1.1 brak wolnych obrotów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bartek17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 23:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

1.1 brak wolnych obrotów

Post autor: Bartek17 » pt kwie 19, 2013 01:18

Mam problem z moim golfem 1.1+lpg, nie mam wolnych obrotów na benzynie. Na gazie jest wszystko ok, ale gdy przelącze na benzyne to na wolnych odrazu gaśnie a jak wyciągnę minimalnie ssanie to wtedy idzie ale ma obroty około 2tys ponad i szybko sie silnik gotuje, a poniżej 2tys gaśnie :? Gaźnik to SOLEX, czyściłem już obie te duże dysze, gaźnik, sprawdzałem też ten czujnik elektryczny i wszystko jest ok ale za chiny nie mam pojęcia jak zrobić te wolne obroty na benzynie. Co może byc tego przyczyna?


Jest:
Golf I '75 1.1 3d
Scirocco GT

Były:
Golf I '80 1.6d 5d
Golf I '79 1.6d
Golf I '77 1.1
Golf I '83 1.6GTI
Golf II '90 1.3

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8872
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.1 brak wolnych obrotów

Post autor: marcin7x5 » pt kwie 19, 2013 13:51

Ja jak miałem Mk1 to gdy miałem problem z obrotami biegu jałowego to w pierwszej kolejności sprawdzałem czy dochodzi 12V do tego elektrozaworu i czy działa on właściwie, wkręconego w korpus gaźnika. Łatwo sprawdzisz bo wystarczy na właczonym zapłonie zdjąc z niego ten kabelek i przytykać do tego zaworka w miejscu gdzie się go wsuwa. Jak będziesz słyszał charakterystyczne cyknięcie z tego elektrozaworka to znaczy że działa. Jeżeli nie to trzeba sprawdzic czemu nie działa. Dopiero w następnej kolejności do przedmuchania spręzonym powietrzem obie dysze biegu jałowego oraz kanały w gaźniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości