowki. Trzeba trochę pokombinować wkrętakiem i odpowiednio podważyć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości