Golf 4 2.0 dziwna praca silnika-film

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

uzar007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw lut 28, 2013 00:48

Golf 4 2.0 dziwna praca silnika-film

Post autor: uzar007 » ndz kwie 14, 2013 19:58

Witam, od jakiegoś czasu denerwuje mnie dziwny dźwięk dochodzący z okolic silnika bądź skrzyni biegów. Jeden z nich na pewno jest z okolic skrzyni biegów ponieważ jak nacisnę sprzęgło to ucicha a drugi jest taki jakby coś szumiało w okolicach silnika.Mógłby mi ktoś pomóc co może być przyczyną? Dołączam filmik może to was naprowadzi na te usterki.

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Golf 4 2.0 dziwna praca silnika-film

Post autor: pinstonvw » pn kwie 15, 2013 16:02

Na pewno słychać pompę powietrza wtórnego czyli takie coś
Obrazek
Ale ona wyłącza się po pewnym czasie.
Mówisz, że po wciśnięciu sprzęgła jakiś odgłos zanika - czyli możliwe, że łożysko oporowe siada.
Sprecyzuj "dziwne odgłosy" bo na filmie jest tego sporo. Mam taki sam silnik i jak dla mnie odgłosy pracy są prawidłowe.


...

uzar007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw lut 28, 2013 00:48

Re: Golf 4 2.0 dziwna praca silnika-film

Post autor: uzar007 » pn kwie 15, 2013 16:43

Powiem ci tak, ona może się włącza co jakiś czas, bo ten strasznie szumiący dźwięk pojawia się bardzo rzadko a gdy kupiłem auto urwane było mocowanie od strony filtru powietrza i łapało lewe powietrze, ale tak jak mówisz po czasie automatycznego wyłączeniu ssania zanika. Ten drugi bardziej cichy ,który narasta po dodaniu gazu i słabnie gdy jest go mniej mniej denerwujący jest w aucie od czasu gdy je zakupiłem i coś mi się zdaję ,że może być to rolka napinacza. A dźwięk ze skrzyni pojawia się najczęściej na zimnym silniku a na ciepłym rzadko go słychać a może i nawet w ogóle. Ten dźwięk ,w momencie w którym sięgam aparatem w stronę błotnika jak wychodzę z auta do silnika zanika po wciśnięciu sprzęgła. Robi się on coraz głośniejszy z tygodnia na tydzień.A może i ja jestem co do niektórych tych dźwięków przewrażliwiony...



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Golf 4 2.0 dziwna praca silnika-film

Post autor: pinstonvw » śr kwie 17, 2013 22:23

Wymiana rolki napinacza to nie będzie duży wydatek, u mnie coś świstało w zimowej porze przy zimnym silniku okazało się, że przy rozrządzie coś tam było zużyte. Na dzień dzisiejszy jest wszystko dobrze. Odgłos zanikający po wciśnięciu sprzęgła tak jak pisałem wcześniej mówi o zużyciu łożyska oporowego lub też łożyska na wałku sprzęgłowym, bo i takie przypadki spotkałem. Jakieś szumy mogą również wydobywać się z łożyska sprężarki klimy lub też łożysk alternatora. Gdybać można na różne sposoby. Jeśli Cię to denerwuje wymieniaj pomału co możesz - a na dobry początek odłącz tą suszarkę, zdemontuj pasek wielorowkowy i odpal na chwilę i zobacz czy dalej wydobywa się ten odgłos.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości